Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Olimpinį normatyvą įvykdęs Marius Žiūkas: „Iššvaistęs tokią progą sau neatleisčiau“

Slovakijos Dudincų miestelis Lietuvai neša sėkmę. Šeštadienio rytą šalies rekordą pagerino bei olimpinį normatyvą 50 km sportinio ėjimo rungtyje įvykdė Arturas Mastianica, o popiet vykusiose 20 km ėjimo varžybose olimpiečių gretas papildė Marius Žiūkas.
Marius Žiūkas
Marius Žiūkas / Alfredo Pliadžio nuotr.

35-erių Lietuvos lengvaatletis užfiksavo antrą karjeros rezultatą, distanciją nužingsniavęs per 1 val. 20 min. 58 sek. Tokijo olimpinių žaidynių normatyvas yra vos dviem sekundėmis prastesnis. Iki šios dienos M.Žiūkas pretendavo iškovoti kelialapį į Tokiją pagal „World Athletics“ reitingą: ten jis klasifikuojamas 46-as, o kelialapių bus išdalinta 60.

„Peržvelgus paskutinių varžybų rezultatus, atrodo, kad reitingas šiuo metu yra labai nesaugus ir visos 60 vietų gali būti užpildytos su normatyvais. Atsirado spaudimas, bet pasitikėjau savimi, nes treniruotės buvo tikrai neblogai atliktos, kažkokių didelių skausmų nesijautė. Uždarų patalpų čempionatas Lietuvoje parodė, kad treniruotės duoda vaisių, forma yra nebloga. Įsivaizdavau, kad idealiu atveju galima pabandyti įvykdyti olimpinį normatyvą šiose varžybose, bet viskas priklauso nuo savijautos tą dieną“, – sakė M.Žiūkas.

Gražinos Goštautaitės auklėtinis teigia, kad trasoje kontroliavo situaciją ir eidamas visą distanciją neprarado tikėjimo dėl normatyvo įvykdymo.

„Apie normatyvą galvojau nuo pirmo kilometro, sekiau kiekvieno kilometro laikus. Buvo šiek tiek neramu, nes pirmą ratą visą grupė startavo labai lėtai: kilometras buvo įveiktas per 4 min. 20 sek., kas yra apie 17 sekundžių pralošimas nuo normatyvo tempo. Tai reiškė, kad tas sekundes reikės kažkur atsikovoti. Tempas pakilo, pradėjau eiti normatyvo laiku ir kontroliavau situaciją. Savijauta pabaigoje buvo nekokia ir reikėjo sunkiai dirbti dėl kiekvienos sekundės. Jei būčiau atsilikęs nuo normatyvo 2-3 sekundėmis, sau niekada neatleisčiau. Turint tokią progą, reikia griebti čia ir dabar“, – teigė M.Žiūkas.

Lengvaatletis Pekino olimpinėse žaidynėse užėmė 35 vietą, Londono – 39-ąją, o Rio de Žaneire – 26-ąją. Rinktinės senbuvio rezultatai vis dar kyla – 2019 metų pasaulio čempionate Katare jis pasirodė geriausiai iš visos Lietuvos komandos, užėmęs 11 vietą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Marius Žiukas
Alfredo Pliadžio nuotr./Marius Žiukas

„Olimpinių žaidynių skaičius tikrai įspūdingas, jis parodo šiokį tokį stabilumą – ketverios žaidynės iš eilės. Buvo išvengta didesnių duobių, nuopuolių, pavykdavo patekti į visas žaidynes įvykdžius normatyvą. Net ir šį kartą, kai normatyvas yra labai aukštas. Žinoma, svarbu ne tik sudalyvauti, norisi ir kuo geriau pasirodyti“, – šyptelėjo M.Žiūkas.

Varžybų nugalėtoju tapo meksikietis Andresas Eduardo Olivasas Nunezas, 20 km nužingsniavęs per 1 val. 19 min. 54 sek. M.Žiūkas finišavo penktas, tačiau tapo aukščiausią vietą užėmusiu europiečiu.

Beje, tiek M.Žiūkas, tiek A.Mastianica įvykdė 2022 metais Judžine (JAV) vyksiančio pasaulio čempionato normatyvus.

Moterų 20 km varžybose olimpinį kelialapį dar pernai įvykdžiusi Brigita Virbalytė finišavo šešta (1 val. 31 min. 29 sek.), Monika Vaiciukevičiūtė – 17-ta (1 val. 35 min. 56 sek.), o asmeninį rekordą pasiekusi Adrija Meškauskaitė – 23-ia (1 val. 39 min. 25 sek.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?