Suaugusiųjų grupėje (7,834 km) varžysis Simas Bertašius, Greta Karinauskaitė, Lina Kiriliuk, Auksė Linkutė. U23 amžiaus grupėje (6,324 km) prie starto linijos stos Nedas Kasparas ir Karolina Bliujūtė, o U20 (4,814 km) – Eleonora Višnevskytė ir Valentas Mockus.
Su komanda į čempionatą vykstantis Lietuvos rinktinės vidutinių ir ilgų nuotolių bėgimo rungčių vyr. treneris Mindaugas Krakys pasidžiaugė ankstesnių metų rezultatais ir teigė, jog pagrindinis tikslas – kiekvienais metais gerinti pozicijas: „Būna visokių rezultatų, bet pernai turėjome geriausią pasirodymą per visą istoriją (G. Karinauskaitė užėmė 5 vietą U23 grupėje, – past.). Tai labai didelis pasiekimas konkuruojant su visa Europa. Svarbiausia, kad sugebame varžytis su didžiosiomis valstybėmis, kurios į čempionatą atsiveža žymiai gausesnes komandas.
2018 metais Nyderlanduose Eglė Morenaitė iškovojo 11 vietą U23 grupėje, o 2019 metais Portugalijoje mūsų mišri estafetė finišavo devinta. Rezultatai palaipsniui gerėja.“
Nors rinktinės pagrindą šiemet sudaro patyrę sportininkai, yra ir vienas debiutantas – N. Kasparas. G. Karinauskaitė Europos kroso čempionate startuos jau septintą kartą, S. Bertašius – penktą, A. Linkutė – ketvirtą, V. Mockus, K. Bliujūtė, E. Višnevskytė – trečią, L. Kiriliuk – antrą.
„Trasoje bus sudėtinga dėl milžiniškos konkurencijos. Mes negalime lygintis nacionaliniais čempionatais, pavyzdžiui, su Didžiąja Britanija. Lietuvoje organizuojamos taurės varžybos taip pat neatspindi to europinio lygio. Kitos šalys daro dalyvių atranką, visose septyniose rungtyse deleguoja pilnas komandas (6 dalyviai). Smagu, kad šiemet ir mes turėsime moterų komandą. Apskritai, džiugu matyti sportininkų augimą, kai jie gerina savo pozicijas, pereina iš jaunimo grupių į suaugusiųjų“, – apie aukštą varžybų lygį ir sportininkų progresą kalbėjo M. Krakys.
Čempionato istorijoje Lietuvos moterų komanda dukart finišavo dvyliktoje pozicijoje. Tai aukščiausias pasiekimas, kuris šiemet, pasak M. Krakio, gali būti pagerintas: „Pagerinti poziciją ir patekti į TOP10 būtų smagu. Jeigu merginos bus arti asmeninių rezultatų, galime tai pasiekti. Būtent iš šitos komandos daugiausiai ir tikimės. Tiek L. Kiriliuk (auksas), tiek A. Linkutė (bronza) iškovojo medalius prieš pusantro mėnesio vykusiame Baltijos šalių kroso čempionate, todėl potencialo tikrai yra.“
Baltijos šalių kroso čempionate visai neseniai medaliais džiaugėsi ir kiti lietuviai – S. Bertašius tapo vicečempionu, o V. Mockus laimėjo bronzą. Lietuvos rinktinės vidutinių ir ilgų nuotolių bėgimo rungčių vyr. treneris viliasi, jog ateityje pavyks suformuoti stiprią mišrios estafetės komandą, kuri Europos kroso čempionate kovos dėl prizinių vietų. Be to, M. Krakys prideda, jog kroso varžybos yra puiki terpė ruoštis maniežų bei stadionų sezonams, todėl tarptautiniuose kroso čempionatuose dažnai startuoja pasaulio bei Europos čempionatų nugalėtojai bei prizininkai.
Kadangi 2025 metų birželio pabaigoje vyks Europos lengvosios atletikos komandinis čempionatas, lengvaatlečių atranka į rinktinę vyksta jau dabar, todėl rezultatai kroso varžybose – vienas iš rodiklių komplektuojant vidutinių ir ilgų nuotolių komandas. Primename, jog Lietuva dalyvaus pirmajame Europos komandinio čempionato divizione ir konkuruos su pajėgiausias Senojo žemyno lengvaatlečiais.
Antalijoje jau rytoj Europos kroso karūnos sieks olimpinė vicečempionė bei Europos čempionė Nadia Battocletti. Ši bėgikė sieks tapti pirmąja istorijoje moterimi, kuri triumfavo U20, U23 ir suaugusiųjų amžiaus grupėse. Jakobas Ingebrigtsenas bus didžiausia žvaigždė vyrų tarpe, o jo sąskaitoje ne tik aukso medaliai iš olimpinių žaidynių, pasaulio bei Europos čempionatų, bet ir šešios pergalės Europos kroso čempionatuose.
Didžioji Britanija yra sėkmingiausia rinktinė Europos kroso čempionatų istorijoje, kadangi jų sąskaitoje net 189 medaliai (83 aukso). Antroje vietoje rikiuojasi prancūzai, kurie yra iškovoję 106 medalius (35 aukso). Čempionato šeimininkai turkai, kurie šias varžybas savo šalyje organizuoja pirmą kartą, yra laimėję 22 aukso medalius.
Lietuva į Europos kroso čempionatą reguliariai deleguoja rinktinę nuo 2013 metų, todėl, anot M. Krakio, vis dar esame pradžiamokslių lygyje ir turime daug erdvės tobulėti. Visgi, tai netrukdo konkuruoti su kitais, o pranašumą čia visada turi geriausiai fiziškai pasiruošę bėgikai: „Krose turi būti pasiruošęs viskam, negali niekada atsipalaiduoti. Mane žavi tas sunkumas, nes jis patikrina fizinį pasiruošimą. Reikia kryptingai ruoštis norint pasiektų aukštų rezultatų.“
Europos kroso čempionatas sekmadienį prasidės 10:00 val. Lietuvos laiku. Jį tiesiogiai transliuos portalas „Eurovision Sport“.