Kartelė nekrito – Airinė Palšytė šovė į Europos čempionato finalą

Antroji Europos lengvosios atletikos čempionato Berlyne diena bus kupina lietuvių startų. Ryte atrankose varžėsi net šeši lietuviai. Patekimu į finalą pradžiugino 1500 metrų bėgikas Simas Bertašius ir ieties metikas Edis Matusevičius. Vakare vietą tarp geriausių Europoje užsitikrino ir puikiai atrankoje pasirodžiusi Airinė Palšytė.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šuoliai į aukštį

Itin silpnoje atrankoje šuolininkėms net nereikėjo šokti normatyvo nustatyto 1,92 m aukščio, nes daugybė dalyvių neperšoko 1,90 m.

A.Palšytė nusprendė praleisti pirmąją, 1,76 m aukščio, kartelę. Lietuvė pirmuoju bandymu įveikė 1,81 m kartelę. Su įspūdinga atsarga A.Palšytė įveikė ir 1,86 m kartelę.

Prieš 1,90 m aukštį varžybose liko 17 šuolininkių. A.Palšytė pirmuoju bandymu įveikė 1,90 m aukštį ir užtikrintai žengė į finalą.

1,76 m 1,81 m 1,86 m 1,90 m 1,92 m
- 0 0 0

Iš viso finale dėl sutapusių rezultatų pateko ne 12, o 14 šuolininkių.

Kaip visada užtikrinta buvo ir rusė Marija Lasickienė, kurios kartelė taip pat nekrito.

Sensaciją pateikė italė Elena Vallortigara, kuri šį sezoną buvo įveikusi 2,02 m, tačiau atrankoje neperšoko 1,90 m ir baigė savo pasirodymą Europos čempionate.

Pasaulio vicečempionė ukrainienė Julija Levčenka tik trečiuoju bandymu įveikė 1,90 m ir prasmuko į finalą.

Tai buvo tik trečias Airinės startas šiame sezone. Prieš kelias savaites Lietuvos čempionate A.Palšytė pasiekė geriausią sezono rezultatą, peršokusi 1,92 m aukščio kartelę. Jos asmeninis rekordas yra 1,98 m.

Favorite yra laikoma neutraliu statusu besivaržanti rusė Marija Lasickienė, kuri šį sezoną šoko 2,04 m.

Iš viso atrankoje pasirodė 25 sportininkės.

800 metrų

Dramatiškai į 800 metrų pusfinalį patekusi Eglė Balčiūnaitė po atrankos liejo ašaras, nes tik iš žurnalistų sužinojo, jog įveikė atrankos barjerą.

Pusfinalyje E.Balčiūnaitė distancijos pradžioje laikėsi pirmoje pozicijoje, tačiau vėliau spurtavusios varžovės lietuvę nustūmė į paskutinę vietą.

E.Balčiūnaitės laikas – 2 min. 04,60 sek. Tai – blogiausias rezultatas abiejuose pusfinaliuose.

„Nei verksiu, nei ką. Priimu kaip geras varžybas. Buvo ir pozityvo, ir negatyvo. Taktika nebuvo tinkama man šiai dienai. Nesu tokia stipri, kad turėčiau galingą finišą. Nesirengiau būti priekyje, bet taip gavosi, kad aš diktavau pirmo rato ritmą. Kitą kartą reiks daryti kitaip. Gavosi kaip gavosi“, – po pusfinalio kalbėjo E.Balčiūnaitė.

Lietuvei vien patekimas į pusfinalį buvo geriausias pasirodymas Europos čempionatuose: „Žinant mano sezoną, yra super. Tikiuosi, kad bus ir geriau.“

Atrankoje bėgikė pasiekė geriausią sezono rezultatą (2 min. 02,18 sek.).

Alfredo Pliadžio nuotr./Eglė Balčiūnaitė

1500 metrų

Sezono atradimas Simas Bertašius puikiai pasirodė 1500 metrų atrankoje.

Jis startavo trečiajame atrankos bėgime, distanciją įveikė per 3 min. 40,95 sek. bei savo bėgime užėmė 4-ąją vietą.

Lietuvis, susumavus visų bėgikų rezultatus, pateko į finalą!

Bėgikas šį sezoną po 31 metų pertraukos pagerino Lietuvos rekordą – 3:39,01 min.

Šios rungties finalas vyks penktadienio vakarą.

Ieties metimas

Edis Matusevičius taip pat prasibrovė į Europos čempionato finalą.

Nustatytas normatyvas buvo 82 metrai.

Atrankoje pirmuoju bandymu lietuvis ietį numetė 79,45 m ir rikiavosi antroje vietoje A grupėje. Antrasis Edžio bandymas buvo beveik identiškas, bet šiek tiek geresnis – 79,49 m. Tačiau jis nukrito į ketvirtą poziciją. Trečias bandymas buvo dar geresnis – 81,08 m.

E.Matusevičius bendroje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą ir pateko į finalinį 12-uką.

„Iš dalies esu patenkintas rezultatu, bet tikėjausi 82 metrų. Jaučiausi pasirengęs. Pradėjau nedrąsiai, po to šiek tiek įsimėčiau. Labai trumpai metu, tai ir neskrido taip. Žiūrėsime, ar pateksiu į finalą, nes antra grupė yra ryškiai stipresnė. Jau vien du vokiečiai meta už 90 metrų“, – savo šansus įvertino ieties metikas.

Lietuvos rekordininką šį sezoną kamuoja kojos trauma, dėl kurios jis negali maksimaliai įsibėgėti prieš metimą: „Ir šiandien jaučiau tai. Tas įsibėgėjimas yra toks, kad galiu tiesiog mesti, bet ne maksimaliai. Finalas bus be poilsio dienos, todėl būtų sunku. Ir karštis irgi jautėsi, kilo nuo dangos. Bet labai netrukdė.“

Atrankoje stipriausi buvo vokiečiai. Pasaulio čempionas Johannesas Vetteris ietį sviedė 87,39 m, o Thomas Rohleris trečiuoju bandymu švystelėjo 85,47 m.

Šį sezoną lietuvis ietį sviedė 82,67 m, o jam priklausantis Lietuvos rekordas yra 84,78 m.

Alfredo Pliadžio nuotr./Edis Matusevičius

200 metrų

Gediminas Truskauskas yra vienas iš trijų lietuvių, kurie į Europos čempionatą atvyko neįvykdę normatyvo.

20-metis 200 metrų distanciją įveikė per 21,11 sek., savo bėgime užėmė 5-ąją vietą, o bendroje įskaitoje liko 20-tas iš 30-ties dalyvių. Toks rezultatas lietuvio į pusfinalį nepasiuntė.

„Visai neblogai. Ne kiekvieną dieną startuoji tokiose varžybose. Buvau jauniausias mūsų rinktinėje individualioje rungtyje. Savo pasirodymą vertinu neblogai, nes įgavau patirties. Finiše pasikausčiau ir nebaigiau taip, kaip norėjau. Tikslas buvo kažkaip į pusfinalį pakliūti“, – apie savo pasirodymą kalbėjo 20-metis sprinteris.

Asmeninis G.Truskausko rekordas – 20,98 sek. – antras prasčiausias tarp visų atrankos dalyvių rezultatų, tačiau ir nuo jo lietuvis atrankos bėgime buvo gan toli.

Alfredo Pliadžio nuotr./Gediminas Truskauskas

Trišuolis

Dovilė Dzindzaletaitė kovėsi dėl vietos trišuolio finale. Anglijoje gyvenanti lietuvė turėjo įvykdyti normatyvą (14,05 m) arba patekti tarp dvylikos geriausių pagal rezultatą.

Pirmuoju bandymu lietuvė nušoko 13,39 m., antruoju – 13,75 m, trečiuoju – 13,33 m. Deja, bet į finalą D.Dzindzaletaitė nepateko ir bendroje įskaitoje užėmė tik 23 vietą.

Savo rezultatu nusivylusi D.Dzindzaletaitė po varžybų nepanoro bendrauti su žiniasklaida.

Šį sezoną trišuolininkė 14 metrų ribos nebuvo peržengusi. Geriausias sezono rezultatas – 13,97 m. Tačiau D.Dzindzaletaitės asmeninis rekordas yra 14,23 m.

Pernai vykusiame pasaulio čempionate Londone lietuvė buvo penkiolikta.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė

400 metrų

400 metrų atrankoje pasirodė dvi lietuvės – Eva Misiūnaitė ir Modesta Justė Morauskaitė. Šios rungties rinktinės lyderė Agnė Šerkšnienė pateko tiesiai į pusfinalį.

Kad prie jos prisijungtų, bėgikės turėjo patekti tarp dviejų geriausių savo bėgimuose arba šešių greičiausių bendroje įskaitoje. Deja, bet lietuvėms sėkmė nenusišypsojo.

E.Misiūnaitė atbėgo per 54,02 ir savo bėgime liko paskutinė.

M.Morauskaitė iki paskutinės tiesiosios buvo trečia, tačiau galiausiai bilietą į pusfinalį iš rankų išleido. Distanciją ji įveikė per 52,68 sek. ir ketvirtajame bėgime finišavo 6-ta. Po finišo lietuvė nesulaikė ašarų, ją guosti ėmė viena iš varžovių.

M.Morauskaitė šią distanciją yra įveikusi per 52,67 sek., o E.Misiūnaitė – per 53,06 sek.

Alfredo Pliadžio nuotr./Modesta Morauskaitė

Lietuvių startai Europos čempionate

rugpjūčio 8 d., trečiadienis

19.25 val. – moterų šuolių į aukštį kvalifikacija (Airinė Palšytė)

20.55 val. – moterų 800 m pusfinalis (Eglė Balčiūnaitė)

21.20 val. – vyrų disko metimo finalas (Andrius Gudžius)

rugpjūčio 9 d., ketvirtadienis

10.30 val. arba 12.00 val. – moterų disko metimo kvalifikacija (Ieva Zarankaitė)

13.30 val. arba 14.50 val. – moterų ieties metimo kvalifikacija (Liveta Jasiūnaitė)

20.30 val. – vyrų šuolių į aukštį kvalifikacija (Adrijus Glebauskas)

20.50 val. – moterų 400 m pusfinalis (Agnė Šerkšnienė)

21.22 val. – vyrų ieties metimo finalas (Edis Matusevičius)

rugpjūčio 10 d., penktadienis

14.40 val. – moterų 4×400 m estafetės atranka

20.22 val. – moterų šuolių į aukštį finalas (Airinė Palšytė, jei pateks)

21.25 val. – moterų ieties metimo finalas (Liveta Jasiūnaitė, jei pateks)

22.20 val. – moterų 800 m finalas (Eglė Balčiūnaitė, jei pateks)

22.50 val. – vyrų 1500 m finalas (Simas Bertašius)

rugpjūčio 11 d., šeštadienis

10.05 val. – moterų 20 km sportinis ėjimas (Brigita Virbalytė-Dimšienė, Živilė Vaiciukevičiūtė)

21.00 val. – vyrų šuolių į aukštį finalas (Adrijus Glebauskas, jei pateks)

21.12 val. – moterų 400 m finalas (Agnė Šerkšnienė, Modesta Morauskaitė, Eva Misiūnaitė – jei pateks)

21.20 val. – moterų disko metimo finalas (Ieva Zarankaitė, jei pateks)

22.50 val. – moterų 4×400 m estafetės finalas (jei pateks)