Lengvosios atletikos federacija įžvelgia diskriminaciją ir pasisako už olimpiados nukėlimą

Olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) pozicija.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotrauka

LLAF Vykdomasis komitetas, pritarus LLAF Tarybai, nutarė kreiptis į Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK) ir Tarptautinę lengvosios atletikos federaciją (WA) dėl Tokijo žaidynių nukėlimo į kitus metus.

Įsiplieskus COVID-19 pandemijai, sklandus ir sistemingas pasiruošimas olimpinėms žaidynėms tapo neįmanomas. Lietuva neturi galimybių ir sąlygų atletams užtikrinti saugų bei kokybišką pasiruošimo procesą.

Dalis lengvaatlečių priversti svarbiausiam ketverių metų sporto renginiui, galbūt net svarbiausiam karjeros startui, ruoštis namų sąlygomis. Kai kuriems lengvaatlečiams treniruočių procesas apskritai nutrūko, tuo tarpu maratonininkai Remigijus Kančys, Ignas Brasevičius, Diana Lobačevskė, Monika Bytautienė, ėjikas Tadas Šuškevičius galimybės dalyvauti žaidynėse netektų vien dėl to, kad atšauktos visos galimos varžybos, kuriose jie būtų bandę nutiesti kelią į Tokiją.

Yra šalių, kurios net ir pandemijos metu sugeba užtikrinti pasiruošimą savo sportininkams, o tai sukelia diskriminaciją – vieni atletai turi kur kas geresnes sąlygas ruoštis žaidynėms nei kiti. Apie nedalyvavimą olimpinėse žaidynėse, jei jos bus surengtos šiemet, jau paskelbė Kanada ir Australija.

„Kaip viena iš stipriausių sporto organizacijų Lietuvoje, istoriškai delegavusi daugiausiai olimpiečių, išreiškiame savo poziciją ir kreipsimės į LTOK bei WA su prašymu tarpininkauti dėl olimpinių žaidynių datos nukėlimo. Jei žaidynės vyktų šiemet numatytu metu, Lietuvos lengvaatlečiai, kaip ir daugelio kitų pasaulio šalių sportininkai, būtų diskriminuojami“, – sakė LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis.

LLAF „Facebook“ surengtoje apklausoje apie Tokijo žaidynių nukėlimą pasisakė daugiau nei pusė tūkstančio sekėjų – 59 proc. jų mano, kad olimpiada neturi vykti šią vasarą. Už žaidynių nukėlimą balsavo Airinė
Palšytė, Eglė Balčiūnaitė, Modesta Morauskaitė, Remigijus Kančys, Ignas Brasevičius, Zinaida Sendriūtė, Diana Lobačevskė, Tadas Šuškevičius, būrys kitų lengvaatlečių, sporto žurnalistų bei Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

LLAF Vykdomasis komitetas taip pat paskelbė mūsų šalies varžybų kalendorių iki gegužės 31 d. negaliojančiu, o apie realių varžybų vykdymo datas ir vietas bus svarstoma atskirame Tarybos posėdyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai