Belgijos uostamiestyje – karatė kovotojų pralietas kraujas ir triumfo akimirkos

Pasaulio deimantų sostinėje Antverpene (Belgija) vykusioje atrankoje į pilno kontakto karatė pasaulio čempionatą netrūko įvairių emocijų paletės. Kiek daugiau nei 2 tūkst. žiūrovų talpinančioje „Sportshal“ atkrintamosiose kovose pečius surėmė devyni Lietuvos atstovai, iš kurių dalis pateko į finalinius atrankos etapus.

Atrankoje į gegužės mėnesį Tokijuje vyksiančią savotišką kiokušin karatė olimpiadą kelialapio iš viso siekė 37 mūsų šalies sportininkai – 13 vyrų ir 24 moterys. Karatė meistrai varžėsi 5-iose skirtingose svorio kategorijose.

Iš beveik 40-ies mūsų šalies kovotojų į atkrintamąsias kovas prasibrovė 9 atstovai.

Visą savaitgalį Antverpene vykusiame atrankos turnyre kelialapius į pasaulio pilno kontakto karatė čempionatą užsitikrino pirmąją vietą iškovojusi Aneta Meškauskienė (iki 65 kg), antrosios vietos nugalėtojos Paulė Lavrinovičiūtė (iki 65 kg), Miglė Panavaitė (65 kg+).

Vyrų kategorijoje vietas pasaulio pirmenybėse užsitikrino ir pirmąją vietą užėmęs Paulius Žimantas (90+ kg) bei antrąją pasitenkinęs Antanas Klibavičius (90+ kg).

Bendrai į Tokijuje vyksiančias savotiškas karatė kiokušin olimpines žaidynes vyks 9 mūsų šalies meistrai. Anksčiau vykusiuose Europos čempionatuose vietas užsitikrino ir Brigita Svinkūnaitė (50 kg), Brigita Gustaityė (65+ kg), Eventas Gužauskas (90+kg) bei Marija Sekunda.

Edvino Ivanovo nuotr./Marija Sekunda
Edvino Ivanovo nuotr./Marija Sekunda

Pasaulio čempionatas Tokijuje, Japonijoje vyks gegužės 21 – birželio 1 dienomis.

Dviejų lietuvių akistata dėl bilieto finale

Svorio kategorijos iki 65 kilogramų pusfinalyje varžėsi 3 meistrės iš Lietuvos – tituluota Aneta Meškauskienė ir seserys Agnė ir Paulė Lavrinovičiūtės. 65+ kilogramų svorio kategorijoje vietą pusfinalyje iškovojo Eglė Panavaitė.

A.Lavrinovičiūtės kova su gerai pažįstama vengre Berta Szalay po įnirtingo pirmojo raundo nesibaigė ir tęsėsi toliau. Antrajame raunde, likus 1 min. 19 sekundžių lietuvė pramušė nosį su šypsena kovojusiai varžovei, kuriai prireikė medikų pagalbos. Po kelių minučių pauzės merginos tęsė veiksmo kupiną kovą.

Edvino Ivanovo nuotr./Berta Szalay
Edvino Ivanovo nuotr./Berta Szalay

Tiesa, antrajam raundui pasibaigus, krauju apsiliejusiai vengrei ir vėl prireikė medikų pagalbos. Trečiajame raunde kiek pailsėjusios meistrės apsukų nemažino ir toliau palaikė labai aukštą kovos tempą, viena kitai suduodamos aibę tikslių smūgių.

Pasibaigus jau trečiajam raundui ir arenoje pasigirdus Lietuvos vardui, mūsų šalies atstovė iškovojo sunkią pergalę ir pateko į atrankos finalą.

Paulė ir Agnė Lavrinovičiūtės
Paulė ir Agnė Lavrinovičiūtės

Kitame pusfinalyje jėgas tarpusavyje surėmė dvi mūsų šalies atstovės – P.Lavrinovičiūtė metė iššūkį daugkartinei Lietuvos čempionei, pasaulio vicečempionei A.Meškauskienei. Tokia pusfinalio pora reiškė tai, jog finalui dar neįvykus, viena iš dviejų Lietuvos meistrių savo kišenėje turės kelialapį į Tokiją.

Taip yra todėl, nes bilietą į pasaulio čempionatą užsitikrina ne tik 1-osios, bet ir 2-osios bei 3-iosios vietos nugalėtojai.

