Broliai Smirnovai: „Graplingo perspektyva – medaliai į Lietuvą“

Kai prieš pusantrų metų bušido žvaigždė Kęstutis Smirnovas nusprendė į Lietuvą atvežti naują sporto šaką – graplingą, jis pirmiausia pagalbos kreipėsi į imtynėms taip pat neabejingus savo brolius. Nieko nelaukę šeši broliai Smirnovai bendromis jėgomis įkūrė Lietuvos graplingo federaciją, pradėjo organizuoti turnyrus bei vienyti vis daugiau šio sporto mylėtojų.
Graplingas
Graplingas / LGF nuotr.

Per trumpą laiką masiškumu sugebėję aplenkti žymiai didesnes tradicijas kovinio sporto atšakas, broliai atsisuko į jaunimą, kuris prieš savaitę iš Lenkijoje vykusio Europos taurės antrojo etapo grįžo su pluoštu auksinių apdovanojimų.

Penkiolikmetis Deividas Matusevič tapo nugalėtoju svorio kategorijoje iki 72 kilogramų, šešiolikmetis Gabrielius Merkeliūnas laimėjo visas kovas prieš varžovus, sveriančius 84 kilogramus, o aštuoniolikmetis Alvydas Pavliukevičius nugalėjo devyniolikmečių turnyre kovojusius 76 kilogramų varžovus.

„Tik laiko klausimas, kada šie jauni vyrukai suaugs ir pradės vežti medalius iš suaugusių čempionatų. Sakau atvirai, graplingo perspektyva – medaliai į Lietuvą“, - optimistiškai į ateitį žvelgė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas, kuriam pritarė ir Šakių sporto klubo „Ošimas“ vadovas ir treneris Vytautas Smirnovas.

„Jau dabar jaunimo sportinis meistriškumas plečiasi, o ateity turėsime labai aukšto pajėgumo graplingo kovotojų. Graplingas pagal statistiką yra viena iš mažiausiai traumų atnešančių sporto šakų, tad yra ne vienas jaunas žmogus, kuris ir dėl šio fakto renkasi šią naują kovinę sporto šaką. Lietuviams imtynės yra labai tinkamos, tad rezultatų laukti ilgai neteks“, - pasakojo V.Smirnovas.

Graplingo kovotojai kovoja netradicinę apranga, kuri, anot dalyvių, yra itin patogi. Skiriasi ir taisyklės, pagal kurias subjektyviems teisėjų sprendimams laisvės praktiškai nepalikta.

„Čia kovojame be taškų. Tas nepaprastai žavi tiek jauną, tiek jau vyresnį kovotoją. Taip pat graplinge yra leistinas labai platus veiksmų panaudojimas. Tas dalykas jaunimą labiausiai tenkina. Tiesa, kaip ir visur, yra niuansai ties kuriais reikia labai stipriai dirbti.

Šiuo metu graplingo imtynėse kovoja ne vienas kitos sporto šakos atstovas tik tam, kad pakeltų savo lygį. Tarkime, dziudistas ar sambistas nusprendęs dalyvauti graplinge – kelia savo lygį. Nuo to laimi visi“, - kalbėjo V.Smirnovas.

Po įspūdingo pasirodymo Lenkijoje, Lietuvos graplingo federacijos vadovai išgirdo daug teigiamų komentarų apie mūsų šalies sportininkus, kurie, anot kaimynų, auga ne dienomis, o valandomis.

„Tai yra dar pakankamai naujas sportas, dėl to labai gerai yra, kad mes užėmėme stiprias starto pozicijas. Patikėkite, ne vienas užsienio specialistas po kelis kartus bandė pasitikslinti, ar tikrai mūsų sporto šakai nėra dar nei dvejų metų“, - šypsojosi Lietuvos graplingo federacijos prezidentas.

Į graplingo treniruotes tėvai atveda vis jaunesnius vaikus. Vieniems svarbu rezultatas, kitiems – sportinė veikla. Vytautas Smirnovas sako, kad labai greitai gali pamatyti, kuris vaikas yra gabus siekti rezultato, o kuris – ne.

„Vos pamatęs vaiką, tu gali įvertinti jo duomenis. O po pirmų treniruočių – rasti dar daugiau atsakymų į klausimus. Tiesa, yra tokių vaikų, kurie neturėdami įgimtų dalykų, per darbą pasiekia labai aukštų rezultatų. Tad spėti apie vaiko ateitį gali, bet tiksliai atsakyti – ne. Buvo atvejų, kai mano paties skeptiškai vertinti vaikai pasiekė puikių rezultatų, - pasakojo V.Smirnovas.

Šiuo metu jaunieji graplingo meistrai ruošiasi rugsėjo mėnesį Kaune įvyksiančiam Europos graplingo čempionatui. Broliai Smirnovai neabejoja, kad jame Lietuva iškovos ne vieną medalį.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai