Pažintis: kylančios Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždės

Praėjusiais metais dėl geriausio jauno Lietuvos lengvaatlečio vardo konkuravę ieties metikas Edis Matusevičius ir disko metikas Domantas Poška jau tvirtai žengė į suaugusiųjų sportą – vienas tapo jauniausiu istorijoje Europos čempionate dalyvavusiu Lietuvos lengvaatlečiu vyru, kitas – Lietuvos čempionu, aplenkęs olimpiados finalininką.
Lietuvos lengvosios atletikos talentai
Lietuvos lengvosios atletikos talentai

Šiemet pagrindiniais metų akcentais jauniesiems lengvaatlečiams tapo pasaulio jaunimo čempionatas Bydgoščiuje (Lenkija) bei Europos jaunių čempionatas Tbilisyje (Gruzija), tačiau netrūko įspūdingų startų ir viso sezono metu.

Kylančia žvaigžde pretenduoja tapti sesuo ir brolis šuolininkai į aukštį Urtė Baikštytė bei Juozas Baikštys, dešimtkovininkas Edgaras Benkunskas, kūjo metikas Tomas Vasiliauskas bei 2013-aisiais šį titulą jau laimėjęs bėgikas Benediktas Mickus.

Pristatome jaunuosius lengvaatlečius, 2016-aisiais labiausiai stebinusius savo rezultatais.

Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį) – Europos jaunių čempionate iškovojo sidabro medalį (179 cm).

Iki galo realizavusi savęs nesijaučiu, norėjosi šokti aukščiau, pasidaryti asmeninį rekordą.

Apie medalį Europos jaunių čempionate: „Prieš Europos čempionatą stengiausi negalvoti, kokią vietą galiu užimti, svarbiausia buvo pasiekti gerą rezultatą, tačiau, žinoma, minčių buvo visokių ir norėjosi kuo aukštesnės vietos. Iki galo realizavusi savęs nesijaučiu, norėjosi šokti aukščiau, pasidaryti asmeninį rekordą. Kadangi nepavyko, užimta vieta tai atpirko ir labai ja džiaugiuosi.“

Apie pokyčius iškovojus medalį: „Pasikeist galbūt niekas smarkiai nepasikeitė, kaip ir anksčiau treniravausi, taip ir dabar, ruošiuosi žiemos sezonui. Galbūt atsirado daugiau pasitikėjimo, motyvacijos. Kadangi pereisiu į U20 amžiaus grupę, konkurencija bus dar didesnė, todėl reikia dar rimčiau dirbti ir gerinti rezultatus.“

Juozas Baikštys (šuoliai į aukštį) – sezono metu pasiekė Lietuvos 17-mečių rekordą (215 cm) bei pakartojo 18-mečių rekordą (217 cm).

Apie praleistą pasaulio jaunimo čempionatą: „Normatyvą sutrukdė pasiekti (iki jo pritrūko vos vieno centimetro – aut. past.) čiurnos trauma, patirta gegužės mėnesį. Jei ne trauma, mano rezultatas būtų daug geresnis. Ar nustebino patekimas tarp geriausių jaunų lengvaatlečių? Šiek tiek nustebino.“

Jei ne trauma, mano rezultatas būtų daug geresnis.

Apie kamavusias traumas: „2016-ieji man tikrai patys įsimintiniausi metai. Dar metų pradžioje pasiekiau norimus rezultatus, pagerinau rekordus, kuriuos norėjau pagerinti. Ruošiausi pasaulio čempionatui, bet visas kortas sumaišė trauma, patirta per varžybas, nesportavau apie 3–4 savaites. Liepos gale Pabaltijo mače pašokau 217 cm, galėjau ir tikėjausi žymiai augiau. Šiemet nebuvo laikotarpio, kada galėjau sportuoti 100 procentų pajėgumu – kelio trauma neleido daryti visų reikalingų pratimų, neretai reikėdavo praleisti ir treniruotes.“

Edgaras Benkunskas (dešimtkovė) – Europos jaunių čempionate pagerino asmeninį rekordą ir užėmė septintą vietą (6907 tšk.).

Esu maloniai nustebęs, kad buvau išrinktas tarp geriausių.