Kova tarp Lietuvos atstovių įrodė, jog draugų ant tatamio nėra. Viena kitos negailėjusios lietuvės buvo aktyvios nuo pat pirmųjų akimirkų. Likus 40 sekundžių iki pirmojo raundo pabaigos kova trumpam buvo sustabdyta, nes A.Meškauskienė gavo neleistiną smūgį į veidą.

Edvino Ivanovo nuotr./Aneta Meškauskienė
Edvino Ivanovo nuotr./Aneta Meškauskienė

Ilgai netrukus, akistata buvo pratęsta, tačiau po daugiau nei 20 sekundžių Eugenijaus Šilaikos treniruojama tituluota lietuvė ten pat sugėrė dar vieną skaudų smūgį.

Po tokios įvykių eigos aibė teisėjų susirinko prie vaizdo peržiūros sistemos. Prabėgus keletui minučių kova buvo pratęsta. Po ilgai trukusio pirmojo raundo A.Meškauskienė įrodė savo pranašumą ir iškovojo dar vieną vietą finale.

Edvino Ivanovo nuotr/Aneta Meškauskienė
Edvino Ivanovo nuotr/Aneta Meškauskienė

E.Panavaitė kovojo su 31-erių švede Mette Nielsen. Tai reiškė dar vieną garantuotą kelialapį.

Gerokai už savo oponentę jaunesnė 20-metė Panavaitė įrodė, jog patirtis dar toli gražu nėra viskas. Lietuvė nenusileido varžovei ir Lietuvai padovanojo dar vieną pergalę.

Edvino Ivanovo nuotr./Eglė Panavaitė
Edvino Ivanovo nuotr./Eglė Panavaitė

Vyrų atkrintamosiose – 5 lietuvių pavardės

Dėl didesnio dalyvių skaičiaus vyrai šeštadienį užsitikrino vietas ne pusfinalio, o ketvirtfinalio etapuose. Į stipriausiųjų aštuntuką pateko 5 Lietuvą atstovaujantys meistrai.

Iki 70 kilogramų svorio kategorijos ketvirtfinalyje į akistatą su gerokai jaunesniu 22-ejų kartvelu Data Putkaradze stojo juodą diržą (2DAN) turintis 33-ejų Tautvydas Šniaukas.

Prabėgus 20 sekundžių, lietuvis patyrė itin stiprų kartvelo smūgį ir labai greitai buvo priverstas pripažinti varžovo pranašumą bei baigti savo pasirodymą kovoje dėl bilieto į Tokiją.

Edvino Ivanovo nuotr./Tautvydas Šniaukas
Edvino Ivanovo nuotr./Tautvydas Šniaukas

Dėl bilieto į iki 80 kilogramų svorio kategorijos ketvirtfinalį 26-erių Laurynas Vaičikauskas kovojo su kaimyninės Lenkijos meistru Krzysztofu Wolny.

Abu kovotojai daugiausiai rėmėsi rankų smūgiais. Didžiąją susitikimo dalį iniciatyvą savo rankose laikęs lietuvis šventė įtikinamą pergalę ir užsitikrino bilietą į pusfinalį.

Pusfinalyje lietuvis susitiko su 22-ejų danu Samueliu Hallasu. Aktyvioje akistatoje prireikė antrojo raundo, po kurio mūsų tautiečiui teko pripažinti jaunesnio Danijos kovotojo pranašumą.

Edvino Ivanovo nuotr./Laurynas Vaičikauskas
Edvino Ivanovo nuotr./Laurynas Vaičikauskas

Svorio iki 90 kilogramų kategorijoje bulgarui Kaloyanui Tashevui iššūkį metė Orestas Abazorius.

Kovos pradžia buvo lėta, tačiau vėliau bulgaras įjungė aukštesnė pavarą ir perėmė iniciatyvą. O.Abazorius turėjo ir savo trumpą atkarpą, tačiau jos neužteko. Kova dėl vietos pasaulio pirmenybėse lietuviui taip pat baigėsi.

Edvino Ivanovo nuotr./Orestas Abazorius
Edvino Ivanovo nuotr./Orestas Abazorius

Sunkiausioje 90+ svorio kategorijoje lietuviai jėgas surėmė su Vokietijos atstovais. Iš Naujosios Akmenės kilęs Paulius Žimantas kovojo su su Thomasu Ritteriu, o jonavietis Antanas Klibavičius susitiko su Hannesu Drechsleriu.

Abu kovotojai į ketvirtfinalio traukinį įšoko neišlieję nė lašo prakaito. Dėkingi burtai sąlygas padiktavo taip, jog lietuviams šeštadienį kovoti nereikėjo.

Savajame pusfinalyje P.Žimantas kovos pradžioje pataikė puikų smūgį koja, tuomet visai netrukus sudavė įspūdingą kombinacija iš rankų bei kelio. Galingų Lietuvos atstovo smūgių nesugėręs vokietis ant tatamio suklupo vos po 25 sekundžių ir kova jam buvo baigta.

Pusfinalyje mūsiškis surengė dar vieną įspūdingą pasirodymą ir įveikė savo varžovą čeką Vojtechą Krejzarą per vos 13 sekundžių.

Edvino Ivanovo nuotr./Paulius Žimantas
Edvino Ivanovo nuotr./Paulius Žimantas

Kitas sunkiasvoris A.Klibavičius raundo pradžioje buvo aktyvesnis, tačiau nedaug trūko, jog vokiečio smūgis koja į galvą būtų taiklus. Raundo pabaigoje, likus 30 sekundžių, dabar jau A.Klibavičius koja sudavė tikslų smūgį į pilvo sritį, taip pasodindamas priešininką ant tatamio ir įgaudamas aiškų pranašumą.

Trims minutėms praėjus ir raundui pasibaigus, vieningu teisėjų sprendimu dar vienas lietuvis šventė pergalę ir iškovojo bilietą į stipriausiųjų ketvertuką.

Edvino Ivanovo nuotr./Antanas Klibavičius
Edvino Ivanovo nuotr./Antanas Klibavičius

Iškart po Žimanto benefiso ant tatamio žengęs dar vienas Lietuvos kovotojas taip pat šventė pergalę ir užsitikrino vietą finale, kuriame turėjo suremti jėgas su jau minėtuoju lietuviu iš Naujosios Akmenės.

Tiesa, ši kova neįvyko, nes Klibavičius susidūrė su sveikatos problemomis ir kovą finale buvo priverstas praleisti. Tai reiškė, jog jo priešininku turėjęs būti Žimantas finale automatiškai užsitikrino pirmąją vietą.

VIDEO: Šou prieš finalines kovas

Finaluose – darkart pralietas kraujas ir euforija

Itin įvairūs ir daug jėgų pareikalavę mūsų šalies vyrų ir moterų pasirodymai atkrintamosiose lėmė tai, jog finaliniuose etapuose vietas užsitikrino 6 Lietuvos karatė meistrai ir meistrės – 3 moterys ir 3 vyrai.

Kovoje dėl trečiosios vietos dalyvavo pusfinalyje pralaimėjęs Laurynas Vaičikauskas. Juodo diržo (3 DAN) savininkas stojo į kovą su lenku Szymonu Olipinskiu. Atkaklioje, 2 raundų pareikalavusioje akistatoje lietuvis darkart turėjo pripažinti varžovo pranašumą ir liko be kelialapio į Japonijos sostinę.

Edvino Ivanovo nuotr./Laurynas Vaičikauskas
Edvino Ivanovo nuotr./Laurynas Vaičikauskas

Dar viename mažajame finale į kovą su Berta Szalay šįkart stojo jau kita sesuo Paulė Lavrinovičiūtė.

Vengrė kovas su seserimis prisimins dar ilgai – vos pradėjus kovą jai vėl iš rankos buvo pataikyta į nosį, iš kurios darkart pasipylė kraujas. Kova buvo nutraukta ir kruvina Vengrijos atstovė šventė pergalę bei iškovojo kelialapį į Tokiją.

Svorio kategorijos iki 65 kilogramų finale vėl susirungė dvi lietuvės. Šįkart kita sesė Agnė Lavrinavičiūtė metė iššūkį Paulę pusfinalyje nugalėjusiai Anetai Meškauskienei.

Abi seses per vieną dieną nugalėjusi milžinišką patirties bagažą turinti 39-erių Aneta po pirmojo raundo šventė dar vieną pergalę ir užsitikrino auksą.

Edvino Ivanovo nuotr./Aneta Meškauskienė
Edvino Ivanovo nuotr./Aneta Meškauskienė

65+ kilogramų svorio kategorijos finale su 24-erių vengre Csenge Toth susitikusi Eglė Panavaitė varžovės nepranoko ir buvo priversta tenkintis antrąją vieta.

Edvino Ivanovo nuotr./Eglė Panavaitė
Edvino Ivanovo nuotr./Eglė Panavaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne