Artimiausias traumą patyrusios Vaidos Žūsinaitės startas – bėgime basomis

Jau kurį laiką daugkartinė Lietuvos čempionė, tarptautinių varžybų nugalėtoja ir prizininkė Vaida Žūsinaitė neapsiauna bėgimo batelių kasdien, kaip buvo įpratusi. Patyrusi traumą Pietų Korėjoje vykusioje Pasaulio studentų universiadoje, lengvaatletė turėjo atsisakyti iš anksto suplanuotų startų. Interviu su V. Žūsinaite apie patirtą traumą, artimiausius planus ir bėgimo renginių įvairovę.
Vaida Žūsinaitė
Vaida Žūsinaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

– Vaida, kuo šiuo metu gyvenate?

– Buvo suplanuota labai intensyvi vasara: dalyvavimas Pasaulio studentų universiadoje, po jos pasiruošimas Pasaulio čempionatui stovykloje ir dalyvavimas Pasaulio čempionate, tačiau prieš kurį laiką visi mano planai apsivertė aukštyn kojom. Taip jau atsitiko, jog išvykusi į Pasaulio studentų universiadą patyriau traumą, stresinį kojos lūžį. Šiuo metu visą dėmėsį skiriu gydymuisi, procedūroms, leidžiu kojai pailsėti, kad sugytų kaulas.

Iš tikrųjų, pirmą kartą nuo tada, kai pradėjau profesionaliai treniruotis, galiu laiko skirti ne tik gydymuisi, bet ir domiuosi, kaip atsitinka stresiniai lūžiai, kaip greičiau pagyti. Žinoma, turiu daugiau laiko ir sau, tačiau visiškai bėgimo ir sporto neapleidau – vedu treniruotes kitiems, vaikštau į sporto klubą – stiprinu raumenis, plaukioju, važiuoju dviračiu.

– Kada planuojate pradėti bėgioti?

– Kurį laiką tikrai teko padėti bėgimo batus į šalį ir visiškai nebėgioti. Savijauta gėrėja, įtvarą nuo kojos nuėmė ir koją skauda vis mažiau, tad pamažu į ritmą grįžtu. Netrukus pradėsiu palengva bėgioti ir tikiu, kad nesunkiai atsigausiu.

– Ar planuojate artimiausiu metu startuoti varžybose?

– Labai pasiilgau treniruočių, varžybų, matau, kaip kiti dalyvauja – ir tiesiog negaliu ramiai sėdėti. Tad pirmas mano startas po traumos, nors ir gana simbolinis, bus tikrai neeiliniame bėgime basomis rugpjūčio viduryje. Bėgsiu trumpiausią, 500 metrų, distanciją. Tai bus lengva pradžia prieš grįžtant į įprastą ritmą, bet labai noriu pajausti varžybų atmosferą.

– Kaip profesionali sportinininkė vertinate bėgimą basomis?

– Iš tikrųjų, basomis kartais pabėgioti labai sveika. Kai darome sunkias treniruotes stadione, jei yra galimybių, mes visąlaik žolyte bėgame basomis atsipalaidavimui. Bėgant basomis stiprėja pėda. Vaikystėje, prisimenu, jog kaime eidavome į mišką grybauti basomis. Kuo daugiau vaikščiosi basomis, tuo labiau stiprės pėda. Mano manymu, toks naujas bėgimas ir naudingas, ir smagus.

– Ką manote apie didėjančią bėgimo renginių įvairovę?

– Labai smagu, jog bėgimas taip išpopuliarėjo, jog kartais jau net nebeįdomu bėgti įprastose varžybose, todėl ieškoma idomesnių sprendimų. Juk nebūtinai bėgimas turi būti monotoniškas ir džiaugiuosi, jog organizatoriai galvoja, kaip kitaip pritraukti žmones. Taip pat, nebūtina bėgti dėl kažkokio rezultato, o tikrai galima bėgti dėl teigiamų emocijų, gerų įspūdžių. Tokie bėgimai pritraukia įvairesnę auditoriją ir parodo, jog bėgimas tikrai gali būti malonus. Be to, bėgimas basomis itin tinka visai šeimai, tokiu būdu nuo mažens skatinant aktyvų laisvalaikį, o ir vaikams, manau, tai labai smagi pramoga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai