Jei nenutiks nieko netikėto, šis olimpinis apdovanojimas turėtų atitekti Lietuvos daugiakovinkei Austrai Skujytei, kuri Londone liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos.
CAS pranešime rašoma, jog dopingo pėdsakų taip pat rasta bėgikių Jekaterinos Šarminos bei Kristinos Ugarovos kraujyje.
CAS išplatintame pranešime skelbia, jog panaikins visus T.Černovos rezultatus, kuriuos ši sportininkė iškovojo nuo 2011-ųjų rugpjūčio 15-osios iki 2013-ųjų liepos 22-osios.
Šiuo laikotarpiu sportininkė iškovojo pasaulio čempionato auksą (2011) bei olimpinių žaidynių bronzą (2012).
Nukentėjau, nes buvo galimybė iškovoti bronzą, bet nepavyko vien dėl to, kad kažkas buvo nešvarus.
Londono olimpiadoje rusė surinko 6628 taškus, už jos nugaros likusi A.Skujytė užfiksavo geriausią asmeninį rezultatą – 6599.
Tiesa, ketvirtą vietą užėmė ukrainietė Liudmila Josipenka, tačiau ji dėl dopingo vartojimo buvo diskvalifikuota jau anksčiau ir jos rezultatas anuliuotas.
2011-ųjų metų pasaulio čempionato aukso medalis dabar turėtų atitikti britei Jessicai Ennis-Hill. Ji po metų Londone tapo ir olimpine čempione, sidabrą tąsyk iškovojo vokietė Lilli Schwarzkopf.
T.Černova diskvalifikuota trims metams ir aštuoniems mėnesiams, pradedant 2016-ųjų vasario 5 diena.
Dopingo kontrolieriams ši sportininkė įkliūva ne pirmą kartą. Pirmą kartą dviem metams ji buvo diskvalifikuota po 2009 metų pasaulio čempionato.
J.Šarmina gavo trijų metų bausmę, K.Ugarova – dviejų.
Visos trys įkliuvusios rusės pažeidė Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) varžybų taisyklių 32.2 punktą. Teigiama, jog biologinių sportininkių pasų analizė patvirtino, kad jų organizme aptikta dopingo.
Visos nukentėjusios sportininkės dar pateikti apeliacijas dėl šio CAS sprendimo.
Priminsime, jog A.Skujytė Londone pasirodė įspūdingai: buvo pagerintas ne tik asmeninis taškų rekordas, tačiau ir pasiektas planetos rekordas septynkovės rutulio stūmimo rungtyje (17,31 m) bei laimėtos dvi rungtys (rutulio stūmimas bei šuoliai į aukštį).
„Žinau, kad L.Josipenką po olimpinių žaidynių diskvalifikavo, bet kažkaip labai tyliai, tad taip ir nežinau savo vietos olimpiadoje. Tyliai tikiuosi, kad išlįs ir T.Černovos dopingo atvejis“, – prieš daugiau nei metus sakė A.Skujytė.
Jei septynkovės varžybų protokolai bus pakeisti ir A.Skujytė pakils į trečią vietą, jai priklausys ir didesnė valstybės premija.
„Jei ten nuskriaudžia, tai gal čia nenuskriaus. Nukentėjau, nes buvo galimybė iškovoti bronzą, bet nepavyko vien dėl to, kad kažkas buvo nešvarus, – yra sakiusi A.Skujytė. – Pagyvensime ir pamatysime. Pati apie tai negalvoju, viskas labai praeityje.“
Priminsime, jog kiek anksčiau savo vietą Londono žaidynėse „pagerino“ ir disko metikė Zinaida Sendriūtė. Olimpiadoje devinta buvusi lengvaatletė praėjus kiek daugiau nei pusmečiui po žaidynių sulaukė žinios apie Rusijos atletės Darijos Piščalnikovos diskvalifikaciją. Lietuvė pakilo į aštuntą vietą, garantuojančią valstybinę premiją. Tiesa, ją sportininkė gavo tik 2014-aisiais.