Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lengvaatlečiai Šiauliuose užfiksavo 13 geriausių Lietuvos sezono rezultatų

Šeštadienį Šiauliuose vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, kuriose dalyvavo per pustrečio šimto sportininkų. Varžybose užfiksuota net 13 geriausių šalies sezono rezultatų, prie kurių prisidėjo trys olimpiečiai bei vietinių aistruolių džiaugsmui – barjerininkas iš Šiaulių.
Jogailė Petrokaitė
Jogailė Petrokaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vyrų 60 m barjerinio bėgimo finale įspūdingą rezultatą užfiksavo Rokas Ickys. Juzefos Baikštienės auklėtinis pagerino asmeninį rekordą, distanciją įveikęs per 7,83 sek. Šis laikas viršytų ir praėjusių metų Europos čempionato normatyvą, tuo tarpu iki kovo mėnesį Belgrade (Serbija) vyksiančių planetos pirmenybių normatyvo lengvaatlečiui pritrūko 0,11 sek.

23-ejų R.Ickys yra 2017 metų Europos jaunimo čempionato finalininkas 110 m barjeriniame bėgime. Tiesa, po to sezono sportininkas buvo trumpai pristabdęs karjerą ir tik pernai, praėjus ketveriems metams, pagerino asmeninį rekordą stadione.

Alfredo Pliadžio nuotr./Rokas Ickys
Alfredo Pliadžio nuotr./Rokas Ickys

„Treniruotėse laikai buvo labai geri, bet varžybose vis kažko pritrūkdavo. Labai gerai, kad varžybos vyko Šiauliuose, namų danga tikriausiai padėjo. Kai buvau „duobėje“, savimi nebetikėjau, tik po kurio laiko pasimatė, jog galiu greitai bėgti, bet to neatsispindėjo varžybose. Treniruotėse kažkiek matėsi, už to užsikabinau ir toliau dirbome. Pagaliau pasiekiau tokį rezultatą, kurio norėjau“, – džiaugėsi R.Ickys.

Lengvaatletis prisipažįsta, kad pasiruošimas šiam sezonui buvo komplikuotas – sutrukdė ligos bei traumos.

„Sirgau spalio-lapkričio mėnesiais kovidu, iškritau dešimčiai dienų. Po to dar apsirgau, buvo traumų. Pasiruošimas buvo pats sudėtingiausias, kokį esu turėjęs, su labai daug trikdžių. Net ir praėjusią savaitę treniruočių beveik nedariau“, – teigė R.Ickys.

60 m bėgime triumfavo Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis Gediminas Truskauskas, nuotolį įveikęs per 6,78 sek. Sportininkas pakartojo sau pačiam priklausantį geriausią Lietuvos sezono rezultatą, kuris vos 0,01 sek. prastesnis už jo asmeninį rekordą.

„Minimalus tikslas buvo pakartoti sezoną rekordą, prie geriausių norų – pasidaryti asmeninį rekordą. Nepavyko, bet nereikia nusiminti, forma laikosi stabili, – komentavo G.Truskauskas. – Kokios sąlygos Šiauliuose? Danga čia smagi – nei per minkšta, nei per kieta. Sprintui pats tas, bet tai labai individualus dalykas.“

Panašų rezultatą kaip finale sprinteris užfiksavo ir atrankoje – 6,81 sek.

„Pagal statistiką dažniau finale subėgu geriau nei atrankoje. Užbėgime trūko starto, bet antra pusė visai maloniai bėgosi. Treneris tą patį pasakė, kad pirmi 30 metrų buvo ne iš geriausių. Finale mobilizavausi, stengiausi akcentuoti pradžią“, – sakė 200 m rungties Lietuvos rekordininkas.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Daina Zagainovas Tokijo olimpinėse žaidynėse
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Daina Zagainovas Tokijo olimpinėse žaidynėse

Moterų trišuolyje LLAF taurės varžybų nugalėtoja tapo Diana Zagainova, nušokusi 13,25 m.

„Šį sezoną svarbiausia stabilizuotis prie pokyčių pakeitus trenerį. Reikėjo sudalyvauti varžybose, kad pamatyčiau, kokia reakcija į pokyčius varžybų metu. Pirmas startas gerai – namuose, Lietuvoje. Be abejo, rezultatas netenkina, tačiau šį sezoną reikia labiau žiūrėti į techninius akcentus ir stabilumą, o po to kovoti dėl rezultato“, – pasirodymu nenusivylė Tokijo žaidynių dalyvė D.Zagainova.

Sėkmingai moterų šuolių į tolį rungtyje pasirodė Jogailė Petrokaitė, kuriai tai buvo pirmosios sezono varžybos. Raseiniškė nušoko 6,50 m.

„Esu patenkinta, pirmas sezono startas. Visą laiką sau keliu didesnius tikslus, bet šiai dienai 6,50 m tenkina. Su kiekvienu šuoliu vis atradau kažką naujo, nes varžybinė aplinka visai kitokia nei treniruočių“ – teigė J.Petrokaitė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Jogailė Petrokaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Jogailė Petrokaitė

Nors normatyvas į pasaulio uždarų patalpų čempionatą ypač aukštas – 6,80 m, sportininkė ginklų nesudeda ir tikisi pakovoti dėl teisės startuoti Belgrade.

„Visą laiką sau keliu aukščiausius tikslus. Noriu varžytis su elitu, savimi pasitikiu ir tikiu, kad galiu varžytis. Norėčiau pamatyti save Serbijoje, pasaulio čempionate. Jei žiemą uždaryčiau su 6,70 m, mirčiau iš laimės“, – nusijuokė J.Petrokaitė.

Moterų rutulio stūmimo rungtyje konkurencijos nesulaukė disko metikė Ieva Zarankaitė, įrankį nustūmusi 15,95 m.

„Varžybas vertinu labai gerai. Jokių didelių lūkesčių neturėjau, važiavau pajausti adrenaliną. Yra kur tobulėti, tikiuosi, kad Lietuvos čempionate bus geriau, – pasakojo I.Zarankaitė. – Pagrindinį pasiruošimą atlikau Amerikoje, ten praleidau tris mėnesius. Sąlygos buvo tikrai labai geros – stadione galėjau sportuoti iki pat gruodžio mėnesio. Tačiau grįžusi į Lietuvą šiek tiek susitraumavau nugarą, kurią dar tebesigydau.“

Rio de Žaneiro žaidynių dalyvis maratonininkas Remigijus Kančys pasiekė asmeninį rekordą 3000 m rungtyje (8 min. 18,77 sek.) Tuo tarpu atkakliausia kova užfiksuota 400 m bėgime: trečią kartą iš eilės nugalėtoju tapo Einius Trumpa (49,79 sek.), vos 0,01 sek. pranokęs 17-metį Telšių talentą Luką Sutkų.

LLAF taurės varžybų metu vyko ir Lietuvos lengvosios atletikos klubų čempionatas, kuriame tradiciškai dominavo Vilniaus sporto klubas „Cosma“ (10193 tšk.), aplenkęs Šiaulių „Piramidę“ (8370 tšk.) bei Panevėžio „Žvaigždę“ (6399 tšk.). Antroje sporto klubų grupėje triumfavo Raseinių „Šokliukas“, tarp miestų – Vilnius.

Svarbiausios žiemos sezono varžybos šalyje – Lietuvos čempionatas – vasario 26-27 dienomis vyks Klaipėdoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?