Neapykantą žiniasklaidai D.Chambersas demonstruoja atvirai – juk jau šešerius metus pastarieji nesugalvoja nė vieno naujo klausimo ir vis domisi jo dopingo istorija. Ir Berlyne, užuot ėjęs per „Mixed Zone”, kuri skirta sportininkams bendrauti su žiniasklaida, britas pademostravo šuolininko į aukštį gabumus, peršokdamas apsauginį barjerą ir iškart pasislėpdamas drabužinėje.
2002 metais D.Chambersas laimėjo 100 metrų bėgimą Europos čempionate bei pasiekė naują žemyno rekordą, tačiau tikrosios šlovės sulaukė po metų. Tuomet jis buvo apkaltintas tetrahidrogestrinono vartojimu. Vėliau paaiškėjo, kad draudžiamais preparatais sportininką maitino Victoras Cote, laboratorijos „BALCO” įkūrėjas. Jis vėliau irgi sulaukė nuobaudų už dopingo platinimą.
Už šį poelgį britas buvo nubaustas dvejų metų diskvalifikacija iš visų varžybų bei diskvalifikacija iki gyvos galvos iš olimpiadų. Nenorėdamas prarasti formos, D.Chambersas dvejus metus žaidė amerikietiškąjį futbolą, tačiau net ir pasibaigus terminui negalėjo startuoti. Didžiosios Britanijos karališkoji lengvosios atletikos federacija atsisakė įtraukti sportininką į nacionalinės rinktinės sudėtį. Ši problema išspręsta tik tuomet, kai valdininkai pamatė sprinterio demonstruojamus rezultataus.
O interviu Rusijos leidiniui D.Chambersas sutiko duoti tik su sąlyga, jog nepasakys nieko naujo, kas publikojama jo biografoje „Bėgimas prieš mane”, išleistoje 2008 metais.
– Dwainai, ar nesigailite parašęs šią knygą?
– Nė trupučio. Žmonės turi suprasti, kodėl vieni sportininkai lenkia kitus ratu ar daugiau.
– Šiuolaikinis sportas be dopingo neįmanomas?
– Tuo metu, kai pradėjau bendrauti su V.Konte, tetrahidrogestrinono draudžiamų preparatų sąraše nebuvo. Asmeniškai tyrinėjau draudžiamų preparatų sąrašą, užimantį aštuonis puslapius. Tuo pat metu labai aiškiai supratau, kad šis sąrašas – paprasčiausias absurdas. Sąžiningai bandžiau įsiminti, ko vartoti negalima, tačiau ties 40-u pavadinimu jėgos apleido. O sąrašo pabaigoje perskaičiau eilutes, kad sportininkas gali būti nubaustas ir už tuos preparatus, kurie tik panašūs į išvardytus sąrašuose.
– Koks buvo tetrahidrogestrinono poveikis?
– Jis turėjo padėti daugiau ir efektyviau treniruotis. Praparatas leidžia raumenims greičiau atsigauti. Tačiau aš jo poveikio nejutau, pajutau tik šalutinių dalykų, tokių kaip nesuprantama nuotaikos kaita ir depresija.
– Kiek kainavo metinis šio preparato kusas?
– Tai galite perskaityti mano biografijoje. (Ten teigiama, jog V.Conte įvardijo 30 000 dolerių kainą. Taip pat teigiama, kad sportininkas iš V.Conte įsigijo eritropoetino bei augimo harmonų.)
– Pykstate ant V.Conte?
– Ką jūs… Mes iki šiol puikiai sutariame ir bendraujame. Jis man tapo antruoju tėvu, dalijuosi su juo viskuo. Susitikome sunkiu mano gyvenimo laikotarpiu ir nemanau, kad be Victoro būčiau išsikapstęs iš gilios depresijos. Jis atvėrė man akis į daugelį dalykų, net į tai, kad šį pasaulį valdo vien pinigai. Ir dabar jis man teikia labai vertingų pasiūlymų treniruočių metodikos klausimais.
– Pavyzdžiui?..
– Pataria, kada krūvius mažinti, kada didinti, treniruotis sunkumų kilnojimo salėje ar ant bėgimo takelio. Jis puikiai išmano žmogaus fiziologiją. Nereikia iš jo daryti atpirkimo ožio – visi, kurie į jį kreipėsi, tai darė savanoriškai ir suprasdami pasekmes. Manęs niekas nevertė ryti dopingo – tai dariau savanoriškai.
– Ar tarp jo klientų buvo rusų?
– Į jį kreipdavosi įvairių šalių sportininkų, tačiau daugiausia buvo amerikiečių. Rusų sutikti neteko, sprinte su jais susiduriu retokai, mat ši rungtis Rusijoje silpnoka. Gal jums reikia V.Konte telefono numerio? (Šypsosi.)