Kūjo metikas Tomas Vasiliauskas pateko į jaunimo olimpinių žaidynių atrankos varžybų finalą

Penktadienį Azerbaidžano sostinėje prasidėjo II jaunimo olimpinių žaidynių Europos zonos lengvosios atletikos atrankos varžybos.
Kūjo metikas Tomas Vasiliauskas
Kūjo metikas Tomas Vasiliauskas / Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotr.

Sėkmingai pirmosios dienos atrankoje startavo ir į finalines vaikinų kūjo metimo varžybas pateko Tomas Vasiliauskas. Kvalifikacinėse varžybose jis geriausiu trečiuoju bandymu nuskraidino įrankį 68,06 m ir savo grupėje buvo penktas, o tarp 24-ių atrankos dalyvių užėmė aštuntąją vietą. Šeštadienį finalinėse varžybose dvylika dalyvių kovos dėl dešimties kelialapių į II jaunimo olimpines žaidynes.

Deje, kiti rytinėse varžybose startavę Lietuvos atletai neįveikė pirmojo etapo barjerų.

Asneninį rekordą pagerinusi Erika Krūminaitė 400 m nubėgo per 56,74 sekundės ir buvo penkta savo bėgime, o bendroje įskaitoje tenkinosi dvylikta vieta tarp 20 dalyvių.

Simonas Milšinas 100 m atrankos bėgime finišavo ketvirtas (11,23 sek.) ir tarp 25-ių dalyvių liko septynioliktas.

Varžybas baigė šuolininkai į tolį – Tauras Petruškevičius (6,48 m) buvo šešioliktas, o Dominykas Petrosevičius (6,33 m) liko septynioliktas tarp 22-jų dalyvių, bei šuolininkė į aukštį Ieva Pašvenskaitė (1,65 m), likusi tik 24-a tarp 24-ių sportininkių.

Popietinėse varžybose penktadienį jaunieji Lietuvos lengvaatlečiai dar varžysis trijose rungtyse – ieties metimo, trišuolio (abi merginos) ir rutulio stūmimo (vaikinai).