Tai bus komercinis karatė turnyras, kurio prizų fondas – 30 mln. jenų (175 tūkst. eurų).
2022 m. pasaulio čempionas, daugkartinis Europos ir Lietuvos čempionas E. Gužauskas ketvirtfinalyje susitiks su Andžejumi Kinzerskiu iš Kazachstano, o šios poros laimėtojo pusfinalyje lauks japono Daisuke Tados (šių metų „All Japan“ čempionas; 7 vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate) ir lenko Maciejaus Mazuro (2019 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio vicečempionas, daugkartinis Europos čempionas) dvikovos nugalėtojas.
Kitoje tinklelio pusėje kovą dėl vietos finale ketvirtfinalyje pradės kazachas Antonas Zimarevas (4 vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate) ir japonas Yuki Okada (5 vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate) bei lenkas Marekas Wolny (2022 m. absoliučios svorio kategorijos Europos čempionas, 2023 m. Europos čempionas svorio kategorijoje iki 90 kg) ir japonas Yusaku Watanabe (8 vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate).
„Traumų nėra, viskas gerai, tik sezonas išėjo labai ilgas, tad po Europos čempionato reikėjo pratęsti pasirengimą, – sakė E. Gužauskas. – Kovoti su A. Kinzerskiu turnyre nėra tekę, bet teko susidurti treniruotėse, kai kazachų rinktinė vasarą buvo atvykusi į Lietuvą prieš pasaulio čempionatą. Jis yra aukštesnis, jaunas, ambicingas, ilgos rankos, ilgos kojos. Gal tos ilgos galūnės ir bus jo pagrindinis privalumas.“
Kas galėtų tapti antruoju varžovu, jei pavyktų laimėti pirmąją kovą, E. Gužauskas nesiryžo prognozuoti.
„Šiame turnyre bus susirinkę visi geriausi sportininkai, ką sako ir pavadinimas, tad kiekviena kova bus lyg finalas. Negaliu sakyti, kad laimės D. Tada ar M. Mazuras. Japonas nugalėjo „All Japan“ turnyre itin pajėgius varžovus, jo sugebėjimai jokių abejonių nekelia. M. Mazuras yra absoliučios svorio kategorijos pasaulio vicečempionas, tai irgi viską pasako. Neįmanoma pasakyti, kas tą dieną bus pajėgesnis, manau, galimybės yra lygios“, – svarstė kovotojas.
Sportininkas taip pat pasidžiaugė pačia turnyro idėja.
„Smagu, kad į karatė ateina komerciniai turnyrai, kurių dėka iš sporto gal bus galima ir užsidirbti“, – teigė E. Gužauskas.
Savo auklėtiniui pritarė L. Kubilius.
„Prieš 10 metų apie tokius turnyrus galėjome tik pasvajoti. Jei tokių atsirastų daugiau, būtų tikrai įdomiau, – kalbėjo treneris. – Man patinka ir pats formatas. Susirenka 8 geriausi iš geriausiųjų, nereikia atrankinių kovų, kuriose dažnai visko nutinka, kažkam gal iki lemiamų kovų ir kelias būna lengvesnis, kažkam - sunkesnis. Čia sąlygos visiems vienodos, visų galimybės – lygios. 3 kovos sportininkams nėra labai daug, tačiau jos visos – lemiamos.“
L. Kubilius taip pat pasidžiaugė, kad E. Gužauskui per Lietuvos ir Europos čempionatus pavyko išvengti traumų.
„Labai gerai, kad nereikėjo pertraukų, reabilitacijų, gydytis traumų, buvo galima toliu pilnaverčiai dirbti. Evento sportinė forma – gera, tikslingai dirbame daug metų, lieka nuvažiuoti ir padaryti savo darbą“, – teigė klaipėdietis.
2022 metų pasaulio čempionė ir šių metų Europos čempionė B. Gustaitytė ketvirtfinalyje susikaus su japone Yuna Mokudai (3 vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate), o pusfinalyje jos lauktų švedės Mirjam Bjorklund (daugkartinė Europos čempionatų prizininkė) ir kitos šeimininkų atstovės Ramu Amikawos (2 vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate) poros laimėtoja.
Kitoje tinklelio pusėje ketvirtfinalyje susitiks bulgarė Ivanka Popova (daugkartinė Europos čempionė) ir japonė Momo Fujihara (4 vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate) bei kazachė Alina Ossipenko ir japonė Mikiro Suzuki (2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionė).
„Sezonas tikrai ilgas, bet ką reikėjo laimėti, visus tuos čempionatus, tą laimėjome. Šis turnyras yra papildomas, tad viskas yra gerai, – sakė B. Gustaitytė. – Keista buvo po Europos čempionato toliau palaikyti formą, atostogos buvo labai trumpos, o ir pasiruošimas „Čempionų čempiono“ turnyrui buvo kitoks nei Europos čempionatui. Jaučiu, kad sportinė forma yra gera, bus įdomu pažiūrėti, kaip tai atsispindės ant tatamio.“
Vilnietė taip pat džiaugiasi turnyro idėja ir mano, kad jo metu gali tekti kovoti tik su japonėmis.
„Gera idėja, jei norime karatė populiarinti. Pinigai, reklama, kurią jie daro, yra labai gerai. Neabejoju, kad bus didelis šou, mums reikėjo ir dainą išsirinkti, kuriai skambant eisime ant tatamio. Toks naujas dalykas karatistams, – pasakojo pasaulio čempionė. – Manau, kad iki finalo tektų visus 3 kartus susitikti su japonėmis. Pirmoji mano varžovė yra mažiausia ir greičiausia iš jų, tad man pati nepatogiausia. Tačiau nieko nėra neįmanomo, ruošiamės šiai kovai.
Jei pavyktų laimėti, manau, antra varžove būtų R. Amikawa, su kuria jau kovojau Japonijoje. Aš jai pralaimėjau absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate, tikiuosi revanšo. Trečia varžovė galėtų būti, mano nuomone, M. Suzuki, kuri ir laimėjo pasaulio čempionatą. Būtų irgi labai įdomu susitikti. Ji nėra kovojusi su nė viena didele europiete, tad norisi išbandyti savo jėgas.“
B. Gustaitytę treniruojanti buvusi karatė kovotoja vengrė E. Abraham, kaip ir visi kolegos, džiaugiasi nauju turnyru, ir taip pat neabejoja, kad viena finalo dalyve bus M. Suzuki. Trenerė tikisi, kad antrąja bus jos auklėtinė.
„Brigita yra aukščiausia ir sunkiausia moterų turnyro dalyvė, tikiuosi, kad mums pavyks tai panaudoti savo naudai. Japonės yra gerokai smulkesnės, o mes jau turime kovų su jomis patirties. Manau, galima ištaisyti anksčiau padarytas klaidas ir nukeliauti iki finalo su M. Suzuki, – kalbėjo E. Abraham. – Šis turnyras yra puiki naujovė karatė pasauliui, sportininkai nusipelnė už savo sunkų darbą gauti ir solidesnį atlygį. Tačiau mums nereikia galvoti apie pinigus, toks požiūris tikrai nepadės. Reikia galvoti apie sportinius dalykus ir siekti pergalių.“
„Čempionų čempiono“ turnyre bus ir dar vienas lietuviškas akcentas. Kartu su kitomis karatė legendomis teisėjauti sportininkų kovoms pakviestas pasaulio vicečempionas, daugkartinis Europos ir Lietuvos čempionas Donatas Imbras.