„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Doha paskendo ekstazėje – 50 tūkst. minios užvestas katarietis tapo pasaulio čempionu

Penktadienio vakarą „Khalifa“ stadionas pražydo. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate visą savaitę buvo štilis, bet ketvirtadienį ir penktadienį katariečiai nusprendė laisvus nuo darbų vakarus paskirti lengvajai atletikai. Ir neapsiriko. 50 tūkst. žiūrovų stebėjo vietos numylėtinio Mutazo Barshimo triumfą. Tai buvo įspūdingiausia pasaka šiame čempionate. Po sunkios traumos sugrįžęs šuolininkas į aukštį apgynė pasaulio čempiono titulą savo gimtajame mieste – Dohoje.
Mutazas Barshimas
Mutazas Barshimas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Katarą daugelis kritikuoja dėl sportininkų „prekybos“ – dažniausiai kitose šalyse gimę perspektyvūs lengvaatlečiai už solidžias sumas priima Kataro pilietybę ir atstovauja nafta turtingai šaliai tarptautinėje arenoje.

Tačiau Mutazo Barshimo istorija kita. Jis gimė Dohoje ir čia įsimylėjo lengvąją atletiką. Tiesa, jo abu tėvai Dohoje įsikūrė atvykę iš vargingojo Sudano, bet dukart pasaulio čempionas yra tikras katarietis ir po triumfo namuose kreipėsi į savo žmones gimtąja kalba.

„Man tai yra svajonė. Laimėjau namuose, čia buvo visi – mano šeima, draugai, net pats Emyras. Jie mane pakėlė. Aš nebuvau pasirengęs 100 proc., bet kai atvykau čia ir pamačiau visus šiuos žmones... Net jeigu aš mirčiau, mane vežtų vežimėlyje ar su greitąja pagalba, aš daryčiau viską, ką galiu. Aš nebuvau išsigandęs, bet Rusija turi gerų šuolininkų“, – pilnas emocijų kalbėjo titulą apgynęs M.Barshimas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mutazas Barshimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mutazas Barshimas

Varžybos buvo įspūdingos. Į M.Barshimo auksą taikėsi du neutraliu statusu besivaržantys rusai – Mikhailas Akimenko ir Ilja Ivaniukas. Visi trys pirmaisiais bandymais įveikė 2,35 m kartelę. Rusams tai buvo asmeninis rekordas, tačiau aistringai palaikomas katarietis pirmuoju bandymu įveikė ir 2,37 m bei užsitikrino aukso medalį. M.Akimenko atiteko sidabras, o I.Ivaniukui – bronza.

M.Barshimas aukso medalio tautai drąsiai nežadėjo. Londone pasaulio čempionu tapęs šuolininkas praėjusią vasarą patyrė sunkią traumą dėl kurios ilgiau nei metus nesivaržė. Jis sugrįžo tik prieš pasaulio čempionatą, bet laiko užteko ir jis nepriekaištingai atliko savo šuolius.

Airinė Palšytė, Dohoje neįveikusi atrankos barjero, užsiminė, kad ją kankina tokia pati trauma, kokią patyrė M.Barshimas. Lietuvė nedrįsta atlikti operacijos, nes jos lauktų tas pats likimas kaip katariečio – daugiau nei metai be varžybų ir neaiški ateitis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mutazas Barshimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mutazas Barshimas

Šiame čempionate Doha raudo dėl tuščių tribūnų, tačiau savaitės pabaigoje situacija stipriai pagerėjo. Penktadienis yra ne darbo diena šioje šalyje, todėl vietiniai ir gausi minia čia gyvenančių imigrantų noriai traukė į „Khalifa“ stadioną. Oficialiai jis talpina 48 tūkst. sirgalių, bet čempionate pradžioje vietos buvo sumažintos iki 40 tūkst. M.Barshimo finalo dieną buvo atidarytas visas stadionas ir visi stumdėsi dėl geresnių vietų šalia šuolių į aukštį sektoriaus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Doha palaiko Mutazą Barshimą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Doha palaiko Mutazą Barshimą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“