Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.

Margaritai Čiuplytei – Europos kiokušin karatė absoliučios svorio kategorijos čempionės titulas

Daugkartinė Europos kiokušin karatė čempionė bei pasaulio pirmenybių nugalėtoja ir prizininkė Margarita Čiuplytė šeštadienį Lenkijos Kielcų mieste iškovojo dar vieną titulą – Europos absoliučios svorio kategorijos nugalėtojos vardą.
Margarita Čiuplytė
Margarita Čiuplytė / Juliaus Bliūdžiaus nuotr.

Be svorio kategorijų vykusiame Europos čempionate M. Čiuplytė aplenkė likusias 14 pretendenčių į titulą ir finale nugalėjo tautietę Ingą Mikštaitę.

„Taip ir tikėjomės, kad pasaulyje ir Europoje pirmąsias vietas užimanti Margarita bus pirma, o Inga kovos finale. Mūsų merginos yra vienos iš stipriausių Europoje, todėl laukėme panašaus rezultato.

Europos absoliučios svorio kategorijos pirmenybės Senajame žemyne vyksta po dešimties metų pertraukos – per ši laikotarpį vykdavo tik pasaulio čempionatai Japonijoje. Jau galvojama, jog tokius turnyrus vertėtų rengti kas dveji metai, nes pasaulio čempionatai vyksta kas ketverius“, – sakė Lietuvos kiokušin karatė federacijos generalinis sekretorius Aleksejus Svešnikovas.

Vienintelis Lietuvai vyrų varžybose atstovavęs kovotojas Vytautas Cėpla pradžioje santykius aiškinosi su Lenkijos atstovu ir jį nugalėjo. Ketvirtfinalyje lietuvis susitiko su rumunų kiokušin karatė žvaigžde Mariusu Ilasu ir po trijų kėlinių teisėjų sprendimu pergale šventė Rumunijos karatistas.

Tačiau M.Ilasui nepasisekė iškovoti čempiono titulo – stipresnis finale buvo bulgaras Valerijus Dimitrovas.

Lapkričio 16-17 dienomis taip pat vyko Europos kiokušin karatė jaunučių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 22 metų) čempionatai. Jaunučių pirmenybėse dalyvavo 137 sportininkai iš 11 šalių. Aukso medalius iškovojo 8 Lietuvos kovotojai, sidabrą laimėjo penki, o bronzos – 9 atletai.

Europos jaunimo (U-22) pirmenybėse aukso medalius Lietuvai iškovojo Ivona Koreckaja (iki 55 kg), Rūta Brazdžionytė (iki 60 kg), Gabija Gudeliauskaitė(iki 65 kg), Domas Sutkus (iki 80 kg), Valdemaras Gudauskas (iki 85 kg) bei Edgardas Sečinskis (+85 kg).

Europos jaunučių (U-16) čempionate aukso medalius iškovojo šie lietuviai: Ieva Barzdžiūtė (50 kg), Skaistė Venckutė (60 kg), Aušrinė Mažulytė (65 kg), Paulius Dirda (55 kg), Andrius Rudelis (60 kg), Justinas Šapoka (70 kg), Ernestas Švažas (75 kg) ir Kasparas Mišinas (+75 kg).