Po nutrūkusios įspūdingos pergalių serijos D.Stahlis pasveikino A.Gudžių

Andrius Gudžius nutraukė Danielio Stahlio dominavimą disko metimo varžybose. Per pastaruosius dvejus metus tai buvo vos antras kartas, kai Švedijos atletas nelaimėjo.
Andrius Gudžius nugalėjo Danielį Stahlį.
Andrius Gudžius nugalėjo Danielį Stahlį. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

15min jau rašė, kad sekmadienį A.Gudžius nusviedė diską 66,72 m ir laimėjo varžybas Berlyne, aplenkęs D.Stahlį.

Įdomu, kad pergalė pasiekta tame pačiame stadione, kur Lietuvos lengvaatletis nugvelbė iš švedo Europos čempionato auksą 2018 metais. O tuo pačiu buvo nutraukta ir įspūdinga D.Stahlio pergalių serija.

D.Stahlis: Blogai man, bet gerai Andriui.

28 metų D.Stahlis buvo laimėjęs paeiliui šešiolika varžybų šį sezoną, kol pralaimėjo 17-ąsias.

Per pastaruosius dvejus metus jis buvo pralaimėjęs tik sykį, o varžantis prieš A.Gudžių skaičiavo 11 laimėtų dvikovų seriją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Andrius Gudžius nugalėjo varžybose Berlyne.

29 metų lietuvis yra aplenkęs D.Stahlį dviem centimetrais, kai iškovojo auksą pasaulio čempionate 2017 metais Londone, o taip pat triumfavęs 2018 metų Europos pirmenybėse Berlyne, kur švedas vėl tenkinosi sidabru.

Nuo tada D.Stahlis dominavo. Vienintelis kartas, kai jis nelaimėjo, buvo nutikęs per komandines varžybas Lenkijoje praėjusią vasarą, kai Švedijos disko metikas jautėsi prastai dėl dehitratacijos.

Šįkart jis numetė diską 65,89 m ir neturėjo kuo pasiteisinti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Danielis Stahlis suklupo Berlyne.

„Aš neturiu kito paaiškinimo, išskyrus, jog tai buvo tiesiog prasta diena darbe, – „Aftonbladet“ sakė D.Stahlis. – Viskas buvo puiku, bet aš nekovojau pakankamai.

Blogai man, bet gerai Andriui. Kita vertus, gerai, kad dar liko varžybos Zagrebe antradienį.“

Varžybose Berlyne trečią vietą užėmė slovėnas Kristjanas Čehas, kuris nusviedė diską 65,88 ir tik centimetru nusileido D.Stahliui.

Šiam priklauso sezono geriausias rezultatas: 71,37 m. Pasaulio rekordas jau 34-erius metus yra Jurgeno Schulto (74,08 m), antras rezultatas priklauso Virgilijui Aleknai (73,88 m.).