Mykolas Alekna vėl galingas – puiki pergalė Nyderlanduose

Likus tris savaitėms iki Paryžiaus olimpinių žaidynių Mykolas Alekna rodo, kad yra geros sportinės formos. Lietuvos disko metikas sekmadienį laimėjo varžybas „FBK Games“ varžybas.
Mykolas Alekna
Mykolas Alekna / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mykolo Aleknos diskas skrieja toli ir liepos mėnesį.

Po kelių savaičių pertraukos varžybose pasirodęs 21 metų lietuvis sekmadienį Nyderlanduose geriausiu bandymu nusviedė diską 69 m 7 cm ir iškovojo pirmą vietą.

Sąlygos varžytis nebuvo palankios, disko sektorius įmirkęs po lietaus, bet M.Aleknos bandymai buvo solidūs: 69 m 7 cm, 67 m 39 cm, 64 m 54 cm, ketvirtas neįskaitytas, 68 m 80 cm, šeštasis – ne įskaitoje.

Šiemet pavasarį pasaulio disko metimų rekordą (74 m 35 cm) pasiekęs M.Alekna birželį Europos čempionate Romoje laimėjo bronzą (67 m 48 cm).

Sekmadienį Nyderlanduose varžybose nebuvo šių metų Europos čempiono Kristjano Čeho, olimpinio čempiono švedo Danielio Stahlio, prieš kelerius metus buvusio pasaulio ir Europos čempiono Andriaus Gudžiaus, bet kompanija susirinko rimta.

Australas Matthew Danny iškovojo antrą vietą, diską numetęs 68 m 17 cm.

Europos čempionato sidabrą prieš mėnesį laimėjęs austras Lukasas Weisshaidingeris šįkart buvo trečias – 66 m 82 cm.

Varžybose startavo ir M.Aleknos brolis Martynas Alekna, neseniai sulaukęs patvirtinimo, jog irgi pateko į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tačiau Martynui sekmadienį varžybos nesusiklostė – jo trys bandymai nebuvo sėkmingi, jis liko devintas, nepatekęs tarp kovą tęsiančių aštuonių atletų.