Kiokušin karatė federacijos vadovai: vyrų medaliai brangesni nei moterų

Vilniaus „Siemens“ arenoje balandžio 15–16 d. vykusiame Europos kiokušin karatė čempionate lietuviai ištesėjo duotus pažadus susišluoti medalius – net 14 iš 22 Lietuvos rinktinės narių lipo ant apdovanojimų pakylos.
Donatas Imbras (kairėje)
Donatas Imbras (kairėje) / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Praėjusių metų žemyno pirmenybėse Ispanijoje lietuviai pelnė 12 medalių, ir atrodė, kad šį rekordinį rezultatą bus itin sunku pakartoti. Vis dėlto namų sienos padėjo tai padaryti.

Kaip ir Ispanijoje, aukso medalius iškovojo Margarita Čiuplytė, Rita Pivoriūnaitė, Inga Mikštaitė ir Donatas Imbras. Iš viso kumitė (dvikovų) rungtyje Lietuvos rinktinė iškovojo 13 medalių.

Sidabrą pelnė Lukas Kubilius, Andrius Miseckas, Rūta Brazdžionytė bei Andžejus Milevskis, bronzą – Eimantė Leliukaitė, Darius Gudauskas, Mindaugas Pavilionis, Andrius Draugelis ir Orestas Procas. Kata rungtyje vienintelį – sidabro – medalį iškovojo Raimundas Paškauskas.

Nors tris iš keturių aukso medalių pelnė moterys, Lietuvos kiokušin karatė federacijos garbės prezidentas ir Europos karatė organizacijos (EKO) viceprezidentas Romas Vitkauskas sakė, jog vyrų laimėjimai – svaresni.

Stasio Petkaus nuotr./Romas Vitkauskas
Stasio Petkaus nuotr./Romas Vitkauskas

„Mums, federacijai, brangiausi yra vyrų medaliai, nes konkurencija moterų varžybose, pripažinkime, žymiai mažesnė. Ypač nudžiugino veteranai. Akivaizdu, kad jie dar pilni jėgų, ir jei tik nebūtų traumų dar ilgai galėtų garsinti Lietuvą“, – teigė R.Vitkauskas.

Jo teigimu, dabar svarbiausia pasiruošti pasaulio čempionatui Japonijoje, kuris vyks spalį. „Ten  varžysis 32 stipriausios pasaulio moterys ir 144 stipriausi vyrai. Nebus jokių svorio kategorijų. Stengsimės įrodyti, kad galime laimėti ne tik namuose ir prieš europiečius, bet ir prieš japonus.

Prieš keletą savaičių Japonijos federacija patvirtino, kad dėl įvykių šioje šalyje varžybos nebus atšauktos ar perkeltos į kitą šalį. Mes taip pat nė nesvarstėme galimybės atsisakyti kelionės ar mažinti delegaciją, nes tikime, kad viskas Japonijoje bus gerai. Kas ketveri metai vykstantis čempionatas, vadinamoji, karatė olimpiada, yra svarbiausias įvykis karatė gyvenime, ir stengsimės, kad kuo daugiau mūsų sportininkų turėtų galimybę ten dalyvauti“, – kalbėjo R.Vitkauskas.

Pasak jo, po pasaulio čempionato Lietuvos rinktinę neišvengiamai palies kartų kaita. „Stengiamės tam pasiruošti“, – tvirtino R.Vitkauskas. 

Medalių lentelė
VietaŠalisAuksasSidabrasBronzaIš viso
1.Lietuva45514
2.Vengrija1337
3.Rumunija1113
4.Gruzija1012
5.Danija1001
6.Bulgarija1001
7.Lenkija0022
8.Ispanija0022
9.Švedija0011
10.Graikija0011

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai