Jis vienas iš 19-os Rusijos sportininkų, kurie Londone varžosi neutraliu statusu ir niekaip negali demonstruoti savo ryšio su gimtine.
110 metrų barjeriniame bėgime S.Šubenkovas gynė čempiono titulą, tačiau šįkart Jamaikai pirmąjį auksą padovanojo Omaras McLeodas, finišavęs per 13,04 sek.
S.Šubenkovas distanciją įveikė per 13,14 sek. ir iškovojo sidabrą, o vengras Balašas Baji džiūgavo nuskynęs bronzą (13,28).
Po finišo O.McLeodas ir B.Baji skubėjo apsisiausti šalių vėliavomis, tačiau S.Šubenkovas liko niekuo neapgaubtas.
Tarptautinė lengvosios atletikos federacija uždraudė neutraliems sportininkams demonstruoti bet kokias savo gimtinės užuominas. Rusijos lengvaatlečiams vis dar galioja sankcijos dėl dopingo skandalo.
S.Šubenkovas nustatytas taisykles prieš čempionatą vadino absurdiškomis ir negailėjo ironijos: „O jeigu atsivesčiau mešką ant pavadėlio, tai būtų pažeidimas? Gal yra kokia landa, kuria pasinaudodamas, galėčiau dėvėti kailinę kepurę?“.
Rusijoje bėgikas yra lyginamas su Usainu Boltu ir laikomas herojumi. Rusijos žiniasklaida po tautiečio pasirodymo kaltino organizatorius.
„Sergejus bėgo paskutiniame takelyje. Atrodo, kad neutralūs atletai daugiau nenusipelnė. Jeigu jis būtų bėgęs arčiau O.McLeodo galbūt tai būtų padėję, bet...“, – sąmokslo teorijas kūrė „Championat.ru“.
Sergejus bėgo paskutiniame takelyje. Atrodo, kad neutralūs atletai daugiau nenusipelnė.
Iš tiesų, S.Šubenkovas paskutiniame takelyje bėgo, nes į finalą pateko ne tiesiogiai, o kaip trečią geriausią rezultatą pademonstravęs pusfinalio dalyvis.
„Aš labai nepatenkintas. Ilgai pirmavau, bet paskutiniai barjerai sukėlė problemų. Jamaikietis buvo per greitas. Praėję metai man buvo tragiški. Ir ne tik dėl Rusijai skirtų sankcijų. Džiaugiuosi, kad man pavyko sugrįžti ir laimėti medalį“, – po finišo kalbėjo pats rusas.
Tai pirmasis neutralaus atleto medalis šiame pasaulio čempionate. Šiuo statusu varžosi tik Rusijos atstovai.