„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Raivydas Stanys „Cosma“ taurės varžybose „nugvelbė“ bilietą į Europos čempionatą

Europos vicečempionas Raivydas Stanys griebėsi už šiaudo. Paskutinėse žiemos sezono varžybose, kuriose buvo galima vykdyti Europos uždarų patalpų čempionato normatyvus, šuolininkas į aukštį įveikė 225 cm bei iškovojo bilietą į Belgradą (Serbija).
Raivydas Stanys
Raivydas Stanys / Roberto Trakio nuotr.

Ketvirtadienį vykusiose Vilniaus sporto klubo „Cosma“ varžybose šuolių į aukštį rungtis klostėsi itin dramatiškai. Du sportininkai – R.Stanys ir Adrijus Glebauskas – pirmaisiais bandymais įveikė 210 cm, 215 cm, o 220 cm – trečiu. A.Glebauskas tapo dešimtu istorijoje Lietuvos šuolininku, kuriam pakluso 220 cm, o varžybų nugalėtojas sprendėsi kartelę pakėlus į 225 cm aukštį.

Jį R.Stanys įveikė pirmu bandymu, o A.Glebauskui įvykdyti Europos čempionato normatyvo nepavyko.

„Net nesuskaičiuoju, keleriose varžybose peršokau 220 cm ir pagaliau priėjau reikiamą aukštį. Reikėjo šių varžybų, kad nuimčiau įtampą. Psichologija sutrukdė anksčiau įvykdyti normatyvą – jaudiniesi, nori, reikia“, – po varžybų pasakojo R.Stanys.

Lengvaatlečiui pasirodymas Vilniuje galėjo baigtis katastrofa, kai šokant 220 cm pirmi du bandymai buvo nesėkmingi.

„Tada šokau lyg tai būtų paskutinis mano gyvenimo šuolis, galvojau, kad bet kokiu atveju peršoksiu. Jaučiausi gerai, reikėjo susipurtyti ir peršokti. Turbūt geriausias dienos šuolis ir buvo šis“, – svarstė R.Stanys.

Kaunietis atskleidė, kas taip pat galėjo turėti įtakos rezultatui – prieš varžybas jam pavyko numesti svorio.

„Viso sezono metu svėriau 79-80 kg, o prieš šias varžybas net 76 kg nesvėriau. Tas duoda daug, bet kai krenta svoris, tuo pačiu krenta jėga. Čia yra menas išlaikyti balansą, šįkart pavyko – pataikiau“, – pasakojo lengvaatletis.

Alfredo Pliadžio nuotr./Raivydas Stanys
Alfredo Pliadžio nuotr./Raivydas Stanys

Antra vieta nusivylęs nebuvo asmeninį rekordą pasiekęs A.Glebauskas: sportininkas pasiekė pagrindinį sezono tikslą įvykdęs Universiados normatyvą.

„Tikslas šiose varžybose ir buvo įveikti 220 cm. Universiados normatyvas būtent toks, tad jį įvykdžiau, pasiekiau asmeninį rekordą – dvigubas džiaugsmas, – sakė A.Glebauskas. – Ar tikėjau, kad galiu aplenkti Raivydą? Visą laiką tikiu, bet Raivydas jau ne kartą man taip jau yra padaręs, kai paskutiniu bandymu parodo profesionalumą ir peršoka. Nenustebino (juokiasi).“

Bilieto į Europos čempionatą nepavyko iškovoti prieš dvejus metus analogiškose pirmenybėse dalyvavusiam rutulio stūmikui Šarūnui Banevičiui. Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusiame Lietuvos čempionate lengvaatletis nustūmė 19,50 m, o „Cosma“ taurės varžybose tenkinosi 18,72 m. Europos čempionato normatyvas – 19,80 m.

