Maratono distancijos pasaulio rekordininkė Paula Radcliffe griežtai pasisakė apie C.Semenyos dominavimą: „Kai mes nematome jokios lygiavertės konkurencijos, tai jau nebėra sportas. Usainas Boltas net taip nedominuoja. Iki paskutinių sekundžių išlieka intriga. O moterų 800 metrų bėgime nėra visiškai jokios intrigos.“
Britė baiminasi, kad tuo gali pasinaudoti šalys, kurios bet kokia kaina siekia prisivilioti pranašesnes sportininkes: „Tai sudaro sąlygas valstybėms ieškoti merginų, kurios turi daugiau vyriškų hormonų ir jas prisivilioti į komandas. Tai taps manipuliacija.“
Šiuo metu C.Semenyai priklauso geriausias pasaulio sezono rezultatas – 1:55,33 min. Artimiausia jos varžovė Francine Niyonsaba atsilieka sekunde – 1:56,24 min.
Priešistorė
2009 metų rugpjūtį C.Semenya tapo 800 metrų bėgimo pasaulio čempione, pasiekusi geriausią sezono rezultatą. Specifinis lengvaatletės kūno sudėjimas privertė abejoti dėl jos lyties. Prieš finalinį bėgimą afrikietė turėjo atlikti lyties testą.
Po finalo, kurį afrikietė laimėjo beveik be konkurencijos, jos varžovė iš Rusijos rėžė: „Jūs pažiūrėkite, kaip ji atrodo.“
Vos 18 metų sulaukusi mergina, apdovanota retu talentu ir retu genetiniu sutrikimu, viso pasaulio žiniasklaidoje buvo aptarinėjama ir kaltinama esanti vyras.
Iki galutinių rezultatų paskelbimo IAAF uždraudė bėgikei dalyvauti varžybose. Taip pat buvo teigiama, kad testo rezultatai tyrimo metu nebus skelbiami. C.Semenya dėl šio tyrimo ir IAAF draudimo nesivaržė 11 mėnesių.
Galiausiai ji buvo oficialiai pripažinta moterimi ir jai leista toliau varžytis. Tiesa, nors oficialios informacijos apie bėgikės genetinę sandarą nėra, aišku, kad ji turi daugiau vyriškų hormonų, todėl turi vartoti kitus hormonus, kad išlygintų koncentraciją.
C.Semenya atvejis ir vėl sujudino IOC vadovus bei paskatino ieškoti naujų būdų, ką daryti su moterimis sportininkėmis, kurios turi genetinį sutrikimą, kai organizmas natūraliai gamina testosteroną. Tai vadinama hiperandrogenizmu.