Arnheme (Nyderlandai) vykusiame „Glory Collision 4“ kikbokso turnyre S.Maslobojevas šeštadienį pussunkio svorio kategorijos titulinėje kovoje nugalėjo marokietį Tariką Khbabezą.
Įgyvendino svajonę
„Daug apie tai svajojome, daug apie tai kalbėjome, daug vizualizavome, bet kai visa tai jau atsitiko – atsitiko ir atsitiko. Mes daug kartų jau visa tai matėme mintyse, – apie to, ką padarė, suvokimą sakė kovotojas. – Suvokti, vis dar nesuvokiu. Iš mėgėjų pasaulio čempionato grįždavome tokie... Tai laimėjom, tai nelaimėjom. Dabar būti bičiulių, draugų, žurnalistų būryje yra be galo malonus įvertinimas. Apie tokias akimirkas galėjome tik svajoti, dabar jas ir turime, tos emocijos ir plūsta.“
Sportininkas teigė prieš kovą prisibijojęs galingų marokiečio smūgio, nes jis atėjo iš sunkiasvorių.
„Mane gąsdino, kad jis ateina iš sunkiasvorių ir atsineša sunkiasvorių jėgą. Tarp sunkiasvorių jis yra ne vieną garsų vardą pasiuntęs į nokautą, labai gerai sudirbdavo. Tik paskutines keletą kovų jam nesisekė, – kalbėjo S.Maslobojevas. – Aš toks žmogus, kuris mėgsta priimti iššūkius. Sakiau gerai, pasižiūrėsime, kokia ta jo jėga.“
Vis dėlto kovotojui teko ir spręsti rebusą dėl savo sveikatos.
„Dar per pirmą pasiruošimą gavau stiprią traumą, buvo klausimas, ar gultis ant operacinio stalo, ar ką daryti? Nusprendėme, kad važiuosime, laimėsime titulą ir tada žiūrėsime“, – dabar jau šypsotis galėjo pasaulio čempionas.
Trauma sujaukė pasirengimą kovai dėl titulo, teko daryti papildomą trečią treniruotę. Dar vienas plano keitimas įvyko jau pačios kovos metu.
„Planas, kaip varžovą apžaisti, buvo vienoks, – pasakojo kovos pradžioje itin galingai į marokiečio koją be atvangos smūgiavęs lietuvis. – Pirmame raunde supratau, kad jis ant tos kojos jau nelabai stovi, kad jau gerai ją atmušiau. Bet įtrūko mano kojos oda. Mano pagalbininkas iš Nyderlandų patarė nebemušti į tą koją, nes teisėjas gali nutraukti kovą dėl to mano prakirtimo. Reikėjo keisti planą.“
Mintyse – atostogos
Pakeisti taktiką buvo sunku, tačiau S.Maslobojevas tvirtai laikėsi kovoje. Iki ketvirtojo raundo.
„Iki 3 raundo aš labai gerai judėjau, o nuo ketvirto pradėjau gesti, nes negalėjau naudoti viso savo arsenalo. Teko improvizuoti. Ketvirtame raunde jau buvau kosmose, su dievais šnekėjau. Penktajame raunde priėjęs prie savo ringo kampo sakiau, kad nesuprantu, kas vyksta. Tada prasidėjo keiksmai. Bet grįžom į žaidimą, atstovėjom, savo atidirbom ir parvežėm šitą mažylį (rodo į diržą) namo“, – džiaugėsi kovotojas.
Paklaustas apie artimiausias planus, S.Maslobojevas nedvejodamas atšovė – atostogos: „Noriu nusivežti savo šeimą atostogų, nes 2 vasaras iš eilės neturėjome poilsio. Tas 2 vasaras praleidau salėse, turėdavo būti varžybos, bet jos nuplaukdavo. Pagaliau iškovojome išsvajotą diržą, dabar galima pailsėti.“
Taip pat sportininkas perdavė linkėjimą žmonėms, norintiems sekti jo pėdomis.
„Lietuva niekada neturėjo mėgėjų pasaulio čempiono, dabar turi dukart čempioną. Lietuvos kovotojai niekada nebuvo reitinguojami, aš buvau trečias pasaulyje, dabar esu pasaulio čempionas. Tai nuostabus jausmas. Čempionato organizatoriai buvo šoke, sako, kad apie Lietuvą nelabai ką buvo girdėję, o čia atsirado žmogus, kuris daužo svorio kategorijos kategorijos elitą. Su tuo jie ir sveikino, – emocingai dėstė S.Maslobojevas. – Yra senas posakis, kurio mane mokė gatvėse – čia ir dabar gali tik malkų pasikrauti, o viskam kitam reikia pastangų, laiko, tikėti savimi, dirbti.
Kalbėjome su mano psichologe prieš kovą, ji pasakojo, kaip ją JAV pasitinka tie, su kuriais 10 metų nebendravo. Kai būname toje pačioj vietoje, atrodo, kad nejudame, trypčiojame vietoje. Bet kai nuvažiuojame kažkur, suprantame, kiek toli esame nuėję. Tai yra sunkaus darbo, tikėjimo grožis. Reikia mėgauti procesu. Jei jo nemėgsi, tik kalbėti ir galėsi. Todėl tikėkite ir dirbkite.“