Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 23

Vox populi: kodėl žmonės vaikšto ir mėgsta tai daryti?

Išėjus pasivaikščioti vėjuotą vasario savaitgalį Vilniuje esančiame Verkių parke netrūksta žmonių. Šeimos su vaikais, bėgimo entuziastai, dūkstantys ir šeimininkų drausminami šunys bei porelės. Pakalbinus kelis iš praeivių, paaiškėjo, kad jie mėgsta ir nori užsiimti šia fizine veikla. Tiesa, jų patirtys, vaikščiojimo pobūdis ir priežastys, kodėl jie tuo užsiima, išlieka gana skirtingos.
Ėjimas
Ėjimas

Vaikščiojimas – gyvybingumo šaltinis

Kaip gyvą pavyzdį galima pateikti garbaus amžiaus praeivę. Štai, einant link parko su maisto pilnais maisto maišais sutikta 79 – erių metų Lidija, sakosi, kad vaikščioti mėgsta, nes tai ne tik praskaidrina niūrią kasdienybę, bet ir leidžia sutaupyti. „Visą gyvenimą mėgau vaikščioti, kadangi niekada neturėjau automobilio, tekdavo rinktis arba keliones autobusu, arba pėstute. Beveik visuomet renkuosi pastarąjį variantą, nes man pasivaikščiojimas praskaidrina kasdienybę, juk gyvenu viena. Be to, esu taupi, todėl atstumus, kuriuos galėčiau įveikti važiuodama autobusu, įveikiu pėstute, nes nenoriu mokėti už bilietą“, – sakė garbaus amžiaus pašnekovė.

Esu taupi, todėl atstumus, kuriuos galėčiau įveikti važiuodama autobusu, įveikiu pėstute.

Vis dėlto, ji teigia, kad metams bėgant atstumai vis mažėja, bet, nepaisant to, ji jaučiasi kur kas geriau nei jos amžiaus giminaičiai. „Dar prieš kelis metus būdavo, kad iš vieno Vilniaus galo, nueinu į kitą. Pavyzdžiui, kai norėdavau apsipirkti, nueidavau net iki Gariūnų turgavietės ar Akropolio, o po to, nešina su visais daiktais, pėdindavau atgal – artimiesiems tai vis dar iki šiol kelia juoką ir yra gana keista, tačiau taip jau per savo gyvenimą įpratau.

Vis dėlto, atstumai mažėja, nes kasmet tai daryti yra vis sunkiau, juk amžius nebe tas. Susimąsčius, galiu pasakyti, kad jaučiuosi daug geriau negu dauguma mano amžiaus artimųjų. Galbūt, tai vaikščiojimo pasekmė“, – šypsojosi gyvybinga praeivė.

Jaunimui tai daugiau laisvalaikio forma

Pakalbinus ramiai žingsniuojančią jauną porą, paaiškėjo, kad jie vaikščiojimą labiau linkę laikyti laisvalaikio forma. „Sutinku, kad galbūt tai yra naudinga sveikatai, bet labiau šią veiklą tapatinu su laisvu laiku, kuomet nori pasigėrėti gamta, pabūti su artimu žmogumi, su juo pasikalbėti. Su draugu, kai turime laisvo laiko, stengiamės tai daryti, nes mums tai tiesiog patinka“, – teigė mergina.

Jai antrino ir vaikinas, kuris sakė, jog norint aktyviai praleisti laiką yra daug įdomesnių fizinio aktyvumo formų, o vaikščiojimas yra labiau aktualus vyresnio amžiaus žmonėms. „Nenoriu sakyti, kad tai nenaudinga, tačiau manau, kad ypatingai jaunam žmogui, galima atrasti kur kas įdomesnės fizinės veiklos nei vaikščiojimas. Pats lankau sporto salę, bėgioju – tai mano aistra. Galbūt, kai būsime vyresni, vaikščiojimui skirsime daugiau dėmesio, bet šiandien aš linkstu prie kitų fizinio aktyvumo variantų ir vaikščiojimą traktuoju kaip smagią laisvalaikio formą. Beje, manau, kad norėdami iš vaikščiojimo gauti tam tikros naudos, turėtume eiti gerokai sparčiau“, – kalbėjo jaunuolis.

Sveikatai atsiliepė teigiamai

Šiaip ne taip pavykus sustabdyti sparčiu žingsniu su šunimi žygiuojantį 49 metų Arūną, išsiaiškinome, kad ėjimas tapo jo dažnu užsiėmimu dėl augintinio. „Vaikščioti ar bėgioti lengvu tempu labai mėgstu – tai stengiuosi daryti kuo dažniau ir skiriu šiai veiklai iki valandos. Viena iš priežasčių, kodėl pradėjau eiti yra netikėtai šeimoje atsiradęs šuo. Šiaip ar taip, juk augintinis pats savaime reikalauja būti išvedamas, tad, pagalvojau, kodėl gi to laiko neišnaudojus ir sau“, – sakė jis.

Pašnekovas teigė, kad paprastai vaikšto po darbo, o tą daro jau trečius metus. Jis taip pat sakė, kad jaučia teigiamus vaikščiojimo padarinius sveikatai. „Metams bėgant, nenorėjau priaugti svorio, mat pradėjau justi, kad jis po truputį didėja. Nežinau, ar tai dėl vaikščiojimo, ar todėl, kad kruopščiai renkuosi ką valgau, vis dar neturiu kabančio pilvo – dėl šito aš labai patenkintas. Šiuo metu labiausiai džiaugiuosi, kad galiu lengviau užmigti, pagerėjusia miego kokybe, ypatingai tą jaučiu fiziškai išsikrovęs gryname ore“, – tvirtino entuziastas.

Nors visų pašnekovų motyvai vaikščioti yra skirtingi ir vieni tai daro dėl finansų ar mielo širdžiai laisvalaikio, o kiti dėl naudos sveikatai, visi sutinka, kad tai yra įvairiapusiškai naudinga kiekvienam žmogui. Patys medikai primena, kad tai naudinga ne tik sveikatai (ypatingai širdžiai, kraujotakai, nugarai, sąnariams), bet ir psichinei žmogaus savijautai. Mat ši fizinė veikla mažina galimybę susirgti psichinėmis ligomis, gerina atmintį, yra vienas iš depresijos problematikos sprendimų variantų.

Informaciją parengė virtualių treniruočių portalas www.sportobirza.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai