Papildomas sportininko dopingo mėginio tyrimas patvirtino, kad C.Barojevas vartojo draudžiamą preparatą turinabolį. Tai yra anabolinis steroidas, didinantis jėgą be sportininko masės didėjimo.
„Tik prieš penkias minutes sužinojau šią naujieną, tad dar sunku apsiprasti. Jei toks sprendimas iš tiesų bus priimtas ir sidabro medalis atkeliaus į Lietuva, bus labai smagu“, – penktadienio popietę 15min sakė imtynininkas.
Sportininkas neslėpė apmaudo, jog tokie dalykai šiuolaikiniame sporte – vis dažnesnis reiškinys. „Žinoma, jog nesmagu, kad visa tai vyksta ir mes nuolat išgirstame istorijų apie panašius dalykus. Kas žino, jei ruso nebūtų buvę, greičiausiai būčiau kovojęs finale dėl aukso, o ten jau galėjo nutikti visaip. Įdomu, kaip čia būtų buvę“, – aštuoneriais metais atgal mintimis sugrįžo M.Mizgaitis.
Jo teigimu, pakartotiniai dopingo mėginių patikrinimai yra pirmasis mažas žingsnelis link to, jog dvikovinėse sporto šakose mažųjų ir didžiųjų valstybių šansai kada nors taptų lygūs.
„Tikrai džiaugiuosi dėl tokio sprendimo. Mes net su Aleksandru Kazakevičiumi pajuokavome, kad galbūt ir jis sulauks tokios panašios žinios, kai bus išnagrinėti jų kategorijos mėginiai. Tereikia tik palaukti“, – savo bičiuliui sėkmės linkėjo sportininkas.
Jei M.Mizgaičiui olimpinis sidabras bus įteiktas oficialiai, jam turėtų priklausyti ir solidesnė premija.
Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalininkams valstybė skyrė 200 tūkst. Lt (58 tūkst. eurų), o už bronzą atiteko 150 tūkst. Lt (43,4 tūkst.) premijos.
Šansą papildyti savo piniginę turi ir aptarnaujantis personalas. Pagal tuometinį Vyriausybės nutarimą, premijos individualiųjų sporto šakų treneriams siekė 50 proc., gydytojams, masažuotojams ir padedantiems mokslininkams – 25 proc. sportininko gautos premijos.
Labai įdomu, kaip čia bus. Vis dėlto skirtumas tarp tų premijų tikrai yra nemažas.
„Labai įdomu, kaip čia bus. Vis dėlto skirtumas tarp tų premijų tikrai yra nemažas. Lauksime, kaip bus, ir tikiuosi, jog viskas išsispręs sklandžiai. Sekmadienį grįšiu į Lietuvą ir, manau, bus situacija aiškesnė“, – 15min sakė M.Mizgaitis.
Prieš aštuonerius metus Pekine svorio kategorijoje iki 120 kilogramų Mindaugas pirmoje kovoje ant menčių paguldė Rizą Kayaalpą iš Turkijos.
Antrame rate M.Mizgaitis pralaimėjo būsimam olimpinių žaidynių vicečempionui Chasanui Barojevui iš Rusijos.
Paguodos turnyro imtyse dėl bronzos medalio mūsų šalie atletas įveikė iranietį Masoudą Hashemzadehą ir Yannicką Szczepaniaką iš Prancūzijos.
Panaikinus Rusijos atstovo rezultatus, pasikeitė ir Pekino olimpinių žaidynių turnyro lentelė.
Remiantis žaidynių reglamentu, iš olimpinių žaidynių pašalinto Rusijos atstovo vietą užima aukščiausią vietą žaidynėse iškovojęs prasikaltusio atleto varžovas. Jei neįvyks kažkokių nenumatytų aplinkybių, Barojevas savo sidabrą turėtų grąžinti Tarptautiniam olimpiniam komitetui, o šis savo ruožtu, medalį padovanoti M.Mizgaičiui. Lietuvio bronza bus įteikta prancūzui Y.Szczepaniakui.