Europos bokso jaunimo čempionate lietuvis iškovojo sidabrą

Tris iš keturių kovų laimėjęs Lietuvos boksininkas Aleksandras Trofimčiukas pelnė sidabro medalį spalio 12–20 dienomis Bulgarijos sostinėje Sofijoje praūžusiame Europos iki 23-ejų metų čempionate.
Prizininkų pakyla
Prizininkų pakyla / LBF nuotr.
Temos: 1 Boksas

Sekmadienio popietę vykusiame finale A.Trofimčiukas (svorio kategorija iki 71 kg) po atkaklios kovos rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) nusileido Ukrainos boksininkui Jurijui Zacharijevui..

Prieš tai vykusiame Senojo žemyno pusfinalyje lietuvis rezultatu 4:0 (29:27, 30:26, 29:27, 29:27, 28:28) nugalėjo lenką Cezarį Dariuszą Znamiecą, o ketvirtfinalyje 5:0 (29:28, 29:28, 29:28, 30:26, 29:28) įveikė armėną Nareką Zakharyaną.

Dar anksčiau aštuntfinalyje A.Trofimčiukas rezultatu 3:2 (29:28, 29:28, 30:27, 29:28, 30:27) pranoko Anglijos sportininką Patricką Hewittą.

Iš viso Europos čempionate Lietuvai atstovavo penki šalies boksininkai. Per žingsnį nuo medalio liko Nedas Gudomskas (iki 67 kg), kuris aštuntfinalyje rezultatu 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) įveikė Austrijos sportininką Naną Alfredą Miguelį Tchatchouą, tačiau ketvirtfinalyje 0:5 (26:30, 26:30, 27:29, 27:29, 26:30) nusileido Ukrainos boksininkui Danylai Lozanui.

Vienintelė Lietuvos atstovė moteris Beata Galdikaitė (iki 60 kg) ketvirtfinalyje rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 28:29) nusileido ukrainietei Tetianai Dovgalai ir liko be medalio.

Einoras Sinkevičius (iki 63,5 kg) šešioliktfinalyje aiškia persvara antrajame raunde neatsilaikė prieš anglų boksininką Patrisą Mughalzai’ų, o Arvydas Dainys (iki 75 kg) šešioliktfinalyje rezultatu 2:3 (29:28, 29:28, 28:29, 28:29, 28:29) neprilygo rumunui Marianui Aleksandrui Buleu.

Su sportininkais į Europos jaunimo čempionatą vyko vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas. Senojo žemyno pirmenybėse dirbo ir teisėjas iš Lietuvos – Vilmantas Bobinas.

Šiemet Lietuvos bokso federacijos siųsti sportininkai medalius iškovojo visuose penkiuose Europos čempionatuose. Senojo žemyno jaunučių pirmenybėse lietuviai pelnė du bronzos medalius, jaunių čempionate pasidabino vienu sidabriniu ir dviem bronziniais apdovanojimais, jaunimo grupės atstovai iškovojo tris bronzas, o Europos suaugusiųjų čempionate bronzą pelnė Ana Starovoitova.

Ir A.Starovoitovos bronza, ir A.Trofimčiuko sidabras iškovoti olimpinėse svorio kategorijose – lietuvė Europos suaugusiųjų pirmenybėse medalį laimėjo svorio kategorijoje iki 60 kg, A.Trofimčiukas apdovanojimą pelnė svorio kategorijoje iki 71 kg.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?