Deimantinės lygos etape Londone – sensacinga Olandijos sprinterės pergalė

Londone (Didžioji Britanija) baigėsi vienuoliktas IAAF Deimantinės lygos etapas. Intriguojančioje 100 m rungtyje, kurioje šįkart nestartavo sezono lyderė jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce, įspūdingą pergalę iškovojo Olandijos sprinterė Dafne Schippers.
Dafne Schippers (viduryje)
Dafne Schippers (viduryje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusiame pasaulio čempionate septynkovėje bronzos medalį iškovojusi D.Schippers šią vasarą nusprendė susikoncentruoti ties sprinto rungtimis – 100 m bei 200 m. Olandijos sportininkės rezultatai išaugo lyg ant mielių: Londone distanciją ji įveikė per 10,92 sek. bei pasiekė naują šalies rekordą. Beje, įpusėjus nuotoliui D.Schippers buvo pastebimai atsilikusi, tačiau galingu finišu išplėšė pergalę.

Antra finišavo antrą poziciją ir bendroje Deimantinės lygos įskaitoje užimanti Nigerijos atstovė Blessing Okagbare-Ighoteguonor, nuotolį įveikusi per 10,98 sek. Trečia liko planetos vicečempionė Murielle Ahoure iš Dramblio Kaulo Kranto – 11,01 sek. Beje, D.Schippers buvo vienintelė baltaodė sportininkė, sugebėjusi įveikti atrankos varžybų barjerą.

Moterų ieties metimo rungtyje sėkmė nusišypsojo kaimynams latviams. Pirmą vietą varžybose užėmė Madara Palameika, kuri ietį numetė 65,01 m bei vos vienu centimetru pranoko planetos rekordininkę čekę Barborą Špotakovą. Trečia buvo Australijos lengvaatletė Kimberley Mickle, kurios rezultatas – 63,39 m.

Tai – pirmoji M.Palameikos pergalė šiose varžybose. Primename, jog vieną Deimantinės lygos etapą šiemet yra laimėjusi ir Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.