„Kaip ir prieš visas varžybas jaudinausi ir tikrai norėjau, jog kvalifikacija baigtųsi greičiau. Kai reitinge esi gana aukštai, pradedi bijoti, jog gali nepatekti į finalą. Vis tik sėdint sektoriuje buvo gana ramu ir ta mini klaidelė iš vėžių neišmušė, – sakė A.Palšytė.
– Kažkas yra pasakęs, jog jei esi pasiruošęs peršokti 190 cm, tai 185 cm yra ta riba, ant kurios šiek tiek stringi. Mano atveju, esu pasiruošusi šokti 198-199 cm, tai 194-195 cm yra tas aukštis, kada nežinai, kiek jėgų įdėti. Be to, Prahos arenos arenos takelis yra labai keistas, todėl tikrai sunku pataikyti į ašį.“
Kai reitinge esi gana aukštai, pradedi bijoti, jog gali nepatekti į finalą.
Kvalifikacinės varžybos prasidėjo nuo 172 cm aukščio, tačiau šį ir 177 cm aukščius Lietuvos lengvaatletė praleido. Tuo tarpu į 182 cm, 187 cm ir 191 cm aukščius iškeltas karteles A.Palšytė peršoko pirmaisiais bandymais.
Antrą kartą bandant peršokti 194 cm, lietuvei pradėti įsibėgėjimą sutrukdė tuo metu vyrų šuolių į tolį rungties finale dalyvavęs ir čempiono titulą iškovojęs švedas Michelis Torneusas. A.Palšytė ir Švedijos lengvaatletis įsibėgėjimą į skirtingus sektorius pradėjo beveik toje pačioje vietoje.
„Tas epizodas iš vėžių manęs neišmušė. Švedas ruošėsi šuoliui, nors jo laikrodis net nėjo, priešingai nei manasis. Sakiau, gal gali pasitraukti, o jis nereagavo į mane. Teisėjai vis dėlto atsuko laikrodį bei atsiprašė“, – prisiminė A.Palšytė.
Į moterų šuolių į aukštį rungties finalą pateko septynios kvalifikacinį normatyvą įvykdžiusios sportininkės bei dvi, kurioms visi žemesni aukščiai pakluso pirmais bandymais. A.Palšytės varžovėmis kovoje dėl medalių bus pasaulio čempionės rusė Marija Kučina ir lenkė Kamila Licwinko, dukart Europos čempionė Ruth Beitia iš Ispanijos, italė Alessia Trost, dar viena lenkė Justyna Kasprzycka, vengrė Barbara Szabo, 17-metė čekė Michaela Hruba bei 40-metė bulgarė Venelina Veneva-Mateeva.
„Keista, jog M.Kučina prieš kvalifikaciją nedarė jokių bandomųjų šuolių, o varžybas pradėjo nuo žemo aukščio (172 cm – aut. past.). Po to ji praleido 177 cm ir suklydo šokdama 182 cm. Taip pat keista, jog ispanė ir italė strigo žemuose aukščiuose, – įspūdžiais iš varžybų dalijosi A.Palšytė. – Nustebino jauna čekė, iš kurios patekimo į finalą nesitikėjau. Keista sektoriuje matyti ir V.Venevą, kai jai tiek metų...“
Tai – pirmasis A.Palšytės finalas aukščiausio rango uždarų patalpų čempionatuose. Iki šiol sėkmingiausiai lietuvė pasirodė 2012 metų pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Turkijoje, kada liko per žingsnį nuo finalo – devinta.
Penktadienį moterų 60 m barjerinio bėgimo rungties kvalifikacijoje dvidešimta pozicija tarp 25 dalyvių tenkinosi bei į pusfinalį nepateko Sonata Tamošaitytė (8,19 sek.).
Lietuvos rinktinės sudėtis:
Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį)
Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį)
Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis)
Lina Grinčikaitė (60 metrų bėgimas)
Sonata Tamošaitytė (60 metrų barjerinis bėgimas)
Šarūnas Banevičius (rutulio stūmimas)