Apie 2016-ųjų pasiekimus: „2016-ieji metai man kol kas buvo vieni sėkmingiausių karjeroje. Žiemos sezone septynkovėje laimėjau Pabaltijo mačą, tada trenerė prognozavo, kad turėčiau įvykdyti normatyvą į Europos jaunių čempionatą. Teko daug vargti treniruotėse, bet kentėjimas atsipirko ir normatyvas pakluso – buvau labai patenkintas galintis atstovauti savo šaliai tokio masto tarptautinėse varžybose.“

Apie patekimą tarp geriausių: „Pamenu, dar praėjusiais metais labai norėjau būti tokio pobūdžio rinkimuose, tuo labiau penketuke. Esu maloniai nustebęs, kad buvau išrinktas tarp geriausių. Manau, turiu tiek pat šansų patekti į trejetuką, kaip ir visi kiti kandidatai, tačiau jau vien buvimas penketuke, mano nuomone, yra garbinga.“

„Asmeniškai man šis sezonas yra pats geriausias, nes pasiekiau asmeninius rekordus 400 m ir 800 m rungtyse.

Benediktas Mickus (800 m bėgimas) – pasaulio jaunimo čempionate prasibrovė į pusfinalį ir užėmė 19 vietą (1 min. 49,44 sek.), sezono metu pasiekė dešimtą rezultatą Lietuvos istorijoje (1 min. 48 min. 84 sek.).

Apie 2013-uosius ir 2016-uosius: „Asmeniškai man šis sezonas yra pats geriausias, nes pasiekiau asmeninius rekordus 400 m ir 800 m rungtyse, pasaulio jaunimo čempionate užėmiau 19 vietą. 2013-ieji taip pat buvo sėkmingi, bet bėgant metams rezultatai ir varžybų lygis kyla, todėl reikia daug dirbti, kad pasiektum aukštus rezultatus.“

Apie pirmus žingsnius tarp suaugusiųjų: „Jaučiu, kad artėju prie suaugusiųjų sporto, nes rezultatai nestovi vietoje ir palaipsniui kyla. Šį sezoną labiausiai nudžiugino startas Manheime, Vokietijoje, kur pasiekiau asmeninį rekordą.“

Tomas Vasiliauskas (kūjo metimas) – pasaulio jaunimo čempionate užėmė aukščiausią vietą iš visų Lietuvos lengvaatlečių (14 vieta – 68,98 m), sezono metu pagerino šalies 18-mečių ir 19-mečių rekordus (74,40 m).

Apie Alytų ir pasaulio čempionatą: „2016-ieji buvo ne tokie, kokių tikėjausi, nes geriausią rezultatą pasiekiau ne tose varžybose, kuriose norėjosi... Labiausiai įsiminė varžybos Alytuje, kuriose ir pasiekiau asmeninį rekordą, pagerinau Lietuvos jaunimo rekordą. Buvau nesiruošęs, po didelio krūvio treniruotėse, bet vis tiek numečiau 74 metrus. Pasaulio jaunimo čempionate ruošiausi numesti 75 m ir patekti bent į aštuntuką, bet nesusitvarkiau su įtampa ir numečiau tik 69 m...“

Labiausiai įsiminė varžybos Alytuje, kuriose ir pasiekiau asmeninį rekordą, pagerinau Lietuvos jaunimo rekordą.

Apie lyderystę Lietuvoje: „Nustebau, kad pasaulio jaunimo čempionate pasirodžiau geriausiai tarp lietuvių. Maniau, bus dar aukštesnių vietų. Tikrai nesijaučiu esantis savo kartos lyderis Lietuvoje, pilna jaunimo, kuris tobulėja ir gali parodyti labai gerus rezultatus.“

Atiduoti balsą už geriausią metų lengvaatletį, lengvaatletę bei kylančią žvaigždę portale 15min galite iki lapkričio 8 dienos. Nugalėtojai paaiškės susumavus aistruolių (jų balsai lems 40 proc. galutinių rinkimų rezultatų), sporto žurnalistų (30 proc.) bei LLAF Tarybos narių (30 proc.) balsus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai