Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.

Europos kiokušin karatė čempionato kata rungtyje Raimundas Paškauskas pelnė sidabro medalį, Rita Pivoriūnaitė ir Diana Mačiūtė liko be apdovanojimų

Vilniaus „Siemens“ arenoje startavusiame Europos kiokušin karatė čempionate paaiškėjo pirmieji medalių savininkai. Penktadienio rytą suaugusieji meistrai varžėsi kata (kovinių pozų) rungtyje.
Raimundas Paškauskas
Raimundas Paškauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmąjį medalį Lietuvai pelnė Raimundas Paškauskas. Klubui „Katana“ atstovaujantis kaunietis kata rungtyje pelnė sidabro medalį. R.Paškauskas nusileido tik vengrui Tothui Attila.

Kova tarp šių sportininkų buvo itin atkakli. Trijų ratų kovoje abu sportininkai pelnė po lygiai taškų (265,0). Tokiu atveju pergalė atitenka tam, kuris daugiau taškų surenka pirmajame rate.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Toth Atila
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Europoas čempionas Tothas Attila

R.Paškausko pasirodymą pirmajame rate teisėjai įvertino 81,2 taško, vengro surinko 82,4 taškus, tad  aukso medalis atiteko jam.

„Esu patenkintas pasirodymu. Pirmajame rate pasirodžiau silpnai, o antrajame ir trečiajame – gerai, bet to neužteko. Kad sėkmingai pasirodytum kata rungtyje, reikia didelio darbo treniruotėse ir susikaupimo varžybose. Galbūt jaudulys šiek tiek ir sutrukdė laimėti aukso medalį. Vis dėlto antra vieta yra puikus rezultatas, tokio medalio dar nebuvau iškovojęs“, - šypsojosi R.Paškauskas, savo kolekcijoje iki šiol turėjęs vieną Europos čempionato aukso ir penkis bronzos medalius.

Bronzos medalį vyrų kata rungtyje iškovojo švedas Johanas Isbergas. Iš viso varžėsi 24 sportininkai. Kitas Lietuvos atstovas Paulius Čekauskas liko 19-as.

Tuo tarpu moterų kata varžybose Lietuvos sportininkės patyrė fiasko. Čempionės titulą gynusi vilnietė Rita Pivoriūnaitė liko tik septinta, o daugkartinė Lietuvos čempionė klaipėdietė Diana Mačiūtė užėmė 4-ą vietą. Otilija Lukenskaitė užėmė 10 vietą.

Tiesa, nuo trečią vietą užėmusios lenkės Aleksandros Radziewicz D.Mačiūtė atsiliko vos 0,3 taško.

Aukso medalį moterų kata varžybose pelnė danė Christina Peterson, sidabro – vengrė Monika Kovacs.

Iš viso varžėsi 17 sportininkių. Tiek R.Pivoriūnaitė, tiek D.Mačiūtė galimybę reabilituotis turės rytoj vyksiančiose kumite (dvikovų) rungties varžybose. Abi sportininkės dalyvaus svorio kategorijos iki 55 kg kovose.