„Šis klausimas jau ne pirmą olimpinį ciklą. Dar prieš 2000 m. Sidnėjaus olimpines žaidynes norėta atsisakyti šalmų. Tačiau šįkart ketinimai labai rimtai. Manau, tikimybė, kad bus atsisakyta šalmų po Londono olimpinių žaidynių yra 90 procentų. Ne tik šalmų, bet ir marškinėlių. Būtų kaip profesionaliame bokse“, – teigė V.Bajevas.
Motyvas – mėgėjų boksas turi tapti patrauklesniu žiūrovams. „Tai būtų daroma dėl bokso
Vladimiras Bajevas |
populiarinimo. Su šalmu sportininko beveik nesimato. Net neatskirsi – boksuojasi vaikinas ar mergina. O žiūrovai nori matyti sportininkus, jų veidus, emocijas. Kam lengvoji atletika būtų įdomi, jei lengvaatlečiai dėvėtų šalmus?“, – kalbėjo V.Bajevas.
Su šalmu sportininko beveik nesimato. Net neatskirsi – boksuojasi vaikinas ar mergina...
Tiesa, treneris pripažįsta, kad traumų, boksininkams kovojant be šalmų, gerokai padaugėtų. „Palyginčiau tai su motociklo vairavimu: be šalmo smagiau, bet su šalmu – saugiau“, – šyptelėjo V.Bajevas.
Lietuvos boksininkų Egidijaus Kavaliausko ir Evaldo Petrausko nuomonės dėl šalmų naudojimo išsiskiria. E.Petrauskas permainoms pritartų.
„Be šalmo galbūt ir geriau. Patogiau. Nesimaišytų, pirštinės nekliūtų už šalmo. Manau, būtų geriau“, – sakė jaunasis boksininkas.
Tuo tarpu E.Kavaliauskui atrodo, kad trinti linijų tarp mėgėjų ir profesionalų bokso nevertėtų. „Mėgėjų boksas tam ir yra mėgėjų boksas. Be šalmų ir marškinėlių – tai jau būtų visiškai panašu į profesionalų boksą. Aš tam nepritarčiau“, – teigė geriausiu Lietuvos boksininku praėjusiais metais išrinktas E.Kavaliauskas.