Savaitgalį Šiauliuose knibždėjo daugybė jaunų ir suaugusių karatė kovotojų iš kelių valstybių. Atviras čempionatas sukvietė per 500 dalyvių. Dalyvavo 48 klubai iš Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos. Čempionatą organizavo Lietuvos karatė asociacija. Kitas čempionato etapas vyks vasario mėnesį Danijoje.
Vienas šių varžybų koordinatorių Artūras Gerikas, Mažeikių karatė klubo „Danas“ vadovas, paaiškino, kas šiuo metu vyksta karatė pasaulyje.
„Mes turime daugybę stilių, kurie skirstomi į pilno ir nepilno kontakto rūšis. Taip pat turime dar vieną stilių, kuris vadinamas sportiniu karatė. Tai yra grynas sportas, kuriame galimi smūgiai į korpusą, tačiau į galvą ir kitas kūno vietas – tik smūgio imitacija. Paliesti galima. Nokautai netoleruotini. Jei smūgis stipresnis ir galėjo sukelti skausmą, teisėjai sprendžia, ką daryti su tokiu prasižengusiu smūgiuotoju“, – aiškino klubo „Danas“ vadovas.
Kuo dar ypatingas sportinis karatė? Tai kovos rūšis, kuri jau oficialiai iškovojo teisę vadintis olimpine sporto šaka. Tuo pačiu tai tradicinis japonų sportas – kovos menas. Simboliška, kad sportinis karatė olimpinėse žaidynėse debiutuos kitąmet Japonijoje.
Įdomu tai, kad pats karatė yra kilęs iš Japonijos, tačiau sportinį šio kovos meno variantą sukūrė, o tuo pačiu olimpinėms varžyboms parengė Europos meistrai.
A.Gerikas akcentuoja, kad čempionate dalyvavo Lietuvos olimpinė rinktinė. Tiesa, patekti į olimpines žaidynes šansų nėra daug, bet progresas akivaizdus.
„Kol kas vienas aukščiausių mūsų pasiekimų – Gabrielės Marozaitės penkta vieta Europoje. Teoriškai tarsi neturime šansų patekti į olimpiadą, tačiau jau visa Europa pastebi, kad, nors esame naujokai, labai greitai kylame“, – kalbėjo A.Gerikas.