„Norėjosi pagerinti Klaipėdos rezultatą, bet sudėtingos sąlygos: savyje reikėjo ieškoti daugiau jėgų. 19 metrų nestūmiau porą metų, o šiemet keturis kartus. Prieš dvejus metus normatyvas buvo 19,50 m, o šiemet – truputį didesnis. Pritrūko to gero stūmimo, kad atiduočiau visą save. Nenusimenu, viskas yra priešaky“, – sakė Š.Banevičius.

Alfredo Pliadžio nuotr./Šarūnas Banevičius
Alfredo Pliadžio nuotr./Šarūnas Banevičius

Europos čempionate nedalyvaus ir Eglė Balčiūnaitė: 800 m distanciją sportininkė įveikė per 2 min. 6,42 sek., tačiau tapo varžybų nugalėtoja.

„Porą dienų iki varžybų susirgau, kažkur peršalau. Jaučiausi ne itin gerai, turėjau temperatūros. Vis tik prieš startą tikėjau, kad galiu pasiekti Europos čempionato normatyvą, – pasakojo E.Balčiūnaitė. – Liūdna, esu nusivylusi situacija, bet tai yra dar viena pamoka. Tai tik žiemos sezonas, svarbiausia bus vasara. Tikiuosi, kad klaidų nebekartosiu.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Eglė Balčiūnaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Eglė Balčiūnaitė

Moterų 400 m rungtyje triumfavo Modesta Morauskaitė – bėgikė nuotolį įveikė per 55,77 sek.

„Tai man buvo pirmas žiemos sezonas po dvejų metų praleistų dėl traumų. Rezultatai po truputį kyla, sezoną baigiau su gana neblogu rezultatu – 55,77 sek., – džiaugėsi M.Morauskaitė. – Asmeninį rekordą šiemet pasiekiau Ispanijoje, bet Klaipėdoje rezultatą pakartojau. Manau, kad jei esi pasiruošęs, gali greitai bėgti bet kokiame manieže. Tiek startus Ispanijoje, tiek startus Lietuvoje vertinu labai gerai.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Modesta Justė Morauskaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Modesta Justė Morauskaitė

Intrigą kėlė tiek moterų, tiek vyrų 60 m rungtis: čia triumfavo Karolina Deliautaitė (7,50 sek.) bei Rytis Sakalauskas (6,80 sek.). Beje, pastarajam sprinteriui jau po 20-ies distancijos metrų suskaudo kirkšnį, tad finišą jis pasiekė jausdamas skausmą. Iki Europos pirmenybių normatyvo jam pritrūko 0,05 sek.

Solidų rezultatą moterų rutulio stūmimo varžybose užfiksavo Austra Skujytė. Daugiakovininkė rutulį nustūmė 16,66 m bei tapo „Cosma“ taurės varžybų nugalėtoja. Jai, kaip ir kitiems sporto meistro bei kandidato į sporto meistrus kvalifikacinius laipsnius pasiekusiems ir rungčių nugalėtojais tapusiems sportininkams atiteko piniginiai prizai (SM – 150 eur, KSM – 100 eur). Be to, papildomus piniginius prizus (po 150 eur) gavo Europos čempionato normatyvus įvykdę lengvaatlečiai.

„Čia buvo mano krikštas, pirmą kartą vykdžiau varžybas. Esu patenkinta, kadangi pasiektas Europos čempionato normatyvas, užfiksuota aukštų rezultatų, – sakė „Cosma“ klubo direktorė Ana Ambrazienė. –Varžybos vyko po pertraukos, manau, planuosime jas rengti kasmet. Ir treneriai, ir sportininkai atsiliepia itin šiltai, džiaugiasi varžybomis ir prašo, kad startų būtų kuo daugiau.“

Normatyvus į Europos čempionatą įvykdė penki Lietuvos lengvaatlečiai – rutulio stūmikės Giedrė Kupstytė ir A.Skujytė, pasaulio sezono lyderė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, 400 m bėgsianti Eva Misiūnaitė bei R.Stanys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų