AFP/„Scanpix“ nuotr./Tyson Gay ir Asafa Powell |
Usainas Boltas (tris kartus olimpinis ir pasaulio čempionas, pasaulio rekordininkas):
„Per daug dėl to neišgyvenu ir priimsiu bet kokias taisykles, kurias man pasiūlys.“
Tysonas Gay (tris kartus pasaulio čempionas, antro laiko 100 metrų bėgimo istorijoje savininkas):
„Su naujosiomis taisyklėmis nesutinku. Kartais sportininkus į distanciją starteris išleidžia labai skubėdamas, taip norėdamas įsiteikti televizijai. O sportininkas gali net būt nespėjęs susivarstyti avalynės. Mano galva, reikėtų leisti vieną falšstartą, tačiau ne daugiau. Sportininkui turi būti suteiktas šansas susikaupti ir bėgti iš naujo. Naujos taisyklės šią galimybę eliminuoja.“
Asafa Powellas (pasaulio eks rekordininkas 100 metrų distancijoje):
„Mano nuomone, idealios yra dabar galiojančios taisyklės. Bet kuris sportininkas gali prarasti koncentraciją ir suklysti starte. Naujosios taisyklės per griežtos.“
Jasonas Gardeneris (olimpinis 2004 metų čempionas estafetėje):
„Mano asmenine nuomone, jokių falšstartų neturi būti, tačiau aš suprantu, kad dabartinės taisyklės labiau priimtinos sirgaliams stadione, o naujosios – televizijoms.“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. /Jamaikietės atletės Shelly-Ann Fraser kuklus gestas. |
Shelly-Ann Fraser (olimpinė ir pasaulio čempionė):
„Negalima atšaukti falšstarto. Daugelis žmonių starte smarkiai jaudinasi ir jiems reikia laiko nusiraminti. Būtent vienas falšstartas tiems žmonėms ir leidžia susitvarkyti su jauduliu. Kartais starto kaladėlės fiksuojasi labai stačiu kampu ir sportininkas gali išlėkti iš jų net to nenorėdamas. Manau kad tai – pernelyg skubotas sprendimas.“
Alanas Bellas (IAAF tarptautinis starteris, pasaulio čempionato Berlyne staterių komandos vadovas):
„Taisyklės akivaizdžiai griežtėja. Jos padidins sportininkų atsakomybę ir esu tikras, smarkiai padidės startavimas jau iš pirmo karto. Bus mažiau psichologinio poveikio priemonių varžovams. Tačiau matau ir neigiamų momentų – kai kuriems sportininkams reikia kiek daugiau laiko pasiruošti startui, tad pirmenybę gaus tie, kurie greičiau atsistoja į kaladėles. Starteris turi teisę fiksuoti falšstartą, jei jūs ilgai stojate į kaladėles. Taip pat mes galime techniškai įspėti tuos, kurie ilgai jas reguliuoja. O du techniniai įspėjimai prilyginami falšstartui. Kartais plika akimi nustatyti, kas startavo per anksti, neįmanoma, tenka kliautis elektronika – kaladėlėse stovi elektroniniai matuokliai, kurie fiksuoja slėgį. Jei kažkuriose kaladėlėse tas slėgis staiga sumažėjo iki šūvio, fiksuojamas falšstartas. Tad prie naujų taisyklių, manau, sulauksime kur kas daugiau protestų ir starterio darbas bus gerokai nervingesnis – starterio klaidos kaina labai išauga.“
Jeremy Warineris (olimpinis 2004 metų čempionas 400 metrų bėgime):
„Tikėjausi, kad taisyklės nesikeis. Sportininkas turi jaustis komfortiškai. Sunku bus eiti į startą, galvojant, kaip nesuklysti startuojant.“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Veronica Campbell-Brown |
Veronica Campbell-Brown (olimpinė čempionė 200 metrų distancijoje):
„Suprantu norą prisitaikyti prie TV transliacijų grafiko, tačiau dažnai falšstartas būną ne tiek sportininko, kiek elektronikos klaida. Pradžioje reikėjo kur kas labiau ištobulinti elektronikos darbą, o tik tada įvesti naujas taisykles.“
Patrickas Magyaras („Aukso Lygos“ etapo Ciuriche direktorius):
„Sporte labai vertinama „Fair Play“ taisyklė, kuri deklaruoja vienodas sąlygas visiems. Dabartinės taisyklės parankios apgavikams. Atletas specialiai daro falšstartą ir taip bando paveikti varžovus. Aš už naują taisyklę, po jos visi taps lygūs.“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šimto metrų bėgimo rungties nugalėtojos Linos Grinčikaitės triumfas |
Lina Grinčikaitė (Europos U23 čempionė ir Universiados laimėtoja 100 metrų bėgime):
„Gal ir gerai, o gal ir blogai. Daug kas pirmą kartą startuodami rizikuodavo, tad dabar jėgos kažkiek išsilygins. Tačiau iš kitos pusės gali iškristi neabejotini lyderiai – o tai jau baigsis skandalais. Tad kol kas lieku be nuomonės – palaukime naujovės bėgimo takuose ir matysime.“
Sonata Tamošaitytė (Lietuvos 100 metrų barjerinio bėgimo rekordininkė):
„Aš naujovei pritariu. Tačiau Lietuvoje kol kas nėra pakankamai elektronikos, kuri galėtų eliminuoti žmogiškasias starterių klaidas – reikėtų tuo kuo greičiau pasirūpinti.“
LAF nuotr./Agnė Orlauskaitė |
Martynas Jurgilas (Europos uždarų patalpų čempionato dalyvis):
„Manau, kad šis sprendimas – absoliuti klaida. Sprintas yra ne vien judamųjų gebėjimų, tačiau ir nervų kova, kurioje nugalėtoją lemia šimtosios sekundės dalys. Starte bus mažiau rizikuojama, o tai atsilieps didžiajai sprinterių daliai. Iš sprinterių atimama galimybė pasinaudoti Dievo dovana greitai reaguoti – aš kartais iš kaladėlių per anksti iššoku net nesąmoningai. Boom, boom, padarai falšstartą ir tai supranti tik gerokai vėliau.“
Agnė Orlauskaitė (Lietuvos čempionė 400 metrų bėgime):
„Manau, kad pradžioje sprinteriams bus sunku priprasti, visi bus atsargesni. Todėl rezultatai gali kristi. Aišku, gal tik keliomis šimtosiomis sekundės dalimis, bet sprinte ir tai daug. Bet vėliau, būtent del to paties, rezulatai gali ir gerėti, nes sprinteriai darys mažiau klaidų starte, tai yra susitvarkys su psichologine įtampa. Asmeniškai man dėl to niekada problemų nebūdavo, nes tiesiog falšstartų nedarau.“