„Iš esmės bėgiojau jau paauglystėje, lankiau orientavimosi sporto treniruotes, išbandžiau ir lengvąją atletiką. Bet paskui visą šitą reikalą, prisipažinsiu, buvau metęs ir gyvenau gana bohemišką muzikanto gyvenimą. Kol galop kažkas trakštelėjo mano galvoje. Prieš kelerius metus mečiau visus žalingus ipročius ir nusprendžiau gyventi kitaip“ , - pasakoja Edgaras. Prieš gerus metus 30-metis muzikantas pradėjo bėgioti. Ir reikia pripažinti, ne tik šiaip sau trepsėti, kaip kai kurios kitos scenos garsenybms, kurioms iššūkis yra minimaratonas – Edgaras jau yra įveikęs ir maratono distanciją, tai įvyko pernai rudenį.
Pats prisipažįsta, kad pasiruošimui pakako 4 mėnesių, o rezultatas – 3 valandos ir 42 minutės. Dabar pats sako, kad toks laikas – ne fantastika, bet ir ypatingų tikslų prieš pirmą maratono startą atlikėjas pats sau nekėlė.
„Jau po maratono supratau, kad tai nebus paskutinis mano maratonas. Pajutau, kad užsikabinau. Todėl šiais metais ruošiuosi atsakingiau, jau nuo rudens. Žiemą sunkoka čia, Lietuvoje. Ne itin mėgstu bėgioti šaltu oru lauke, todėl dažnai tenka rinktis maniežą arba bėgimo takelį... Šiuo metu nubėgu 80-100 km per savaitę, kas mėgėjui, manau, yra pakankamai rimta :) Maratoną planuoju rudenį, o iki tol dalyvausiu įvairiuose bėgimuose, po 10 km ir pusę maratono. Man tikrai stinga varžybinės patirties, varžybos yra visai kas kita, nei pati sunkiausia treniruotė. Todėl noriu kuo daugiau varžybose dalyvauti ateinantį pavasarį ir vasarą“, - pasakoja Edgaras.
Šiuo metu jis yra išvykęs į Portugaliją, į treniruočių stovyklą. Muzikantas nuolat bendrauju su Lietuvos lengvaatlečiais, nebijo paprašyti patarimų ir konsultacijų, o pastarieji savo „firminių“ ištvermės paslapčių negaili. Edgaras daug bendrauja su Diana Lobačevske, kuri padeda ir savotiškus treniruočių planus susidaryti. Nes šiems metams dainininkas sportinėje programoje turi tris tikslus – pusę maratono nubėgti greičiau nei per 1 val. 30 min., 10 km „išbėgti“ iš 40 min., o visą maratoną įveikti greičiau nei per 3 val. 10 min. Sutikite – ambicingi tikslai, kuriuos pasiekti linkime Edgarui sėkmės ir ištvermės. Beje, pats bėgikas (tegul nesupyksta, kad pavadinsime šiuo atveju jį bėgiku, o ne muzikantu...) prisipažįsta, kad įvykdyti bent vieną iš šių tikslų būtų šaunu.
Norite pasivaržyti su Edgaru? Tuomet jums turbūt bus smalsu, kaip jis pradėjo bėgioti ir kokie dabartiniai jo treniruočių krūviai.
„Realiai aš pradėjau nuo 15 minučių trukmės bėgimo kasdien. Tik po mėnesio pradėjau rašyti dienoraštį, dėlioti kilometrus, domėtis kažkokia metodika ir pan. Šiuo metu standartinis savaitės mano planas atrodo panašiai taip:
Pirmadienis: 17 km „savo“ tempu;
Antradienis: 12 km „savo“ tempu;
Trečiadienis: 5 km apšilimui, trys serijos atkarpų: 800 m - 600 m - 400 m – 200 m su trijų minučių pertrauka kas užbėgimą ir 5 minučių pertrauka kas seriją. Po atkarpų 2-3 km atsipalaidavimui. Iš viso 14 km;
Ketvirtadienis: 15 km „savo“ tempu;
Penktadienis: 5 km apšilimui, 6 atkrapos po 1 km su trijų minučių pertrauka tarp atkarpų. 2-3 km atsipalaidavimui;
Šeštadienis: ilga lėta treniruotė, 22-25 km.
Sekmadienis: poilsis.
Bėgdamas krosus stengiuosi bėgti greitėdamas, tai yra pradėti lėčiau, paskutinius kilometrus baigti greičiau,o paskutinius 2 km spurtuoti. Dažniausiai ilgus bėgimus dalinu kas 5 km ir vis greičiau įveikinėju tą „penketuką“.Žodžiu, lavinuosi, kad bėgdamas maratoną greičiau įveikčiau antrą, o ne pirmą pusę. Čia dažniausia turbūt mėgėjų klaida: pradėti greitai, o po to merdėti paskutiniuose kilometruose.