Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvė prieš olimpinį debiutą dziudo tėvynėje: „Noriu žinoti, kad atidaviau viską“

Sandra Jablonskytė jau netrukus taps septintąja dziudo kovotoja iš Lietuvos, sudalyvavusia olimpinėse žaidynėse. Prieš olimpinį debiutą dziudo tėvynėje Japonijoje Lietuvos sportininkė konkrečių tikslų sau nekelia ir tikisi ant tatamio atiduoti viską, ką gali.
Sandra Jablonskytė
Sandra Jablonskytė / judo.lt nuotr.

Vladas Burba (Barselonoje), Algimantas Merkevičius (Atlantoje), Marius Paškevičius (Sidnėjuje ir Londone), Albertas Techovas (Atėnuose ir Pekine), Karolis Bauža (Londone), Santa Pakenytė (Rio De Žaneire) – šie dziudo atstovai perkeltine prasme nešė Lietuvos vėliavą olimpinėse žaidynėse nuo 1992-ųjų.

S.Jablonskytė šalies simbolį savo rankose laikė ir tiesiogine prasme per Tokijo olimpinių žaidynių atidarymą, o rytoj debiutuos didžiausiame pasaulio sporto renginyje ir varžydamasi savo sporto šakoje.

29-erių atletė, dalyvausianti svorio kategorijos virš 78 kg varžybose, kovas pradės šešioliktfinalyje prieš bendraamžę kroatę Ivaną Maranič.

Ji Tarptautinės dziudo federacijos (IJF) reitinge yra 35-a ir nusileidžia lietuvei, kuri užima 31-ą vietą.

Prieš savaitę apie būsimą varžovę po burtų sužinojusi S.Jablonskytė nenusivylė.

„Burtus vertinu labai neblogai. Esu su ja kovojusi, tai buvo 2018 metais. Pralaimėjau prieš ją dėl įspėjimų, – prisiminė lietuvė. – Bet manau, kad tikrai nėra pati baisiausia priešininkė, kurią galėjau gauti. Čia yra visai kitaip – čia olimpiada, čia negali žinoti, kaip bus ir kas laimės. Tai rodo ir statistika, ir visa kita, kad negali tiksliai garantuoti, kas bus čempionas ir kaip bus. Kovosiu iš visų jėgų, o varžybos viską parodys.“

judo.lt nuotr./Sandra Jablonskytė
judo.lt nuotr./Sandra Jablonskytė

Kur kas rimtesnis iššūkis jos lauktų antrame etape – ten S.Jablonskytei greičiausiai grėstų akistata su šeštą vietą IJF reitinge užimančia prancūze Romane Dicko. Tiesa, pati lietuvė tikina kol kas negalvojanti apie tolesnėse kovose jos galimai lauksiančią oponentę.

„Aš maždaug užmečiau akį, bet labai daug nežiūrėjau. Čia labiau trenerės darbas, ji dėlioja taktiką, o ne aš. Aš nežiūrėjau, nes nenoriu jaudintis, norisi ramiai naktį pamiegoti“, – tikino dziudo kovotoja iš Lietuvos.

Japonijoje ji jau leidžia ne pirmą savaitę, o nuo pat olimpinių žaidynių atidarymo yra Tokijuje, kur ruošiasi savo startui.

Kartu su plaukiku Giedriumi Titeniu Lietuvos vėliavą atidarymo ceremonijoje nešusi S.Jablonskytė tikina Japonijos sostinėje plušanti taip, kad net nepastebi, kaip skrieja dienos.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Lietuviai Tokijo olimpinių žaidynių atidaryme
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Lietuviai Tokijo olimpinių žaidynių atidaryme

„Kol kas labai pavargstame – ir treniruotės, ir atstumai, ir karštis išvargina. Atsikėlus diena taip greitai praskrieja, kad net neturi laiko kažką daugiau pagalvoti ir pasižiūrėti. Viskas paskubomis, o taip ir eina dienos po dienos. Kol kas treniruotės, maistas, apsilankymai pas gydytoją masažui ir atgal į lovą“, – sakė lietuvė.

Tokijuje S.Jablonskytė sieks pakartoti ar net pagerinti ligšiolinius Lietuvos atstovų pasiekimus olimpinėse dziudo varžybose.

Iš visų iki šiol olimpiadose dalyvavusių lietuvių aukščiausias vietas užėmė A.Merkevičius, M.Paškevičius ir K.Bauža – visi jie liko devinti.

Tam, kad pakartotų šį rezultatą, S.Jablonskytei reikia bent vienos pergalės, o norint pagerinti prireiks nugalėti dukart.

Vis dėlto lietuvė sau konkrečių tikslų nekelia.

„Tikslas, kad nulipus nuo kilimo žinočiau, kad atidaviau viską. Kad nebuvo vietos, kur žinočiau, jog galėčiau labiau paspausti ar daugiau padaryti, arba jaudulys pakišo koją. Noriu nulipti ir žinoti, kad atidaviau save šimtu procentų“, – sakė S.Jablonskytė.

Noriu nulipti ir žinoti, kad atidaviau save šimtu procentų.

29-erių sportininkės debiutas olimpinėse žaidynėse įvyks penktadienį nuo 5 val. Lietuvos laiku. Tą pačią dieną įvyks ir tolesnės varžybų kovos – aštuntfinaliai, ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?