Tačiau 199 cm ūgio ir 108 kg svorio D.Poška nelinkęs teigti, kad iš tikrųjų buvo stipriausias – mat tada po traumos į disko metimo sektorių sugrįžęs kaunietis Andrius Gudžius dar nebuvo tinkamai pasirengęs.
Talentingas disko metikas išsiskyrė ir 2013-aisiais per Europos jaunimo čempionatą Rietyje (Italija), kai grumdamasis su trejais metais vyresniais varžovais užėmė penktąją vietą, ir 2015-aisiais per Europos jaunimo iki 20 m. čempionatą Švedijoje, kur buvo ketvirtas.
Kamuolį iškeitė į diską
Olimpinio čempiono Romo Ubarto auklėtinis nesigaili, kad krepšinį, kurio pratybas nuo antrosios klasės lankė septynerius metus Š.Marčiulionio akademijoje, iškeitė į lengvąją atletiką. Krepšinio aikštelėje jis jau buvo pasiekęs ir pergalių – tapo Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionu, laimėjo jaunių medalį. Krepšinį Š.Marčiulionio akademijoje apie 10 metų žaidė ir vyresnieji Domanto broliai Aivaras su Gytautu.
Tai, kad Domanto rankose atsidūrė diskas, matyt, buvo lemta. Diską jaunystėje mėtė jo tėvas Arvydas Poška, kuris treniravosi kartu su R.Ubartu pas trenerį Vytautą Jarą. Mama Jūratė Raubiškaitė-Poškienė žaidė rankinį, taip pat lankė ir lengvosios atletikos pratybas. Smalsumo vedamas vasarą Domantas taip pat nueidavo pamėtyti diską ir sustiprėti fiziškai.
„Diskas man iš karto patiko. Porą metų lankiau ir krepšinio, ir lengvosios atletikos pratybas. Tapau Lietuvos jaunučių čempionu, tai buvo pati pirmoji pergalė disko metimo sektoriuje. Man patiko individualus sportas – jeigu laimėdavau, galėdavau vienas pasidžiaugti, o jei pralaimėdavau – kaltindavau tik save. Tai, matyt, ir lėmė mano apsisprendimą tapti disko metiku“, – prisimena Domantas.
Geras sąlygas jis turi ir namie: gyvena Valakampiuose, yra erdvus kiemas su nedidele krepšinio aikštele, šalia – miškelis, patogus diską mėtyti kelias. Būtent čia Domantas, dar aktyviai žaisdamas krepšinį, atliko vienus pirmųjų bandymų mesti diską. Savaitgaliais pas jo tėvą atvažiuodavo R.Ubartas, jis Domantą nusivesdavo prie to kelio ir čia mėtydavo diską.
Dabar jis atsidavęs tik diskui, nors vasarą po sezono Vingio parke su savo treneriu ir draugais mėgsta pažaisti krepšinį. „Būna labai linksma, daug įspūdžių, bet krepšinis man jau nėra patrauklus“, – sako Domantas.
Trijų rekordų autorius
Dabar Domantui priklauso trys Lietuvos jaunių ir jaunimo rekordai: 17-mečių grupėje jo 1,5 kg sveriantis diskas nuskriejo 66 m 27 cm, o 1,75 kg – 59 m 98 cm, 18-mečių grupėje (1,75 kg) – 63 m 89 cm.
„Liks tik gerinti šalies 23 metų sportininkų rekordą, priklausantį mano treneriui. Jis 2 kg diską nusviedė daugiau nei 65 metrus. Rezultatas labai aukštas, bet man kol kas viskas puikiai sekasi, todėl vilčių turiu didelių, be to, turiu poros metų atsargą“, – sako 21-ų Domantas.
O ar nevilioja trenerio asmeninis rekordas (70 m 6 cm), pasiektas dar 1988-aisiais? Žinoma, vilioja. Tačiau pripažįsta, kad apie tai dar anksti svajoti. Pirmiausia reikia peržengti bent 65 m ribą.
„Kol dar esu jaunas, daug tikėtis nereikėtų, tačiau metams bėgant subręsiu ir tada jau bus galima tarti ir svaresnį žodį“, – įsitikinęs Domantas, Vilniaus universiteto vadybos ir verslo administravimo trečiakursis.
Domanto mintyse – jau Tokijo olimpinės žaidynės, tada jam bus 24-eri. Metikas stengiasi treniruotis dukart per dieną. Jam dabar linksmiau, nes grupėje atsirado ir panašių fizinių duomenų Lukas Laima.
Draugauja su penkiakovininke
Laisvalaikiu Domantas mėgsta groti pianinu. „Esu savamokslis, pamažu stengiuosi išmokti sudėtingesnių kūrinių. Išgirstu gerą dainą, ja susižaviu ir norisi išmokti groti – štai ir sėdu prie pianino“, – sako Domantas. Tačiau jis nemano, kad galėjo tapti garsiu pianistu. Pianinas – tik priedas prie disko metimo, grodamas jis gerai pailsi. Gabus muzikai anksčiau buvo jo senelis, grojęs įvairiais muzikos instrumentais, ta jo aistra persidavė ir anūkui.
Domantą trečius metus sieja draugystė su olimpiete penkiakovininke Ieva Serapinaite, Vilniaus kolegijoje trečiame kurse studijuojančia kineziterapiją.
Domantas gimė mėtyti diską
„Kaip apie sportininką, dar anksti kalbėti apie Domantą – reikia daug dirbti, nes metikai subręsta kur kas vėliau. 21-i – tai tik disko metimo užuomazga. Mano auklėtinis gimė mėtyti diską, jis jau formuojasi, kai kurios jo savybės rodo, koks Domantas bus ateityje.
Kaip ir aš su Virgilijumi Alekna, mokinys labai ramus, turi puikią Dievo dovaną – moka tiksliai analizuoti tai, ką daro. Ir ne tik sportuodamas, bet ir gyvenime. Būtent šios išsamios analizės man labai trūko. Abu turime tikslą, kurio siekiame, link jo palaipsniui einame.
Ypač džiaugiuosi, kad Domantas gerai mokosi, netgi sako, kad jam studijos yra per lengvos, gal reikėtų pabandyti dar kažką. Tačiau pirmiausia reikia baigti tai, ką pradėjai.
Šiam sezonui mokinys labai rimtai rengiasi, dalyvavo trijose treniruočių stovyklose: vasarį buvo Spaloje (Lenkija), kovą – Tenerifėje ir balandį – Alikantėje (Ispanija). Pagrindiniai jo startai šiemet – jaunimo iki 23 m. čempionatas Lenkijoje ir universiada Taivane. Domantas neplanuoja patekti į pasaulio suaugusiųjų čempionatą, nors, ką gali žinoti, gal, jei bus palankios oro sąlygos, jis ir įvykdys labai aukštą normatyvą (65 m). Mūsų mintyse – Tokijo olimpinės žaidynės“, – apie savo auklėtinį kalba R.Ubartas.
Balandžio 29 m. Palangoje D.Poška dalyvavo Lietuvos metikų taurės varžybose. Čia jis nusviedė diską 56 m 58 cm ir buvo antras. Nugalėjo A.Gudžius (65 m 71 cm).