Didžiosios Britanijos dienraštis „Sunday Times“ ir Vokietijos transliuotojas ARD/WRD teigė gavę priėjimą prie beveik 5000 sportininkų 12359 kraujo tyrimų rezultatų, iš kurių 800 yra „įtartini“.
Nors įtartinas testas dar nėra įrodymas, kad sportininkas vartojo dopingą, tačiau IAAF tai skaudus smūgis prieš netrukus Pekine prasidėsiantį pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
„Prieš kažką komentuojant mes turime sulaukti daugiau informacijos apie nutekintus testus“, – sakė IAAF generalinis sekretorius Essaras Gabrielis.
Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sesijoje Kuala Lumpūre dalyvavęs IAAF prezidentas Lamine'as Diackas teigė neturintis daugiau informacijos.
2009 metais IAAF sukūrė biologinius pasus lengvaatlečiams, kurie kontroliuoja kraujo tyrimų režimą. Juose daromi įrašai apie sportininkų kraujyje esančių raudonųjų kraujo kūnelių kiekį.
Ištvermės sporto šakų atletai, ypač dviratininkai, anksčiau labai dažnai naudojo kraujo perpylimą ir stimuliuojantį preparatą Eritropoetiną (EPO). Tai padidina raudonųjų kraujo kūnelių kiekį kraujyje, o jie po organizmą nešioja deguonį, tad tai labai svarbu ištvermės sporto šakose.
BBC tyrimas teigia, kad 2001-2012 m. trečdalį ištvermės sporto šakų medalių olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionatuose iškovojo sportininkai, kurių kraujo testai buvo „įtartini“.
Rugpjūčio 19 dieną Pekine bus renkamas naujas IAAF prezidentas, o rinkimų favoritas Sebastianas Coe žada sukurti naują antidopingo tarnybą specialiai lengvaatlečiams. Jam iššūkį rinkimuose mes legendinis Ukrainos šuolininkas su kartimi Sergejus Bubka.