R.Sausaitis tikino, kad Bostono maratonas ne tik seniausias, tačiau bėgikų laikomas vienu sunkiausiu maratonu, nes itin nualina sportininkus.
„Aš dalyvavau Bostono maratone 1996 metais – kaip tik buvo šimtasis jubiliejinis maratonas. Susirinko daugiau kaip 40 tūkstančių dalyvių. Startas ten duodamas šalia miesto esančioje aikštėje ir visi sportininkai bėga į Bostono centrą. Kai nubėgi 25 kilometrus, kaip aiškina patys varžybų rengėjai, laukia didysis siaubas – „perskelta širdis“. Tai penkių kilometrų atkarpa serpantinu, kurį sunkiai sugeba įveikti mažiau įgudę sportininkai. Po to jau seka įkalnė, nuokalnė ir finišas“, – pasakojo R.Sausaitis.
Jis teigė, kad tą patį, ką jis patyrė 1996 metais, patyrė ir 2006-siais Bostono gatvėmis bėgusi maratonininkė jo auklėtinė Živilė Balčiūnaitė.
„Ir jai buvo sunku. Visiems sunku – laimėti Bostone yra ties fantastikos riba“, – aiškino bėgimo specialistas.
Jis teigė, kad maratono organizatoriai sportininkų saugumu rūpinosi įprastai – policija, savanoriai.
„Ten net mažiau policijos buvo nei mūsų renginiuose – Amerikoje supratingesni žmonės. Jie nenori daryti kvailysčių – tu bėgi ir bėgi. Tik likus vienam kilometrui iki finišo sportininkai atitveriami tvora nuo žiūrovų ir finišuoja siauroje gatvėje. Ten po finišo koncentruojasi visi bėgimo dalyviai“, – pasakojo R.Sausaitis.