Metus be varžybų praleidęs „Cosma“ lyderis E.Matusevičius: „Negalėjau numesti net 20 metrų“

Be varžybų – daugiau nei 15 mėnesių. Geriausias 2019 metų Lietuvos lengvaatletis Edis Matusevičius šiemet tapo Europos bei pasaulio čempionatų žiūrovu, o ne dalyviu. Praėjusį rudenį Vilniaus „Cosma“ klubo nariui buvo atlikta alkūnės operacija, po kurios į treniruočių ritmą pavyko sugrįžti tik dabar, rašoma pranešime spaudai.
Edis Matusevičius
Edis Matusevičius / Roko Lukoševičiaus nuotr.

Pernai Tokijo olimpinėse žaidynėse E.Matusevičius ieties metimo rungtyje užėmė aukštą 14 vietą (81,24 m), nuo finalo atsilikęs vos per dvi pozicijas. Vėliau ietininkas dar sudalyvavo Baltijos čempionate, o po sezono nusprendė gultis po chirurgo skalpeliu.

„Visą sezoną jaučiau, kad kažkodėl neina išpildyti metimo. Nežinojau, kodėl ir atrodė, kad pats kūnas metimo metu mane stabdo. Po sezono pasidariau magnetinį rezonansą ir pamatėme, kad yra atskilę du kaulai alkūnduobėje. Tai neleido man ištiesti rankos ir užbaigti metimo.

Nusprendėme daryti operaciją, jog galėčiau tą ranką ištiesti ir ji normaliai funkcionuotų. Buvo atlikta operacija, vėliau reabilitacija, kuri buvo sunki. Prasidėjo sąnario uždegimas, porą mėnesių nieko nedariau, bet nė trupučio nepagerėjo. Tada pradėjau vartoti vaistus, situacija pasitaisė, o dabar pamažu grįžtu į treniruočių rėžimą“, – pasakojo E.Matusevičius.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Edis Matusevičius Tokijo olimpinėse žaidynėse
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Edis Matusevičius Tokijo olimpinėse žaidynėse

„Cosma“ lengvaatletis tikėjosi, kad sezono praleisti neteks ir prieš vasarą netgi mėtė ietį. Vis dėlto, kaip pripažįsta pats sportininkas, sugrįžimas į treniruočių ritmą buvo skubotas.

„Galbūt paskubėjome, truputį per silpnai atlikome reabilitaciją. Atrodė, kad operacija buvo paprasta, išėmė kaulus ir viskas, bet neatsižvelgėme į tai, kad išėmus kaulus pailgėjo rankos amplitudė. Visą sezoną ji buvo sutrumpėjusi ir pirmiausiai reikėjo ją atstatyti. Per anksti pradėjau stipriai mėtyti ir tai lėmė, kad turėjau praleisti visą sezoną, nors jam ruošiausi ir norėjau startuoti“, – teigė E.Matusevičius.

Sportininkui priklausantis Lietuvos rekordas įspūdingas – net 89,17 m. Tokio rezultato pakaktų norint iškovoti medalį bet kuriose svarbiausiose planetos varžybose. Vis dėlto kurį laiką po operacijos Edmunto Matusevičiaus auklėtinis įrankio negalėjo numesti net 20 metrų.

„Visą laiką kai nutinka kažkas blogo, atsiranda minčių, kad galbūt išvis nebegalėsiu mėtyti. Gerai, kad kelyje pasitaiko geri žmonės, padeda ir parodo, kad viskas yra įmanoma bei galima atsistatyti po bet kokių traumų. Ačiū Zigmui Živatkauskui ir Linui Valentukevičiui, kurie padėjo ir padeda atsistatyti. Galiu mėtyti be skausmo normalų atstumą. Buvo taip, kad net 20 metrų negalėjau numesti, nes iškart alkūnėje atsirasdavo didžiulis skausmas“, – sakė vienas iš „Cosma“ ekipos lyderių.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Edis Matusevičius
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Edis Matusevičius

Beje, Tokijo žaidynėse E.Matusevičius galėjo pretenduoti į dar aukštesnę poziciją, tačiau kortas sujaukė prieš pat išvyką į Japoniją užklupęs Covid-19 virusas.

„Kiek prisimenu, prieš olimpiadą paskutinės treniruotės metu Lietuvoje pasiekiau treniruočių rekordą – 82 metrai. Tada susirgau kovidu, jis kirto ir ietis nebeskrido 80 metrų. Dar džiaugiausi, kad olimpiadoje pavyko tiek numesti. Visą laiką norisi geriau, tai nuoskauda liko. Aišku, pasisekė užimti 14 vietą, bet gaila, kad likau per dvi pozicijas nuo finalo. Norėtųsi finalo Paryžiuje, revanšo, bet gyvenu šia diena, nebeskubu ir stengiuosi klausyti savo kūno, kad nepadaryčiau antrą kartą tokios klaidos“, – šyptelėjo E.Matusevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų