Praėjusią savaitę triskart pasaulio čempionė Marija Lasickienė pareiškė, jog mąsto apie galimybę palikti Rusijos rinktinę, nes šios šalies federacija nesumokėjo 5 mln. dolerių baudos pasaulinei organizacijai dėl dopingo programos pažeidimų.
Šią savaitę tokį pareiškimą paskelbė ir Matvejus Volkovas – 16-metis lengvaatletis, kuriam prognozuojama itin šviesi ateitis.
Tikimasi, kad šuolių su kartimi talentas, praėjusią žiemą įveikęs 5 m 50 cm, po kelerių metų šturmuos legendinio Sergejaus Bubkos pasiekimus ir mes iššūkį dabartiniam pasaulio rekordininkui (6 m 18 cm), JAV gimusiam švedui Armandui Duplančiui.
M.Volkovą treniruojantis tėvas Konstantinas Volkovas – 1980 metų šuolių su kartimi olimpinis vicečempionas, Europos čempionas, Rusijos laikraščiui „Sport-express“ pareiškė, kad kita valstybė išreiškė susidomėjimą jo sūnumi, o jis jau parašė laišką dėl pilietybės keitimo.
„Aš nenoriu, kad Matvejus atsidurtų tokio atleto vietoje, kuris būtų diskriminuojamas dėl kvailų valdininkų poelgių“, – pareiškė Konstantinas Volkovas.
Atsisakiusi sumokėti baudą „World Athletic“ organizacijai Rusijos lengvosios atletikos federacija laikinai prarado dešimties lengvaatlečių kvotą, paliktą 2021 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms.
Geriausiems atletams, kurie ir prieš tai varžėsi su neutralia vėliava, kilo grėsmė likti už svarbiausių varžybų borto. Todėl į Rusijos lengvosios atletikos federacijos vadovus kritikos ietis paleido Marija Lasickienė, taip pat pasaulio bėgimo per barjerus čempionas Sergejus Šubenkovas, šuolių su kartimi 2019 metų planetos čempionė Anželika Sidorova.
Ir K.Volkovas piktinasi, kad Rusijos lengvosios atletikos vadovas Jevgenijus Jurčenka buvo ne išrinktas, o paskirtas. Nors kovo mėnesį jis žadėjo sumokėti baudą, dabar savo pažado netesi.
K.Volkovas jau išnagrinėjo pilietybės keitimo taisykles ir yra įsitikinęs, kad dėl išskirtinės priežasties jo sūnui nereikėtų laukti įprastų trejų metų po pilietybės keitimo, kad galėtų atstovauti kitai šaliai.
Treneris turi ką atsakyti tiems, kurie kaltintų jo sūnų nepatriotiškumu.
„Tai būtų kvaila. Ar patriotizmas yra tai, kad federacija ir šalis negali parūpinti sportininkui paprasčiausios teisės varžytis tarptautinėse varžybose?
Jei būtų sąlygos, net minties išvažiuoti niekam nekiltų.
Jurčenka buvo paskirtas aiškiai ne pagal patriotinį supratimą. Nulėmė kiti principai. Tada ir reikėjo kelti bangą. Nekompetentingi kai kurių valdininkų veiksmai privedė prie tokios padėties. Ar jų kaltinti niekas nenori?“
„Sport-express“ priminė, kad Rusija iki šiol graužia nagus, praradusi Anastasiją Kuzminą, kuri pasaulio biatlono superžvaigžde tapo atstovaudama Slovakijai.
Ji tris kartus tapo olimpine čempione, tiesa, iš Rusijos buvo paleista be problemų, nes karjeros pradžioje niekas iš jos per daug nesitikėjo.
„Dabar įsivaizduokite, kas prasidės, jei Matvejus Volkovas laimės medalį su kitos šalia vėliava Tokijo olimpinėse žaidynėse? Jo potencialas jau dabar visiems akivaizdus“, – rašė Rusijos laikraštis.
K.Volkovas atskleidė, kad užklausą dėl pilietybės yra parašęs ir dar vienas neįvardytas suaugęs lengvaatletis.
Anot „Sport-express“, mažiausiai du iš trijų elitinių atletų – M.Lasickienės, S.Šubenkovo ir A.Sidorovos – jau gavo pasiūlymus iš kitų valstybių.
Kol Rusijos sporto valdžia delsia, gali prasidėti šalies talentų bėgimas.