Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.

Tadas Tamašauskas laimėjo pirmąją pasaulio bokso čempionato kovą

Pirmadienį Kazachstane prasidėjo pasaulio suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame dėl jėgas išmėgins 457 atletai iš 100 valstybių.
Pergale čempionatą pradėjo vilnietis Tadas Tamašauskas, kvalifikacijoje svorio kategorijos iki 91 kg nugalėjęs suomį Tomį Honką
Tadas Tamašauskas
Temos: 1 Boksas

Pergale čempionatą pradėjo vilnietis Tadas Tamašauskas. Kvalifikacinėje svorio kategorijos iki 91 kg (47 dalyviai) kovoje lietuvis 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) nugalėjo suomį Tomį Honką. Penktadienį šešioliktfinalyje T. Tamošausko varžovu bus norvegas Kai'us Havnaa.

Antradienį į ringą kops šilutiškis Edgaras Skurdelis, kuris svorio kategorijos iki 60 kg (46 dalyviai) atrankos kovoje pirštines surems su škotu Charlesu Flynnu. Trečiadienį svorio kategorijos iki 69 kg (55 dalyviai) turnyrą pradės Kauno bokso mokyklos auklėtinis Eimantas Stanionis, kurio pirmuoju varžovu bus Robertas Bilikas iš Čekijos.

Ketvirtasis Lietuvos atstovas čempionate – Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas (64 kg; 55 dalyviai) čempionatą pradės penktadienį su dvikovos, tarp latvio Arturo Ahmetovo ir tailandiečio Wuttichai'aus Masuko, nugalėtoju.

Lietuvos bokso rinktinę lydi treneriai Vladimiras Bajevas, Vidas Bružas, Stanislovas Mižigurskis ir Vincas Murauskas. „Tadas puikiai įvykdė dvikovos planą, laimėjo visus raundus prieš neparankų oponentą ir su trenksmu įžengė į kitą čempionato etapą“, – neslėpė džiaugsmo V. Bajevas.

2011 metais Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame pasaulio bokso čempionate bronzos medalį iškovojo kaunietis Egidijus Kavaliauskas. Kovotojas šiuo metu sėkmingai kopia karjeros laiptais profesionaliame bokse JAV.

Iš viso po Nepriklausomybės atgavimo lietuviai iš planetos pirmenybių parsivežė vieną sidabro ir keturis bronzos medalius: 1993 metais Vitalijus Karpačiauskas (iki 67 kg) iškovojo sidabrą, 1995-aisiais bronzos medalius laimėjo V. Karpačiauskas (67 kg) ir Vidas Bičiulaitis (57 kg), 2007 metais bronziniu prizininku tapo Daugirdas Šemiotas (81 kg), o 2011 metais Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame pasaulio bokso čempionate bronzos medalį iškovojo kaunietis Egidijus Kavaliauskas (69 kg), šiuo metu sėkmingai kopiantis karjeros laiptais profesionaliame bokse JAV.