Krito nuo 1978 metų gyvavęs Lietuvos rekordas

Balstogėje (Lenkija) vykusiose „World Athletics“ kontinentinio turo varžybose „Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu“ šeštadienį Simas Bertašius pagerino Lietuvos rekordą.
Simas Bertašius
Simas Bertašius / Alfredo Pliadžio nuotr.

1000 m bėgimo rungtyje startavęs lengvaatletis distanciją įveikė per 2 min. 19,72 sek. ir užėmė penktą vietą. Ankstesnis rekordas nuo 1978 metų priklausė Egidijui Petrikui (2 min. 20,1 sek.).

Varžybose triumfavo airis Luke‘as Mccannas (2 min. 16,96 sek.), antrąją vietą užėmė lenkas Filipas Rakas (2 min. 18 sek.), o trečiąją – prancūzas Youssefas Benzamia (2 min. 19,37 sek.).

S.Bertašius yra ir Lietuvos 1500 m (3 min. 37,19 sek.) bei 1 mylios (3 min. 59,25 sek.) rungčių rekordininkas. Be to, jam priklauso ir 1500 m rekordas uždarose patalpose (3 min. 38,32 sek.).