Ėmė analizuoti figūrą
Jau ne vienus metus įvairiose tarptautinėse varžybose aukščiausio lygio apdovanojimus šluojanti J.Mahučich liepos pradžioje pasiekė karjeros pergalę – įveikė į rekordinį 2,10 m aukštį iškeltą kartelę.
„Deimantinės lygos“ varžybose Paryžiuje ji pagerino net 37 metus gyvavusį šuolio į aukštį rekordą. Ankstesnį geriausią rezultatą (2,09 m) dar 1987-aisiais pasaulio čempionate Romoje buvo pasiekusi Bulgarijos atletė Stefka Kostadinova.
Jau po kelių dienų socialiniuose tinkluose ėmė plisti 22-ejų ukrainietės nuotrauka su apskritimu apibrauktu tarpkoju.
„Kas tai?“ – liepos 10-ąją prie nuotraukos retoriškai pasiteiravo vienas „X“ vartotojas. Jo įrašas peržiūrėtas kone 22 tūkst. kartų.
Kitą dieną ta pati nuotrauka pasirodė „Facebook“ vartotojos rusės paskyroje su komentaru ukrainiečių kalba „Ukrainiečių sportininkai“ ir šypsenėle.
Jos įrašu pasidalijo ir viena lietuvė.
Fotografijoje iš Tokijo olimpinių žaidynių (tai galima suprasti iš užrašo prie jos pavardės) sportininkei tarp kojų matyti tarytum raukšlė ar šešėlis arba lyg kažkas įkišta į šortus.
Taip pat skaitykite: Ukrainietės stebuklingas šuolis – pagerino 37 metus gyvavusį rekordą
Komentatoriai netruko padaryti išvadą, esą tai gali būti vyriškas lytinis organas, ėmė šaipytis iš jo dydžio ir komentuoti visą J.Mahučich figūrą kaip tariamai pernelyg tvirto sudėjimo.
Šios išvados neturi pagrindo – nei viešai prieinama informacija apie J.Mahučich, nei kitos jos nuotraukos to nepatvirtina.
Gerokai lengvesnė už vyrus
Šuolininkų į aukštį drabužiai būna aptempti, tad po jais sunku ką nors nuslėpti.
Parduodamų nuotraukų bazėje „Alamy“ galima rasti ne vieną nuotrauką iš įvairių varžybų (čia, čia, čia, čia, čia, čia, čia), kuriose atletės figūra puikiai matyti. Jose nėra užuominų, kad ji iš tiesų galėtų būti vyras.
Liekno kūno sudėjimo J.Mahučich ūgis yra 1,80 m. Sportininkė sveria 55 kg. Reiškia, vienam jos kūno centimetrui tenka 305 g svorio.
Dabartiniai olimpiniai čempionai italas Gianmarco Tamberi ir katarietis Mutazas Essa Barshamas (jie abu įveikė vienodą 2,37 m aukštį, tad pasidalijo pirmą vietą) yra atitinkamai 1,92 m ir 1,90 m ūgio.
Tačiau atletų svoriai – nevienodi (atitinkamai 77 kg ir 65 kg arba 401 g ir 342 g vienam centimetrui ūgio).
Nors jie yra ne itin daug aukštesni už J.Mahučich, sportininkų svoriai ir kūno sudėjimai (ypač italo) skiriasi. G.Tamberi yra gerokai raumeningesnis.
Taigi iš to galima daryti išvadą, kad lengvaatletė nėra vyriškos prigimties.
Pradėjo nuo bėgimo
Olimpinis aukso medalis – vienintelis apdovanojimas, kurio J.Mahučich dar neturi. Specialistai pripažįsta, kad ji palyginti jauname amžiuje pasiekė rezultatų, kuriuos artimiausioms konkurentėms sunku pakartoti.
Bet tai – ne įrodymas, kad ukrainietė genetiškai yra kitoks žmogus.
Jaroslava Oleksijivna Magučich gimė 2001 m. rugsėjo 19 d. Dnipro mieste. Vaikystėje mergaitė užsiėmė piešimu, šokiais ir muzika.
Susidomėjusi mušamaisiais instrumentais, ji net svajojo apie muzikanto karjerą, bet išgirdusi, kad meno mokykloje tokių nėra, idėją metė.
Užsiimti lengvąja atletika Jaroslava pradėjo septynerių, besimokydama pirmoje klasėje. Beje, iš pradžių ji bėgiojo. 60 metrų bėgimo varžybose ji net laimėjo pirmą ar antrą vietą. 11-os mergaitė pradėjo bėgti su barjerais ir šokinėti į aukštį. Tik 14-os ji pasirinko pastarąją rungtį.
Netrukus būsimoji rekordininkė tapo Ukrainos čempione tarp bendraamžių. 2017 m. ji laimėjo jaunių pasaulio čempionatą, peršokusi į 1,92 m aukštį pakeltą kartelę. Kitąmet ji laimėjo jaunių Europos čempionatą ir jaunimo olimpiadą.
Jau tuomet atletė pradėjo dalyvauti suaugusiųjų varžybose ir toliau skynė pergales vieną po kitos. Ji tapo jauniausia šuolininke į aukštį, kada nors peržengusia 2 m ribą.
15min verdiktas: trūksta konteksto. J.Mahučich į rekordinį aukštį iššoko ne dėl to, kad būtų gimusi vyru. Ji nuo pat vaikystės, kai ėmė užsiimti sportu, demonstravo įspūdingus rezultatus.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.