Deimantinėje lygoje Airinės Palšytės varžovės stebuklų nesukūrė

Savaitgalį JAV mieste Judžine baigėsi jau ketvirtasis Deimantinės lygos etapas. Namuose daugiausia pergalių susišlavė amerikiečiai. Lietuvos sportininkų debiuto šio sezono Deimantinėje lygoje dar teks palaukti.
Chaunte Lowe
Chaunte Lowe / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Deimantinė lyga

Šuolių į aukštį sektoriuje nugalėtojai pakako įveikti 1,95 m aukštį. Tai pavyko padaryti amerikietei Chaunte Lowe. Tiesa, jai trimis bandymais nepakluso 1,97 m aukštis.

Antroje vietoje liko Sent Lusijos atstovė Levern Spencer, kuri kartu su dar keturiomis šuolininkėmis įveikė 1,92 m aukštį. Antru bandymu šį aukštį įveikė ir trečia liko lenkė Kamila Licwinko.

Suaaugusiųjų lauko sezoną pradėjusi 18-metė Vashti Cunningham liko penkta, Ruth Beitia – šešta.

Šiose varžybose turėjo dalyvauti ir lietuvė Airinė Palšytė, tačiau lengvaatletė nusprendė sudalyvauti Europos čempionų klubų taurėje, kur atstovauja Lietuvos klubui „Cosma“.

„Scanpix“ nuotr./Chaunte Lowe

Moterų 200 metrų bėgime konkuravo amerikietė Tori Bowie ir olandė Dafne Schippers. Nugalėtoja tapo T.Bowie, kuri finišavo per 21,99 sek.

Greičiausia Europos bėgikė iš Nyderlandų nuotolį įveikė per 22,11. Trečia liko Elaine Thompson iš Jamaikos (22,16).

„Scanpix“ nuotr./Tori Bowie ir Dafne Schippers

Vyrų 100 metrų bėgime ir vėl greičiausias buvo amerikietis Justinas Gatlinas. Jis distanciją įveikė per 9,88 sek. Tai kol kas geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Usainas Boltas varžybose Čekijoje užfiksavo 9,98 sek. laiką.

Jamaikos bėgikas Asafa Powellas buvo antras su 9,94 sek. Trečias liko kitas amerikietis Tysonas Gay (9,98).

Kitų rungčių nugalėtojai:
PB – asmeninis rekordas, WL – geriausias sezono rezultatas pasaulyje, MR – čempionato rekordas, SB – asmeninis sezono rekordas

Moterų šuoliai į tolį – Brittney Reese (JAV) 6,92 m

„Scanpix“ nuotr./Brittney Reese

Moterų disko metimas – Sandra Perkovič (Kroatija) 68,57 m

Vyrų rutulio stūmimas – Joe Kovacs (JAV) 22,13 m (WL)

„Scanpix“ nuotr./Joe Kovacs

Vyrų trišuolis – Christianas Tayloras (JAV) 17,76 m

„Scanpix“ nuotr./Christianas Tayloras

Vyrų šuoliai su kartimi – Renaud Lavillenie (Prancūzija) 5,81 m

„Scanpix“ nuotr./Renaud Lavillenie

Vyrų 400 metrų barjerinis bėgimas – Michaelas Tinsley (JAV) 48,74 sek.

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Tinsley

Moterų 3000 metrų kliūtinis bėgimas – Ruth Jebet (Bahreinas) 8:59,97 min (Azijos rekordas)

Vyrų 800 metrų bėgimas – Borisas Berianas (JAV) 1:44,20 min

Vyrų ieties metimas – Ihabas Abdelrahmanas (Egiptas) 87,37 m

Vyrų 5000 metrų bėgimas – Muktaras Edris (Etiopija) 12:59,43 min

„Scanpix“ nuotr./Muktaras Edris

Moterų 1500 metrų bėgimas – Faith Kipyegon (Kenija) 3:56,41 min (Afrikos rekordas)

Moterų 100 metrų barjerinis bėgimas – Kendra Harrison (JAV) 12,24 sek. (JAV rekordas)

„Scanpix“ nuotr./Kendra Harrison

Moterų 400 metrų bėgimas – Shaunae Miller (Bahamai) 50,15 sek.

Kiekvieno etapo metu sportininkai renka taškus. Per praėjusius šešis Deimantinės lygos sezonus taškus gaudavo trys pirmąsias vietas iškovoję sportininkai. Nuo šiol taškus gaus pirmi šeši geriausiai pasirodę lengvaatlečiai.

Taškai dvigubinasi dviejų etapų metu – Ciuriche ir Briuselyje. Kiekvienos rungties nugalėtojas sezono pabaigoje gaus po 40 tūkst. JAV dolerių.

Kitas etapas birželio antrą dieną vyks Romoje.