Aukso medalius savo amžiaus ir meistriškumo grupėse iškovojo Gabija Tunaitytė (indiv. kumitė), Mantas Cibulskis (indiv. kumitė), Hermis Dranevičius (indiv. kumitė) ir Julius Jonytis (indiv. kata),
vicečempionais tapo Simas Mukauskas (indiv. kata) ir Domantas Gabalis (indiv. kumitė), o bronzos medaliais pasipuošė Nojus Albertavičius (indiv. kata) ir Austėja Tunaitytė (indiv. kumitė).
Puikiai kovojo ir kiti „Lūšies“ sportininkai, jiems pritrūko tik truputėlio sėkmės, meistriškumo, kad užkoptų ant prizininkų pakylų. Benas Mockus kumitė rungtyje atkeliavo iki pusfinalio, tačiau pusfinalyje pralaimėjo abi likusias kovas. Pusfinalyje jis nusileido savo klubo kolegai M. Cibulskiui, o mažajame finale sportininkui iš Lenkijos. Taip pat ketvirtąją vietą katos rungtyje iškovojo Austėja Tunaitytė. 5-8 vietomis katoje taip pat džiaugėsi M. Cibulskis ir Justas Jurgelaitis.
Mergaičių individualios kumitė rungtyje Gabija Tunaitytė užėmė pirmąją vietą, o Austėja Tunaitytė buvo trečia |
Varžybų organizatoriai apdovanojo sportininkus ne tik diplomais ir medaliais. Prizininkams atiteko ir puikūs prizai: garso sistemos, magnetolos, įvairiausi kompiuterių priedai bei aibė kitų, praktiškai panaudojamų dovanų.
„Dalyvavimas šiame turnyre yra mūsų senos, nuo 1994 metų tebesitęsiančios draugystės ir bendradarbiavimo rezultatas. Esame klubas – partneris, todėl organizatoriai mūsų sportininkams padengia didelę dalį išlaidų, – pasakojo „Lūšies“ įkūrėjas, Lietuvos tradicinės karatė asociacijos prezidentas Giedrius Dranevičius. – Mūsų sportininkai bendrame Europos kontekste atrodo tikrai gerai. Tai byloja ne tik iškovotų medalių kiekis, tačiau ir šis faktas, kas mažiausiųjų, pradedančiųjų vaikų kategorijoje trys lietuviai užėmė prizines vietas. Jaunių kategorijos kumitė rungties pusfinalyje net trys iš keturių sportininkų buvo Lietuvos atstovai. Taip pat ir su šio amžiaus merginomis – iš trijų prizinių vietų dvi atiteko lietuvaitėms.“
Per pastaruosius 10 metų tradicinis karatė kokybės atžvilgiu pakilo į visai kitą lygį. Sportininkai puikiai pasirengę ne tik fiziškai, kaip buvo ir ankščiau, tačiau ir techniškai.
Anot G. Dranevičiaus, per pastaruosius 10 metų tradicinio karatė lygis labai išaugo.
„Teko pabendrauti su kolegomis treneriais, teisėjais iš Lenkijos ir Čekijos. Mūsų nuomonės sutapo: šiandien tradicinės karatė lygis tarp vaikų ir jaunimo yra labai aukštas, – sakė „Lūšies“ vadovas. – Per pastaruosius 10 metų ši sporto šaka kokybės atžvilgiu pakilo į visai kitą lygį. Sportininkai puikiai pasirengę ne tik fiziškai, kaip buvo ir ankščiau, tačiau ir techniškai. Tiek vaikai, tiek jaunimas demonstruoja aukštą techninį meistriškumą, stiprią kovinę dvasią. Kad ir kokia dinamiška būtų kova, sportininkai demonstruoja pagarbą vieni kitiems, varžosi demonstruodami meistriškumą, o ne brutalią fizinę jėgą. Konkurencija Europoje didžiulė ir kiekvienais metais jaunųjų sportininkų lygis auga. Tad labai svarbu treneriams nuolatos kelti savo kvalifikaciją, nesėdėti metai iš metų užsidarius savo salėse. Aišku, tai liečia ir sportininkus. Tik plėsdami akiratį, gilindami žinias, įgaudami vis didesnį patirties bagažą galime išlikti kaip stipri ir konkurencinga komanda iš mažos šalies.“