„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuvos estafečių kvartetai nepateko į Europos čempionato finalus

Šveicarijoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate debiutavęs Lietuvos vyrų kvartetas nepateko į estafetės 4 po 100 m finalą.
Rytis Sakalauskas
Rytis Sakalauskas / Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Žilvinas Adomavičius, Kostas Skrabulis, Ugnius Savickas ir Rytis Sakalauskas pusfinalyje sugaišo 40,15 sekundės ir užėmė septintą vietą.

Bendroje įskaitoje lietuviai liko penkiolikti tarp šešiolikos startavusių komandų.

„Labai reikia varžybinės aplinkos treniruotėms. Lietuvoje bėgam vieni patys, viską girdim. Kai komandos draugas pasako „op”, turi ištiesti ranką ir griebti lazdelę, jei to nepasako, gali ir įsirėžti“, – sakė L.Gendvilas.

Likus 15 minučių iki ėjimo į laukimui skirtą patalpą (angl. „call room“) keturgalvį raumenį suspazmavo Kostui Skrabuliui, todėl komandos treneris paskutinėmis akimirkos buvo priverstas pakeisti sudėtį. Beje, net ir su Lietuvos rekordu mūsiškiai nebūtų pakilę aukščiau 14 vietos.

„Kitų komandų laikai nenustebino. Atrodo, jog dirbome ir Portugalijoje, ir kitose stovyklose, tačiau vis kažko trūksta. Dar ir Kostas patyrė traumą... Šiais metais Lietuvos sprinte rezultatai kažkaip 100 m rungties rezultatai nėra aukšti“, – teigė U.Savickas.

Greičiausiai pusfinalyje bėgos Vokietijos (38,15 sek.) vyrai, aplenkę britus (38,26 sek.) bei šveicarus (38,54 sek.).

Šveicarijoje nepavyko į estafetės 4 po 400 m finalą patekti ir Lietuvos merginų kvartetui.

Eva Misiūnaitė, Modesta Morauskaitė, Eglė Staišiūnaitė ir Agnė Šerkšnienė pusfinalyje estafetę įveikė per 3 minutes 36,25 sekundės ir užėmė penktąją vietą antrajame bėgime, tačiau bendroje įskaitoje lietuvės liko vienuoliktos. Iki finalinio aštuntuko Lietuvos bėgikėms pritrūko 4,03 sekundės.

„Noriu verkti. Su estafetės komanda siejau dideles viltis, galvojau, kad geriau pasirodysime. Sunku buvo nuo pat pradžių. Gerai, kad norvegė priekyje bėgo, todėl vijausi. Jaučiuosi pavargusi po 400 m barjerinio bėgimo etapų“, – sunkiai žodžius rinko E.Staišiūnaitė.

Birželį vykusiame Europos komandiniame čempionate tos pačios sudėties Lietuvos komanda finišavo beveik trimis sekundėmis greičiau – per 3 min. 33,57 sek.

„Pasiliksime finalą kitam Europos čempionatui. Dabar sezono pabaiga, nebesame tokios šviežios, kaip buvome komandiniame čempionate. Nepasakyčiau, kad šiandien jaučiausi geriau nei atrankos bėgimuose“, – teigė M.Morauskaitė.

Bene didžiausias išbandymas teko tik estafetės rungtyje startavusios čempionato debiutantės E.Misiūnaitės. Lengvaatletė startavo pirmoji iš lietuvių su kur kas daugiau patirties turinčiomis varžovėmis.

„Prieš startą labai drebėjo kojos. Norėjosi geriau, norėjosi laikytis už pirmųjų, kurios bėgo. Gavosi, kaip gavosi. Bėgti šiame stadione buvo fantastiška. Atrodė, jog tuoj padarysiu viską, ką galiu, kad pasiekčiau kuo aukštesnę poziciją“, – pasakojo E.Misiūnaitė.

Paskutinį kartą perimant estafetės lazdelę A.Šerkšnienei šiek tiek sutrukdė britė, dėl ko lietuvė buvo priversta stabtelėti. Vis dėlto pati sportininkė incidento nesureikšmina.

„Britė sureagavo, pamatė mane ir stabtelėjo. Svarbu, jog nesusitrenkėme ir nepamečiau lazdelės.“

Greičiausiai pusfinalyje bėgo Ukrainos (3:28,15), Rusijos (3:28,42) ir Didžiosios Britanijos (3:28,44) moterys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų