Mykolas Alekna šią savaitę sugrįžo iš Berklio universiteto į Vilnių ne vien tam, kad sutiktų Kalėdas su artimiausiais žmonėmis.
21 metų disko metikas antrus metus iš eilės įšoko į puošnų juodą kostiumą ir užkopė ant scenos „Litexpo“ parodų centre Vilniuje.
Ten M.Alekna dar kartą apdovanotas geriausiu Lietuvos metų sportininko titulu.
„Pernelyg apie tai negalvojau, bet, aišku, smagu, kai tave įvertina“, – sakė M.Alekna, atsiėmęs statulėlę iš Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos rankų.
Budapešte rugpjūtį Lietuvos atletas įrankį sviedė toli (68 m 85 cm), bet švedas Danielis Stahlis ir slovėnas Kristjanas Čehas – dar toliau.
Pavasarį poroje NCAA varžybų M.Alekna diską metė dar įspūdingiau. Balandžio pabaigoje savajame Berklio universiteto stadione jis pasiekė asmeninį rekordą, nusviedęs diską lygiai 71 metrą. Kitose varžybose pavasarį diskas leidosi ties 70 m 40 cm. Nors vasarą tokių didmeistriškų rezultatų pasiekti nebepavyko, verta prisiminti, kad buvo laimėtas ir Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionato auksas.
Šiais metais konkurenciją geriausių Lietuvos metų sportininkų rinkimų trejete M.Aleknai sudarė du buvę šių rinkimų laureatai – disko metikas Andrius Gudžius (buvo geriausiu Lietuvos sportininku 2017 ir 2018 m.) ir plaukikas Danas Rapšys (2019 m.).
Pastarasis šį mėnesį laimėjo net tris medalius (1 sidabro ir 2 bronzos) Europos čempionate 25 metrų baseine Rumunijoje, bet pagal LTOK rinkimų taisykles gruodžio mėnesio pasiekimai keliauja jau į kitų metų įskaitą. Galiausiai ir pats D.Rapšys šią savaitę neslėpė, kad yra įsitikinęs, jog laimėtoju taps jaunasis disko metikas. „Manau, Alekna tikrai laimės, net nėra čia ką pridurti. Jam metai buvo labai sėkmingi, rezultatai aukšti, viskas sekėsi. Net ne manau, o žinau, kad laimės. Vyksiu palaikyti ir atiduoti pagarbą“, – prasitarė plaukikas.
Priėmęs sveikinimus prie pat sėdėjusio D.Rapšio, M.Alekna pasidalino emocijomis ir kito sezono planais.
– Mykolai, gal šiemet jau nesitikėjote nugalėti?
– Nežinau, pernelyg nesureikšminu šio apdovanojimo. Smagu, bet tikslai kiti.
– Ar šis ir pernykštis titulas kažkuo skiriasi?
– Taip, visada smagu pirmą kartą būti išrinktam. Bet manau, kad ir šie metai nenusileidžia.
– Kas šiais metais buvo svarbiausia?
– Medalis, pasaulio čempionatas.
– O už sporto ribų?
– Sunku pasakyti. Vis tik tai susiję su sportu – debiutuoti pasaulio čempionate su broliu (Martynu) buvo įsimintiniausia.
– Šiemet jūsų treneris Mantas Jusis nebuvo išrinktas geriausiu metų treneriu, bet ant scenos sakėte, kad tai geriausias visų laikų treneris.
– Taip, jis man visada bus geriausias visų laikų treneris.
– Abi sportininkės labai stiprios. Manau, kad nė viena nesupyktų, kad laimėtų kita. Manau, kad abi šį sezoną pasirodė tiesiog puikiai.
– Kokios bus jūsų šventės Lietuvoje?
– Pabūsiu mėnesį, gavau atostogų, labai pasiilgau artimųjų, su kuriais ne tiek daug laiko galiu praleisti, tad praleisiu laiką smagiai.
– Ar su tėčiu nesilažinote, kad laimėsite šiuose rinkimuose?
– Ne, nebuvo lažybų.
– Pernai čia sakėte, kad būtų smagu susipažinti su Rūta Meilutyte. Pernai jos nebuvo, dabar yra.
– Taip, jau teko susipažinti kiek anksčiau. Iš tiesų labai draugiška ir maloni. Smagu, kad susipažinome.
– Koks kitų metų tikslas olimpinėse žaidynėse?
– Tai pirmosios olimpinės žaidynės man, tad visko būna. Bet norisi pasirodyti kuo geriau.
– Ko sau palinkėtumėt 2024-aisiais?
– Kuo aukštesnių rezultatų.
– Gal ir tėčio rekordą (73 m 88 cm) pagerinti?
– Būtų gerai, dabar apie tai negalvoju, bet ateityje teks pagalvoti.
– Paties asmeninis rekordas yra lygiai 71 metras. Ar tikitės kitais metais pagerinti?
– Aišku, norisi tobulėti kasmet. Ateinantys metai nebus išimtis.
– Kada prasidės jūsų sezonas?
– Balandžio viduryje, kai turėsiu 4-5 varžybas už Atlanto, o tada grįšiu į Europą.
– Europos čempionatas kirsis su NCAA varžybomis. Ar teks praleisti Europos pirmenybes?
– Nežinau, bet teks dalyvauti NCAA, reikia atidirbti universitetui, nes gaunu stipendiją ir manimi tiki, tad Europos čempionatą gali tekti praleisti.