Deimantinės lygos varžybų etape Ciuriche disko metikas Virgilijus Alekna buvo devintas, bėgikė Agnė Šerkšnienė – trečia

Ketvirtadienį Šveicarijoje vyko priešpaskutinės šio sezono Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) Deimantinės lygos serijos varžybos, kuriose startavo du lietuviai.
Virgilijus Alekna
Virgilijus Alekna / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vyrų disko metime Virgilijus Alekna, šiemet dalyvavęs tik dviejose Deimantinės lygos“varžybose, ketvirtadienį, kaip ir prieš mėnesį Londone, užėmė devintą vietą – 61,06 m (58,93-60,74-61,06).

Disko metime triumfavo Gerdas Kanteris (67,02 m), antrą vietą užėmė pasaulio čempionas vokietis Robertas Hartingas (66,83 m), trečią – iranietis Ehsanas Hadadis (66,07 m):

Už pergalę Ciuriche pelnęs 4 taškus Estijos disko metikas (16 taškų) bendroje Deimantinės lygos įskaitoje dviem taškais aplenkė iki tol pirmavusį lenką Piotrą Malachowskį, kuris ketvirtadienį buvo tik septintas. Trečią vietą lygoje užėmė Robertas Hartingas (12 tšk.).

Ciuriche startavo ir bėgikė Agnė Šerkšnienė. Papildomame „Young Diamonds Challenge“ 200 m moterų bėgime ji finišavo trečia (23,82 sek.). Greičiau už lietuvaitę bėgo šveicarė Lea Sprunger (23,31 sek.) ir norvegė Elisabeth Slettum (23,77 sek.).

Deimantinė lyga finišuos rugsėjo 6 d. Briuselyje „Belgacom Memorial van Damme“ varžybomis. Moterų disko metime lygos laimėtoja jau senokai aiški – kroatė Sandra Perkovič laimėjo visas šešias įskaitines varžybas (24 taškai). Likusiomis vietomis bus pasiskirstyta Belgijos sostinėje.

Po šešių varžybų Yarelys Barrios (Kuba) turi 6 taškus, Gia Lewis-Smallwood (JAV) – 5, Zinaida Sendriūtė – 4, Anna Rüh (Vokietija) – 2, Melina Robert-Michon (Prancūzija) – 1. Lietuvos disko metikė dalyvavo keturiose varžybose – Dohoje (63,92 m, 2 vieta), Romoje (62,85 m, 3 vieta), Lozanoje (63,82 m, 3 vieta) ir Monake (61,67 m, 4 vieta).