Naujas įrašas Lietuvos istorijoje: Diana Lobačevskė pasaulio čempionato maratone finišavo 12-ta

Lietuvos maratonininkė Diana Lobačevskė pasiekė didžiausią karjeros pergalę – Maskvoje prasidėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate lietuvė maratono varžybose tarp 72 bėgikių finišavo 12-ta. Tai geriausias visų laikų mūsų šalies rezultatas planetos pirmenybėse.
Diana Lobačevskė
Diana Lobačevskė / Alfredo Pliadžio nuotr.

D.Lobačevskė distanciją įveikė per 2 valandas 37 minutes ir 48 sekundes. Kirtusi finišo liniją ji neslėpė džiaugsmo – žvali ir linksma sportininkė iškart papuolė į fotografų akiratį.

Tarp europiečių bėgikių Dianos rezultatas buvo penktas.

„Reikia bėgti su galva“, – po finišo sakė Diana. Prieš čempionatą ji jautėsi kiek pavargusi, todėl kiek nerimavo dėl savo pasirodymo. Oro sąlygos bėgikėms buvo labai sunkios, todėl nepasirinkusios tinkamo greičio sportininkės pasitraukė arba finišavo, sukaupusias paskutines jėgas. Diana labai tiksliai apskaičiavo savo jėgas ir lenkė vieną varžovę po kitos.

Maratono varžybose dalyvavo dar dvi lietuvės – Živilė Balčiūnaitė ir Remalda Kergytė. Jos atitinkamai finišo liniją kirto 20-oje ir 30-je pozicijoje.

Europos čempionės titulo dėl dopingo vartojimo netekusi Ž.Balčiūnaitė distancijoje sugaišo 2:41:09. Būtent jai iki šiol priklausė geriausias pasiekimas pasaulio čempionatų maratonuose – 18 vieta (2009 metais).

Daugiau nei 7 tūkstančiai žmonių jau tapo 15min profilio gerbėjais „Facebook“ tinkle. Ten rasite naujienų „kitu kampu“, galėsite diskutuoti, dalyvauti konkursuose ir dalintis su draugais įdomiausia informacija. Prisijunkite prie mūsų, spauskite LIKE.

Alfredo Pliadžio nuotr./Živilė Balčiūnaitė

Būtent maratono varžybos pradėjo medalių dalybas pasaulio čempionate. Aukso medalį iškovojo Kenijos bėgikė Edna Kiplagat. Ši bėgikė pasiekė tai, ko iki šiol nebuvo pavykę niekam – ji pasaulio čempione tapo antrą kartą iš eilės. Distanciją Los Andželo ir Niujorko maratonų nugalėtoja įveikė per 2:25:44.

Sidabras atiteko 37-erių italei Valeriai Straneo (2:25:58). Tai – didžiausias italės karjeros pasiekimas. Bronzą iškovojo japonė Kayoko Fukushi (2:27:44). Pirmajame šešetuke finišavo net trys europietės.