Kaip jau rašėme, už tai, kad D.Rimšaitei nebūtų leista startuoti Londone, pasisakė 49 LTOK nariai, 7 susilaikė, 1 buvo prieš.
„Žmogaus sąžinė yra didžiausias teisėjas, ne aš. Natūralu, kad sistema priešinosi, bet aš visuomet esu už žmogų, o ne už sistemą. Pats esu atsidūręs panašioje situacijoje. Žinau, ką reiškia būti ne tokiam kaip visi. Taip, pasielgta negražiai, man nepatiko, tačiau kiekvienas žmogus turi teisę suklysti. Jai, o ne mums, teks visą gyvenimą kankintis dėl šio pasirinkimo. Aš parėmiau žmogų, o ne sistemą, ir dėl to esu visiškai ramus“, – 15min.lt sakė V.Galdikas.
„Jai teks visą gyvenimą su tuo gyventi. Net jei galiausiai ji dalyvaus olimpinėse žaidynėse ir jos karjera klostysis sėkmingai, šis jos sprendimas niekada nepaliks jos ramybėje. Kaip sakiau, sąžinė yra didžiausias teisėjas“.
V.Galdiko įsitikinimu, jei balsavimas būtų buvęs slaptas, D.Rimšaitė butų sulaukusi didesnio palaikymo.
Pasak jo, užuot telkę dėmesį į D.Rimšaitės likimo sprendimą, sporto funkcionieriai turėtų aiškintis, kodėl tokie procesai vyksta.
„Mums nepatiko D.Rimšaitės apsisprendimas, bet tai jau istorija. Šiandien turime priimti racionalius sprendimus. Be to, pripažinti, kad dėl to, kas įvyko, yra ir mūsų kaltės“, – pridūrė V.Galdikas.
„Tokie skandalai kartosis. Tai nėra vien Lietuvos problema. Daugybė sportininkų visame pasaulyje pasirenka neteisingas vertybes.“