Olimpinė ir pasaulio čempionė 800 metrų distancijoje C.Semenya priešinasi IAAF siekiui įvesti testosterono limitą sportininkių organizme.
Ši byla Sporto arbitražo teisme bus svarstoma kitą savaitę. Trečiadienį „The Times“ paskelbė, kad IAAF bandys įtikinti teismą, kad tokios sportininkės kaip C.Semenya turėtų būti laikomos „biologiniais vyrais“ ir negali varžytis su moterimis.
Lengvosios atletikos valdžia suskubo paneigti tokią informaciją, bet pabrėžė, kad savo sumanymo riboti testosterono kiekį atletėse neatsisakys.
„Mes priimame jų teisinę lytį be klausimų ir leidžiame joms varžytis su moterimis. Tačiau, jeigu šios atletės turi vyrų lygio testosterono kiekį, jos turi tokį patį kaulų ir raumenų augimo pranašumą kaip ir vyrai brendimo laikotarpiu. Tai jiems iš suteikia fizinį pranašumą prieš moteris. Būtent dėl to yra būtina tokioms atletėms susimažinti savo testoterono kiekį, kad galėtų sąžiningai varžytis su moterimis“, – išplatintame pranešime teigia IAAF.
Naujoji taisyklė turėjo būti įvesta jau nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos, bet IAAF sprendimą atidėjo iki kovo 26 dienos, kad sulauktų teismo sprendimo C.Semenya byloje.
IAAF taisyklę nori taikyti moterims, kurios varžosi distancijose nuo 400 metrų. Jos turėtų susimažinti testosterono kiekį iki varžybų likus pusei metų.
Jeigu IAAF įvestų taisyklę dabar C.Semenya būtų priversta praleisti praktišką visą 2019 metų sezoną. Rugsėjo 27 dieną Dohoje prasidės pasaulio čempionatas.
C.Semenya yra dukart olimpinė ir tris kartus pasaulio čempionė. Sportininkė griežtai nesutinka su siūlomomis taisyklėmis: „Tai neteisinga. Aš noriu bėgti natūraliai. Tokia, kokia esu gimusi. Aš esu Mokgadi Caster Semenya. Aš esu moteris ir aš esu greita.“
Sportininkės pusėje yra Katrina Karkazis, dirbanti Jeilio universiteto Globalaus sveikatos teisingumo centre bei testosterono tyrimų ekspertė: „IAAF aklai ir oportunistiškai bando klaidingai interpretuoti biologinės lyties mokslą. Jie bando sukurti savo paties lyties apibrėžimą, kuris paremtas klaidingais įsitikinimais apie biologiją ir lytį. Tai neturi pagrindo ir yra žiauru. Tai padarys daugiau žalos, nes paskatins dar didesnę diskriminaciją.“