Rekordiškai gausiame „Pink run“ bėgime triumfavo tituluotos stajerės ir pergalių nesitikėję vyrai

Sekmadienį Kauno Laisvės alėją užtvindė bėgikai. Trasoje, kur bėgimo varžybos buvo rengiamos dar tarpukariu, vyko septintasis rožinio kaspino paramos bėgimas „Pink run su BENU“, skirtas atkreipti moterų dėmesį į krūties vėžio prevenciją. Dėl kilnaus tikslo šalia Soboro, kur buvo duotas startas varžybų dalyviams, susirinko nemažas būrys Lietuvos lengvosios atletikos elito, trys olimpiečiai, o bėgančiųjų skaičius perkopė 1500.
„Pink run“ bėgime dalyvavo rekordinis bėgikų skaičius
„Pink run“ bėgime dalyvavo rekordinis bėgikų skaičius / Roko Lukoševičiaus nuotr.

Moterų 5 km distancijoje triumfavo Gitana Akmanavičiūtė. Šiemet Lietuvos 100 km bėgimo rekordą pagerinusi stajerė jai neįprastai trumpą nuotolį įveikė per 18 min. 44 sek.

„Rezultatu patenkinta, tikrai labai gerai bėgosi. Išėjo šiek tiek daugiau nei 5 km, tai asmeninis rekordas tik teoriškai asmeninis, bet oficialiai nelabai, nes gavosi kokiais 300 metrų daugiau. Labai smagu bėgti namie, praktiškai savame kieme – Laisvės alėja mintinai žinoma. Greita trasa, jautėsi palaikymas: žmonės kavinėse, draugai labai palaikė“, – sakė G.Akmanavičiūtė.

Roko Lukoševičiaus nuotr./Gitana Akmanavičiūtė
Roko Lukoševičiaus nuotr./Gitana Akmanavičiūtė

Sportininkė neslepia, kad pirmos vietos varžybose ji tikėjosi. Antrą vietą užėmė Lietuvos čempionė 800 m bei 1500 m rungtyse Monika Elenska (19 min. 16 sek.), trečią – praėjusį mėnesį kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes iškovojusi ėjikė Brigita Virbalytė (19 min. 59 sek.).

„Po 100 km jokia distancija nebeatrodo baisi ir tie 5 kilometrai bėgasi taip lengvai, tarsi viena atkarpa. Jei pasidaro sunku, sau sakau, kad liko tik trumpas intervalas, mintyse galvoju, kad čia tik trumpa atkarpa nuo namų iki kokios nors vietos, – juokėsi G.Akmanavičiūtė. – Labai džiaugiuosi, kad ir greitis nekrito, pradėjus bėgti 100 km. Šimtuką ne tik subėgau, bet ir labai geru greičiu. Atitinkamai pusmaratonyje ir maratone pasiekti asmeniniai, šiemet krito vienas po kito.“

Vyrų 5 km rungties nugalėtoju tapo Tadas Pultinavičius. Bėgikui laimėti nesutrukdė ir tai, kad jis startavo ne pirmoje starto grupėje. Organizatoriai dėl dalyvių saugumo bėgikus išskirstė į atskiras starto grupes, kurios startavo 30 sekundžių intervalu. Galėjo atsitikti ir taip, kad pirmą vietą užimtų ne pirmas finišo liniją kirtęs atletas, kadangi vietos buvo dalijamos pagal trasoje sugaištą laiką, o ne laiką nuo pirmosios grupės starto šūvio.

„Iš tikrųjų nesitikėjau pirmos vietos, atvažiavau siekti savo tikslų. Norėjau pagerinti savo 5 km asmeninį rezultatą, bet distancija buvo gal truputį ilgesnė. Pirma vieta viską nurašo, viskas labai gerai. Trasa tikrai greita, gerų rezultatų tikrai galima siekti, nėra kalnelių, visada bėgi greitai“, – teigė T.Pultinavičius.

Antra vieta atiteko pernai laimėjusiam Aivarui Čekanavičiui (17 min. 29 sek.,), trečia – Tadui Rementavičiui (17 min. 45 sek.).

Dvigubai ilgesniame nuotolyje ypač arši kova užvirė tarp moterų. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvei ir „Pink run su BENU“ renginio ambasadorei Vaidai Žūsinaitei-Nekriošienei nuo antrą vietą užėmusios Monikos Bytautienės pavyko atitrūkti tik pačioje distancijos pabaigoje.

Roko Lukoševičiaus nuotr./Vaida Žūsinaitė (viduryje)
Roko Lukoševičiaus nuotr./Vaida Žūsinaitė (viduryje)

„Su Monika bėgome kartu ir viena kitą palaikėme. Jei ne ji, tikriausiai ir rezultatas būtų ne toks. Ji mane paragino, aš ją. Kadangi esame panašaus pajėgumo, supratome, jog išsiaiškinsime gale. Šiai dienai man pavyko parodyti gražesnį, greitesnį finišą ir laimėti, – komentavo V.Žūsinaitė. – Jaučiu, kad forma yra gera. Varžybos visą laiką yra varžybos, startą norėjau daryti tarsi treniruotę, bet taip nesigavo. Sutapo, kad turėjau pajėgią varžovę, todėl rezultatas yra aukštesnis nei būtų treniruotėse. Džiaugiuosi, jaučiu, kad galiu kentėti, galiu padirbėti.“

V.Žūsinaitė finišą kirto po 36 min. 37 sek., M.Bytautienė atsiliko 6 sekundėmis, o trečią vietą užėmusi Loreta Kančytė – 1 min. 18 sek. Renginyje dalyvavo ir trejų olimpinių žaidynių dalyvė Rasa Drazdauskaitė.

Greičiausias tarp vyrų buvo Rimvydas Alminas, nuotolį įveikęs per 34 min. 56 sek. Antrą vietą užėmusį Joną Belešką jis pranoko 1 min. 3 sek. Trečioje pozicijoje klasifikuotas Titas Puronas (36 min. 3 sek.).

„Nesitikėjau pirmos vietos, net nežiūrėjau, kas dalyvauja. Bėgau dėl savęs, stengiausi bėgti greitai pagal planą ir šiandien viskas pavyko puikiai. Apie vietą visiškai negalvojau, trasoje turėjau motyvaciją pavyti prieš tai startavusį varžovą ir trečiame ar ketvirtame rate tą pavyko padaryti, – sakė R.Alminas. – Aš startavau antroje grupėje, dauguma lyderių – pirmoje. Formatas įdomus, norėjosi bėgti greičiau ir pavyti esančius priekyje.“

Roko Lukoševičiaus nuotr./Rimvydas Alminas
Roko Lukoševičiaus nuotr./Rimvydas Alminas

Renginyje užsiregistravę dalyviai prisidėjo ir prie kilnaus tikslo: surinkta 4298 eurų parama, kuri atiteks krūties vėžiu sergančių moterų reabilitacijai. Spalis visame pasaulyje minimas, kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Kasmet šį mėnesį skirtingose pasaulio šalyse rengiami rožiniai labdaros vakarai, aukcionai, eitynės prieš krūties vėžį, parduodama speciali rožinė atributika bei įvairiais būdais renkamos lėšos kovos su vėžiu projektams finansuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai